Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdett el Tv-t nézni?

Mikor kezdett el Tv-t nézni?

Figyelt kérdés
Mennyire engedtétek neki? Mennyire érdekelte? Mennyit nézte?

2022. júl. 5. 10:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Tulajdonképpen születése óta ment valamennyit a TV mellette, nem sokat, de azért előfordult, hogy én főzés mellett bekapcsoltam, vagy, ha este hazajött a férjem, ő nyomta be megnézni ezt-azt.


Amikor pici volt, akkor természetesen elfordítottam a TV-től, nem engedtem, hogy nézze, mellettem volt. Amikor már mászott, akkor még őt nem érdekelte annyira, néha ránézett, bámulta 2-3 percig, aztán ment az útjára.


Most 15 hónapos, direkt még mindig nem néz semmit, szóval nincs olyan, hogy leültetem és nézi a mesét vagy ilyesmi, ezt nem is akarom egyelőre. Max. akkor látja, ha megy néha itthon, de ügyelek rá hogy ez ritkán legyen, szóval nálunk nem megy a háttérben alapból a TV, tényleg általában csak kétnaponta, ha főzök, akkor rakok be egy-egy filmet.


Ennyi. Ja, nem igaz, múltkor kapcsoltam be neki mesés zenét, mert durva migrénem volt, és le akartam kötni negyedórára, míg hat a gyógyzser, de nem érdekelte :D


Amúgy, ha érdekelné, nem engedném, szerintem ekkora gyereknek még nem való, hogy napi szinten direkt a TV-t bámulja. Olyan 2 éves kortól engedek majd 1-1 10 perces mesét, ha akarja.

2022. júl. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk születése óta megy a tv egésznap.

Különösebben sosem érdekelte vagy nézte 2 percnél tovább

Kalap Jakab zenét szoktunk neki délelőtt és délután kapcsolni a YouTubeon ha nagyon nyűgös

Azt hallgatja, nézi is

De sokáig nem érdekli

Most lesz 1 éves

2022. júl. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk is megy kb 3-4 hónapos kora óta. De sokáig nem köti le. Nézi 5 percig aztán annyi. Most 1 éves.

A két lányom mellett meg nagyon későn. A kisebbikkel folyamatosan mentem amíg baba volt, nem bírtam otthon ülni, idő se lett volna rá. A nagyobbikat meg még 2 éves korában sem érdekelte egyáltalán a tv🤣

2022. júl. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor csak az enyèmet érdkeli ennyire? 😮 5 hónapos de amint bekapcsolom és olyan mese megy ami érdekli és tetszik a hangja egyből odafigyel. Játszunk vele sokat és foglalkozunk is vele,de mikor nekem van kis dolgom be szoktam kapcsolni a hang miatt. Nem szeret csendben lenni és feküdni sem nagyon szeret. Hamar megunja a dolgokat. Sajnos a napokban nem igazán mentünk ki a meleg miatt.
2022. júl. 5. 11:37
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Enyém is bámulta akkor.. Néha jól jött az a negyed óra plussz.

Most 2,5 néz rajta mesét. Ezen kívül kint vagyunk mindig, tehát jobban nem erdekli mint a játék, de szereti nezni, kommentalni. Folyekonyan beszél, minden rendben van vele,mielőtt lehurrognak.

Nandi mesét, autós angol meséket is. Sokat tanul is belőlük. Már angol szavakat ossze is parositja. Police car, rendorauto, ambulance, mentő autó ilyenek. Van kint élő rokonunk, neki szokta mondani.

Angol mondokat is tud, magyarul is sokat. Szóval én hátrányát nem látom.

2022. júl. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ő is leginkább arra figyel amelyikben számolnak vagy énekelnek. Az is a gond,hogy még nem ül így sok játékkal még nem tudom lefoglalni. Macikat felveszi,játszik velük pár percig és utána repülnek 😅
2022. júl. 5. 11:50
 7/14 anonim ***** válasza:
Születése óta megy kb.állandóan,főleg ha itthon az apja,én nem igazán tévézek ( max.zenecsatorna). Így kb.alapzaj lett,nem érdekli csak ha állatot lát benne ( kutya,ló). De nem nézi kifejezetten. Ha kell valamit csinálnom,youtube-on néz mondókákat egy darabig,de inkább rohangál meg játszik plusz a nap nagy részében kint vagyunk és locsolgat. 2 éves.
2022. júl. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az enyém már másfél - 2 hónaposan odafordította a fejét és simán elnézte volna, ha hagyom.
2022. júl. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

6 évesem max. havonta néz egy mesét, nem érdekli, mert nem volt rászokatva, így nem kéri. Nem néztem tévét mellette, amikor kicsi volt, csak az alvásidejében.

A kisebb 3,5 éves és még egy mesét nem látott.

2022. júl. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kb 2 évesen kezdtek meséket nézni, rovideket, nem sokat.

A háttértévézést én nagyon ellenzem, felnőttnek se jó, ha egész nap megy a tévé, de egy csecsemő mégkevésbé tudja szűrni az állandó zajt.

2022. júl. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!