Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet autista a 3 éves fiam?...

Lehet autista a 3 éves fiam? Vagy Adhd? Kérlek írjátok le a tapasztalatokat.

Figyelt kérdés

Nemrég múlt 3 éves. 2 éves koráig mégsem szólalt. (Ez ilyen családi vonás, mert az apja és a nagyapja sem) Aztán elkeztük a Tsmt-t, bölcsi és lassacskán beindultak a szavak. Közben a nyelvét is felvágták. KB 2,5 évesen kezdett ügyesen mondókázni, énekelni. 4-5 szavas mondatokat mondani (egyébként a beszéd indulással abbahagytuk a Tsmt-t). Viszont helytelenül beszél. Magáról sokszor E/2-ben vagy E/3-ban beszél. Rászóltunk. Azóta jobb, de még mindig sokszor hibázik. Nem igazán szokott kérdezni ilyesmit, hogy "mi ez" meg "miért" inkább csak azt hogy "hol van" meg "hová megy". A védőnő azt mondta ez gáz. Nem fejtette ki bőven, de az autizmusra bukkantam, valószínű erre gondolt.

Egyébként iszonyatosan igénylu a fizikai közelséget, nagyon bújós, mindig mondja hogy "szeretlek" puszit ad. Nagyon kis érzékeny egyébként... Egy-egy hangos szónál elsírja magát. Szerepjátékozik is: babát gondot, boltosat játszik, ilyesmik. De legjobban mozogni szeret, utál egy helyben ülni. A tömeget viszont imádja, ha lemegyünk itthonról valami zenés programra emberek közé, olyan mintha kicserélték volna. Itthon halálra unja magát. Idegenekkel egyébként barátkozik, és sérelmezi is, ha nem vele foglalkoznak. Ilyenkor beleszól egy-egy beszélgetésbe pl hogy "itt egy labda" és addig azt szánkózza amíg rá nem figyelünk. Szemkontaktusa van. Kérdésekre válaszol. Nem lábujjhegyezik, nem repedés, nem rendez sorba. Futni viszont nagyon tud. Hiszti néha van, de főleg itthon. Bölcsiben nem volt rá panasz egyébként, azonkívül hogy ujjabban nem mindig alszik el délután. Ja és már szobatiszta.

Van egyébként időpontunk már több helyre, csak infókat szeretnék gyűjteni.



#autizmus #3 éves #Asperger #ADHD #Idegrenderi eretlenseg
2022. júl. 21. 21:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%
#9-es azért azt nehezen tudom elhinni, hogy annak a gyereknek egyetlen gondja a kommunikáció, és emiatt autizmus kódot kapott. Ahhoz azért jóval több kell, az autizmus sokkal összetettebb, mint hogy kommunikációs gond=autizmus
2022. aug. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem semmi baj nincs vele, mégis miért gondolod, hogy autista?
2022. aug. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Majd jó sok penzert megallapitjak, hogy ilyen egy normális gyerek.
2022. aug. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 hosszúhajú ***** válasza:
100%
Úgy tudom egy autistánál 3 dolog sérül az érzelmek kimutatása a viselkedés és a kommunikáció másokkal.
2022. aug. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%
Tesóm három éves kora körül kezdett el beszélni és még öt évesen se tudott normalisan +2 évet még az oviban töltött és elkönyvelték beszédfogyatékosnak. Utólag kiderült semmi baja és teljesen normális csak a fogazatával van a gond. Szerintem a tiéd is teljesen normális csak a nyelvével volt a gond.
2022. aug. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!