Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viszonyult a gyermeketek...

Hogy viszonyult a gyermeketek az ovihoz úgy, hogy előtte nem járt bölcsibe? Nehezebb volt a beszoktatás?

Figyelt kérdés

2022. júl. 6. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Áprilisban kezdte a fiam

Első nap ott ültem vele végig (ebéd után jár haza).

2.nap pedig ő küldött haza, azzal a szöveggel, hogy süssek neki sültkrumplit mire hazaér.


Nagyjából 2 hétig volt ilyen zökkenőmentes.


Azóta minden reggel sír, minden reggel elmondta hogy nem akar oviba menni.

2 éves korától szobatiszta volt éjjel-nappalra. Azóta majdnem minden ovis napon bepisilt éjjel.

Amióta szünet van, ismét nincsenek balesetek.

2022. júl. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Minden gyerek más. Nem tudom, hogy bölcsisként hogyan hatott volna rá az ovi és ez már sosem derül ki. 🤷🏻‍♀️
2022. júl. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Jól
2022. júl. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem: nem volt bölcsis, nincs az ismeretségi körünkben másik kisgyerek, pont covid alatt szocializálódott szóval örültünk ha a játszótéren néha látott gyereket.

Oviban már második napon mondták, hogy mehetek haza, minden oké. Reggel alig tudtam tőle elköszönni úgy rohant be játszani. Pillanatok alatt rengeteg barátja lett, az óvónénik pedig mondták, hogy hihetetlenül hamar beilleszkedett a csoport dinamikájába (vegyes csoport) és iszonyatosan kedves, boldog kisgyerek akit nagyon szeretnek a társai is mert annyira jófej. Soha egyetlen alkalommal nem sírt egész évben reggel hogy maradjak ott vele.

Szóval nekünk nem, nem volt nehéz a beszoktatás, de őszintén nem is izgultam ezen, ismerem a gyerekemet, biztos voltam abban hogy nem fog gondja akadni ezzel a kihívással.

2022. júl. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Fiam szeptemberben kezdte az ovit, úgy kelett kihámozni a kezünkből az ovónőnek de mikor már ott volt nem volt gond vele viszont az elején az oviba nem akart elmenni wc-re. Sokszor haza hozta otthon szenvedtünk mert már fájt a hasa. Aztán éjszaka mikor tudta hogy másnap ovi nagyon sokszor bepisilt, mikor nem volt ovi sose. Ez kb az első 3 hónapban így ment . Most sem a kedvence az ovi de ezek a problémák hál isten megszűntek.
2022. júl. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon nehezen, nagyon sokat sírt, nem szerette meg sosem az ovit.
2022. júl. 7. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a fiammal kipróbáltuk a bölcsit 15 hónaposan, de nem jött be, folyton sírt, fogyott, úgyhogy 2 hónap után kivettük, így 3 évesen úgy kezdte az ovit, hogy nem volt bölcsis emléke, és az előzmények miatt én is aggódtam.

Mégis sima ügy volt. 2 napig voltam bent, lazán elengedett. Utána egyszer-kétszer sírt talán, de nem vigasztalhatatlanul. Pár hétig nehezen indult be a játék reggelente, sokszor csak állt, és nézelődött, és enni is csak lassan kezdett el, de azért jókedvűen ment oviba, és nagyon szereti az óvónénijeit. Abszolút sikertörténet volt.

2022. júl. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt bölcsőde,1 hét alatt teljesen beszokott.Riogattak persze,hogy jajj sírni fog,mert nem volt bölcsőde,de ez nem attól függ.
2022. júl. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!