Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék, hogy változzon...

Mit tehetnék, hogy változzon kisfiam viselkedése?

Figyelt kérdés
22 hónapos fiam mellé, született megegy fiam masfel honapja. Elejetol kezdve rettenetesen útal engem ez miatt,nagyon csúnyán viselkedik, de az apjával is épp ha megfogja neha a kicsit,de alapbol dacos,akaratos,hisztis..sorolhatnám. De egyre jobban zavar,hogy rágja a körmét,ujjat,nem is tudom pontosan...nagyon rendetlen lett, dobal, nem eszik normalisan, egyedül, mikozben mar 1 eves kora ota tudott enni ,egyre ugyesebben. Rágni sem hajlando, igaz nemreg lettek ujabb fogai hatul,de mostanaban fuldoklik mindenben,mintha nem lenne turelme ulni enni,ficereg,csakhogy mehessen, de persze éhes marad es hisztis lesz. Egyébkent nagyon jóevő.Figyeli,hol van öccse,keresi,neha szeretgeti, de nem tudja még mit kezdjen vele, igy azert bantja is. Nagyon visszafejlodott a fiam igazabol az a lenyeg, beszelni meg annyit se mint eddig,mindenert sikit,nyavog,es ugy eri el hogy megertesse magat...borzalom,gyomoridegem van,mert mar azt sem tudom,faj e valamije, vagy csak akar valamit, nem értjuk , es beduhodik. Mit tudnék tenni,hogy jobban erezze magat? Foglalkozunk vele sokat,de nehez eltalalni mit is szeretne, ebbol is csak problema van,ha jatszani akarunk vele,semmi se jo neki...kozeledek felé, de tobbszor csak taszit,ellok magatol. Ritka ha enegdi,hogy megoleljem. Meddig tarthat ez? Nem latok valtozast,hiaba varok,próbálkozom, hulla vagyok mar ezmiatt.Az a szerencse,hogy a kicsi eleg nyugodt, nincs vele gond.

2022. aug. 23. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
direkt "visszament babába", hogy több figyelmet kapjon... érthető, eddig csak rá figyelt két szülő, nehéz feldolgoznia az új helyzetet. sok sok sok sok türelem és sok, csak vele kettesben töltött idő segíthet. kitartás!
2022. aug. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kicsi még a kistestvére, na meg ő is. Légy felé sok türelemmel. Mondd el neki, hogy nem kell babának lennie, hogy szeresd, mert most is imádod. Mondd el úgy kétszázszor, és megérti. Szeretgesd sokat, legyen minőségi idő csak kettőtöknek, amikor a baba nincs ott.

Nálunk ezek segítettek. Na meg mikor már megszerette jobban a kistesót, a féltékenység is kezelhetőbb lett.

2022. aug. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Van egy olyan érzésesm, hogy nem készítettétek fel megfelelően a kistestvér témára - persze nem is könnyű, ha az ember kicsire vállal picit...

A leírásod alapján most sem vagytok a helyzet magaslatán, rosszul közelítitek meg a dolgokat.

Lehet találni a neten egy csomó jó cikket testvérféltékenység témában, tessék olvssni őket, ha már eddig nem vettétek rá a fáradságot.

2022. aug. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen legyen olyan része a napnak, amikor te CSAK VELE foglalkozol. A baba a másik szobában legyen, mondjuk apával. Ha sír, apa vegye fel, ha tisztába kell tenni, apa tegye tisztába. Neked a szemed se rezdüljön, ha a másik szobából meghallod a baba sírását, mert az az idő az első gyerekedé, tehát csakis ővele foglalkozz, őrá figyelj.
2022. aug. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Túl kicsi a korkülönbség, még szinte ő is baba. Nálunk 2 év van a gyerekek között, de így is megviselte a nagyot a kicsi érkezése. Ő is babaként kezdett viselkedni, bántotta a kicsit. De ez normális. A lényeg, hogy legyen vele is foglalkozva sokat (csak vele), érezze, hogy nem szorul háttérbe, hogy őt is szeretik. Idővel könnyebb, jobb lesz, főleg ahogy a kicsi nagyobb lesz és tud vele mit kezdeni.
2022. aug. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Olvass már utána a testvérféltékenységnek, mert úgy néz ki, hogy ez téged legalább olyan meglepetésként ért, mint a gyerekedet. Mért csodálkozol, hogy ez történik, mikor ez magától értetődő, hiszen a körülrajongott herceget egy új bőgőmasina letaszította a trónról, elvesztette az addigi biztonságot, megszokott középponti pozícióját.
2022. aug. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindent probaltunk, nem igazan tudtuk neki elmagyarazni, őt konyvek,mesek, nem erdekeltek, amivel segithettem volna, mas babakat imadott mindig, testveret mar nem annyira. Tudom,hogy termeszetes, de ugy erzem nem igazan ert dolgokat,mintha a falnak beszelnek. Van kulon ido, sokszor,tenyleg...de semmi valtozas még. Kösz az utolsonak ezt a semmitmondo okossagot. Igazi kozhely amit leirtal. Hulye nem vagyok,csak hatha van vmi praktika a szokasos dolgokon kivul.
2022. aug. 23. 18:53
 8/10 anonim ***** válasza:
42%
Próbáljátok elvinni tsmt tornára,rengeteget segít és ti is megkönnyebültök.Olvass utána,nekúnk sokat segített és ha tudtam volna hamarabb vittem volna,de hát nekünk se szólt seni,mert majd kinövi....
2022. aug. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
Bocsi gyorsan irtam 8 vagyok és az úszás is segített mellé mikor már nagyobb lett az öcsi ketten jártak.
2022. aug. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Testvérféltékenység plusz dackorszak. Még nagyon kevés idő telt el, több kell, hogy megszokja az új helyzetet. Kicsi a korkülönbség, ez kB 2-3 év múlva nagy szerencse lesz, mert eljátszanak majd. Dicsérgesd a nagyot, kapjon esetleg feladatot a kicsi körül, pl hozzá oda a pelenkát pelenkázáskor, dicsérd meg, ha segít.
2022. aug. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!