Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvérek közötti féltékenység...

Testvérek közötti féltékenységet, hogy lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Két fiam van 12-5 évesek. A nagyobb nagyon megfontolt, komoly. Lassan eszik eszik, nem nasizik.

A kisebb ennek az ellentéte, megenne mindent ami látszik is rajta, próbálunk határt szabni.


Most már a kicsi tombol ha a nagyobb enne valamit. Pl reggeliznek, a nagy eszik egy kiflit paradicsommal sonkával. Ezek után enne pl joghurtot a kicsi már elvenné. Pedig ő már evett.

Ha elmegyünk fagyizni a nagy egy gombóc fagyit kér, a kicsi kettőt. Olyan gyorsan megeszi a kicsi, hogy a nagyobb egy gombócáért üvölt de minden így van. Belefáradtam az állandó harcba. A nagyobb már inkább oda adja az övét csak csend legyen.

Kemények akarunk lenni, ne legyen hiszti de nehéz. Pl étteremben kezdte a cirkuszt, neki miértfogyott el hamarabb az étel.. férjem kiült vele a kocsiba. De ezzel elrontotta mindenki estéjét.

De ez megy mindenért,mindenhol.


2022. júl. 23. 09:04
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
En elsonek elmondom neki nyugodtan, hogy nem szabad ilyet csinálni, neki sem esne jól pl a homok dobálás vagy bármi más. Ezek után folytatja akkor behozom lenyugodni, nyugi székre ül. Utána beszélünk de mintha falnak beszélnék
2022. júl. 23. 16:26
 12/19 anonim ***** válasza:
43%
Annyi a következmény, hogy le kell ülni egy székre és meghallgatni a hegyi beszédet? Ne haragudj, de ez egy vicc? Ilyen viselkedésnek ennyi a "jutalma"?
2022. júl. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
12. És mi a javaslatod?
2022. júl. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
78%
Következményt. A szülő ismeri a gyereket, jobb esetben el tudja dönteni, hogy minek a megvonása, vagy minek a megtétele okoz akkora kellemetlenséget, hogy elrettentő ereje legyen. Nem agyonverni kell.
2022. júl. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
60%
14 pontosan. és meg lehet mondani előre, hogy ha ezt csinálja, annak ez lesz a következménye. de azért gyanús, hogy itt nem ennyire egyszerű a megoldás, hanem szakember kéne
2022. júl. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem is féltékeny, nem kap elég figyelmet, kajával pótolja. Szerintem nem kell pszichológus. A naggyal játszanak közösen? Fogni kell és családi napot szervezni, kincskeresést a kertben, meg ilyeneket, amikor egy csapatba kerülnek. Heti egyszer. Gyerekek a szülők ellen például. Ha van közös ellenség, szívesebben összefognak a testvérek. Társasban vagy videójátékban, kártyában, össze kell hozni őket. A kicsi amúgy a homokosnál csak unatkozott szerintem, balhét generál, hogy történjen valami. Szervezzetek családi dolgokat, menjetek bobozni, meg ilyenek.


Szerintem mindenki annyit kapjon amúgy fagyiból meg kajából, amennyit kér, a kicsit meg futtassátok, mert le kell mozgatni. Én is utáltam a porciózást, főleg mivel én ettem kevesebbet, és utáltam, hogy a tesóm be tud nyomni kettőt, én meg csak egyet, pedig 3 óra múlva is szívesen megettem volna a következőt. Ne kelljen már beosztani az ételt, oldjátok meg, hogy jusson annyi, amennyit enni tudnak. Az enyém pl egy gombóc fagyit tud csak megenni, bár igazából csak felet, de mindig megkérdezem hány gombócot kér, és ha egyszer kétszer kihányja a kaját(volt már ilyen), akkor tanul belőle:) Abból is tanult, hogy bezabált egy csomó csokit és székrekedéssel szenvedett a wcn. Utána minden csokinál szóba kellett hoznom, hogyha sokat eszik ott fog sírni a wcn és egy darabig nem volt hatása, sírt még ott párszor, de utána lett. Az enyém lassan tanul, biztos a tiétek is, had egye tele magát, és had legyen rosszul néha. Ez olyan "beleférős" tapasztalatszerzés, még ha sír is, hány is, vagy menni fog a hasa/székrekedése lesz. Borzalmas lehet, ha nem ehet annyi soha, amennyi jól esne neki. Ne diétázzon, hanem mozogjon, futtassátok játékkal, fogóval, kidobóval, mászókával(ebben a nagy is lehetne partner, versenyezhetnének, pl limbóban biztosan a kisebb nyerne)

2022. júl. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
75%
16 ne haragudj, de lehet, hogy a 12 évesnek lehet, hogy nincs kedve az 5 évessel játszani.
2022. júl. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nagyot elnyomjátok,le írod hogy a kicsi többet van szeretgetve,a nagyal foglalkoztok egyáltalán???vagy csak a kicsi?mert itt valami nem okés,
2022. júl. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
17es, ezért írtam, hogy legyen irányított foglalkozás, családi cucc, ami kötelező! Nem kell szabad játéknak lennie, az nyilván nem megy két különböző korú gyerek közt, de rajzolni igenis tudnak az activityben például, vagy mutogatni, vagy limbózni. Az én gyerekem 5 évesen simán verte a nagyit halligalliban például(gyorsasági figyelemjáték), és néha engem is levert:) A felnőtt a felnőtt, elvileg az okosabb, szervezze meg, hogy mindenki élvezze a játékot, 5 évesen képes úgy játszani, hogy az másnak is örömet szerezzen, ahogy a 12 éves is tud úgy játszani, hogy egy felnőttnek is kihívás legyen. A legtöbb 5 éves amúgy energikusabb, mint egy 30 feletti átlagos felnőtt, akár ducin is. Vagy játszhatnak olyat, hogy "az nyer, aki előbb feljut a fára" anyuka apuka egy csapat, kistesó, nagytesó egy csapat. A nagy bakot tart és felnyomja a kicsit, amíg a két felnőtt vért izzad, hogy feljussanak, mert nekik pl nehezebb bakot tartani egymásnak:)
2022. júl. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!