Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól tűnhet fel a színtéve...

Mikortól tűnhet fel a színtévesztés gyerekeknél?

Figyelt kérdés

2 éves a lányom. Kb fél éve érdeklik a mesék, és sokat olvastuk a Boribon és a hét lufi c. mesét, amiben mindig sorra vesszük a lufik színét, sőt, mutogatja őket, és akkor mindig mondom, hogy melyik melyik. De ha én kérdezek vissza, hogy na melyik a piros, vagy a citromsárga, akkor sosem arra mutat, amelyikre kéne. Pedig milliószor átismételtük már. Amúgy nagyon okos, mindent tud, mindent hamar megjegyez, utánoz, de a színekkel eddig nem barátkozott meg. Vagy csak nem akarja magát produkálni, nem tudom...

A kúszás kimaradt neki, és az átlaghoz képest később kezdett beszélni is. Még mindig csak főneveket mond (10 nap múlva lesz lesz 25 hónapos), de abból azért napról napra egyre többet.

Lehetséges, hogy még nem érett meg rá, vagy a színeket nehezen tanulják? Vagy gond lenne a színlátásával?



2022. aug. 24. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta a védőnő, hogy 3 évesen a piros és a kék színt kell tudnia megkülönböztetni. Nem tudom hogy ez tényleg így van-e, nem néztem utána.

Egyébként ha nem a könyvet nézitek, hanem mondjuk építőkockával jatszatok, akkor is gyakorolhattok. Pl adja neked a piros kockát, vagy válogassa ki a kékeket stb.

Az én lányom sem kúszott. Egyelőre (remélem később sem) nincs belőle semmi hátránya. Folyékonyan beszél, 2 éves 4 hónapos, ő már a színeket is tudja egy jó ideje.

Reméljük nálatok is hamarosan menni fog :)

2022. aug. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Még bőven ráér, 3 éves korára kell tudni az alapszíneket.
2022. aug. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek! Megnyugodtam. 😊
2022. aug. 24. 12:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan érdekes dolog. Én kislányom 2 év 4 hónapos. Kúszott és mászott nagyon sokat. Folyékonyan beszél és szobatiszta. Egyedül öltözik, eszik, iszik, stb. DE nem tudja a színeket. Megmondja, hogy ez az autó olyan színű, mint a te nadrágod. Kérdezem, és az milyen szín? Erre mond egy totál más színt.🤣 Hát, én nem tudom... Egyébként sokat gyakoroljuk...
2022. aug. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, utolsó vagyok: ismeri az alakzatokat is már, tud elég ügyesen színezni, festegetni. Rengeteg mondókát tud. Tehát ezzel csak azt akarom mondani, hogy egyébként sokat van vele foglalkozva... Nos a színeket nem bírja megjegyezni, nem értem...😅
2022. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Az én fiam fél éves volt az első karácsonyakor. Nagyon szerette, ha odaállunk vele a karácsonyfához, és mutogatjuk neki az égőket. Ezt itt piros, ez itt kék... Januárra már az is ment, hogy én mondtam a színt, ő rámutatott az égőre.

Most nyolc éves, és mondhatom, hogy semmi előnye nem származott belőle.

2022. aug. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6 az én fiam meg úgy született, hogy azt kiabálta apának piros nadrágja van.


Viccet félre téve, 3 éves korára kell ismernie az alapszíneket. Elvont fogalmakat, mint szín egy 2 éves nem fog fel. Teljesen jó ütemben fejlődik, nyugodj meg.

2022. aug. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Mikortól már beszél, tudja a színeket, de rosszul ismeri fel őket.


Addig is:

[link]

2022. aug. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak a színek neveit nem tudja még. De ezt könnyen kiderítheted: pl dupló kockát, gyöngyöt vagy bármi mást válogassatok szét színenként.
2022. aug. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nem tűnt fel. :D Utólag emlékeztem rá, hogy rajzórán az általánosban egyes gombfestékekkel bajban voltam, a padtársamat kellett megkérdeznem, ez milyen szín. :D Mivel kisvárosban voltam nyolcadikos, a középiskolai alkalmasság vizsgálatot végző védőnőnek nem volt japánkönyve, egy gombolyag színes fonálból vagy ő húzott elő, és mondtam milyen színű, vagy azt mondta vegyél ki egy kéket, stb. Miután gyakorlatban csak bizonyos zöldeket keverek bizonyos barnákkal, nyilván pont ilyen árnyalatok nem voltak a gombolyagban. Aztán középiskola első osztályában jelentkeztem vitorlázórepülni, na, ott felvilágosítottak, így aztán este én is a szüleimet. :D
2023. febr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!