Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van vmilyen megoldás arra...

Van vmilyen megoldás arra hogy normalisan aludjon az 1évesunk ha: a hálózsákot nem szereti, a kisagyat nem szereti, az ágyban forog ossze vissza, rugja le a takarót vagy éppen mászik egyik végéből a másikba es a paplanra fekszik folyton?

Figyelt kérdés

Egesz ejszaka abbol állok hogy takargatom, de

kb.felorankent-2orankent vagy 10percenket fészkelődik .

És ha ejjel odanézek mindig kivan ígyis takarva.

Most persze köhög.


Kimelegedni nem szokott, a páratartalom is jó, próbáltam a frisslevegőt-kinyitott ablakkal altatni-nem jott ossze.

Becsukott ablaknal altatni-nem jott ossze.

Hogy tobbet egyen este-nem jott ossze-

Hogy kevesebbet egyen es 7utan semmit-nem jott ossze.

Hogy ne egyen tejterméket- nem jott ossze

Hogy nem iszom kávet(mert szoptatok) nem jott ossze

Hogy párasitsak-ilyenkor kicsit jobban alszik de ugyanugy forgolódik.

2retegesen paplanhuzattal takarni- ne legyen melege-nem jott ossze


Babapaplannal takarni -nem jott ossze mert ugyanugy forog.


Mi a .... csináljak még?

Vagy mit csinálok rosszul?

Borzalmas kb.10x felkel éjszaka es nappal sem alszik rendesen



2022. jún. 3. 08:17
 1/9 A kérdező kommentje:

Plusz az ágyat is más helyre helyeztük mert lehet a sarokba nem "temperál " ugy a levego.

Lehet ezek kozul van hűlyesseg is. de ABSZOLUT minden lehetőséget kb.kipróbáltam akar butasag akar nem higy hatha hatha.

De megis rémálom.

Azt is probaltam hogy hamarabb fektetem es azt is hogy kesobb -10kor este.

De semmi az eg vilagon nem hasznal en pedig nem tudom a vilagom reggel amikor felkelek, vagy eppen ideges vagyok mert faradtabb vagyok mint amikor lefekudtem...

2022. jún. 3. 08:20
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

5 éves a fiam, én is takargathatnám, mert kitakarózik.


Télen kamásliban van, nyáron pedig vékony vagy kicsit vastagabb (szövött futter) pizsama, de hosszú szárú, ujjú, így olyan mintha lenne rajta egy vékony takaró.


Éjszaka még nem fázott meg.

2022. jún. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szórakozom takargatással. Lehet venni vastag rugdalózót, abban nem kell takaró. Vagy tipegő hálózsákot. Plusz ha csak forgolódik beszélget, de nem sír, akkor minek felkelni pluszban? Ha sír akkor persze igen, de csak azért mert forog és kitakarózik, azért minek. Gondolom nem 15 fokos a szobája.
2022. jún. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kezes lábas pizsama télen, vékony pizsama nyáron. Gyerekkoromban eleve hosszú újju pizsamában aludtunk,mostanában már én is megfeledkeztem arról hogy így is lehet😅
2022. jún. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is hosszú ujjúban altatom, néha ha én magam fázok és amiatt felkelek, akkor őt is betakarom újra, de folyton lerúgja. Úgy vagyok vele ha zavarná felkelne rá. Egyébként van totyogós hálózsák, ugyanolyan mint a rendes csak alul van 2 lyuk hogy kidugja a lábát.


Nálunk hűvös a lakás ami nyáron áldás, télen kell mélyen a zsebünkbe nyúlni a 21 fokért.

2022. jún. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ó az a régi kezes lábas a 80-as évekből.

[link]


Csináltathatsz is.

2022. jún. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 babyboom567 ***** válasza:
50%

Túlaggódod,a babák/kisgyerekek forgolódnak, helyezkednek.

5,5 éves a fiam, kb mindig összevissza, meg keresztbe meg mindenhogy alszik,és takarózni, meg addig takarózott míg nem tudott forogni pár hónapos korában,azóta takaró nélkül alszik télen,nyáron.Semmi baja.

Sőt, nekünk egy nagy matracunk van a szobába, azon alszunk, nem ágyon, és van hogy simán lemászott,és a szőnyegen aludt valahol,vagy befészkeli magát a matrac és a szekrény közé a szőnyegre éjjel(sőt van, hogy a fejemen akar aludni,vagy a lábát rakja a számba).

Öltöztesd vastagabban alváshoz,body mindenképp legyen rajta,hogy ne legyen kint a dereka.

2022. jún. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miénk kezes lábas bodyban van takaró nélkül.
2022. jún. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, kivéve talán a hálózsák. Azt nappali alvásnál leveszi magáról, éjszaka elviseli. Mostanában kész rémálom az altatás. Múlt héten naponta 6 órát töltöttem altatással, minden alvás előtt 2 órát kellett ringatni. És éjszaka 2-3-szor felsír, feláll a kiságyában.

Tegnap egyszerűen nem volt hajlandó napközben aludni, csak az ölemben egy 15-20 percet, de ahogy letettem már fel is kelt. Délelőtt és délután ugyanez. Már nagyon aggódtam, hogy nem alszik egész nap. Estére elég nyűgös is volt. Kilenckor elaludt, és reggel nyolckor kelt. Éjszaka forgolódott ugyan, a kiságy másik felében ébredt, de végre kidőlt, nem sírt fel egyszer sem. Talán már nem igényli a hosszabb nappali alvásokat.

2022. jún. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!