Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A Z generáció jobban függ az...

A Z generáció jobban függ az elektronikus kütyüktől mint pl akik régebben születtek?

Figyelt kérdés

Én mivel a 80-as évek végén születtem, akkoriban a tévé és videojáték (sárgakazettás) volt úgymond a menő. Viszont sosem volt olyan problémám, hogy a szüleimnek kellett volna levakarniuk róla engemet. Ha volt rá lehetőség inkább estig kint játszottam fociztam stb a többiekkel.


Elmúlt hetekben a munkahelyemen voltak diákmunkások és hozzám is került 5 srác. A telefon mintha rájuk lett volna ragasztva néha úgy kellett kérni hogy tegyék le és legalább a munkavédelmi dolgokat hallgassák végig. De nem mindig valamit írtak messengeren fontos, hadd olfassa el stb.


Nekem is van okostelefonom otthon is aktívan játszok számítógépen és Xboxon. Ráadásul van egy kisfiam is :). De valahogy én ha hazaérek munkából felretudom ezeket a dolgokat tenni, és elsődlegesen a családommal töltöm az időt. De ezek a srácok már rosszul voltak ha 10-nél tovább nem használhatták a telefont.


Ha ilyen irányba haladunk mi lesz? Lassan nem fogjuk azt tudni hogy kell élőben ismerkedni viszonyulni a másikhoz? :)


2022. aug. 28. 07:24
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

De ezek a srácok már rosszul voltak ha 10 percnél tovább nem használhatták a telefont.**


Bocsi a hibákért :) csak az autocorrect beleszólt az írásba.

2022. aug. 28. 07:27
 2/29 anonim ***** válasza:
38%
Csak neveletlenek és fogalmuk sincs a munkamorálról. Ez utóbbin te tehetsz. Vagy tehettél volna: azt kellett volna mondani, hogy ott az ajtó, mehet telefonozni. Ha dolgozni akar, akkor viszont fogyeljen oda.
2022. aug. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
79%
Tehát most egy felnőtt, 25-30 körüli apát/anyát kell osszehasonlitanunk egy 16-18 éves gyerekkel. Nekik még más q prioritásuk, és ez úgy is van jól.
2022. aug. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
36%
Persze. Egy tanár ismerősöm sorolta, hogy egy lány pánikrohamot kapott amikor indultak volna osztálykirándulásra és észrevette, hogy otthon maradt a mobilja. Nemrég ültem egy távolsági buszon, négy tizenéves ült a 4-es ülésen és BESZÉLGETTEK! Teljesen meglepődtem rajta, de aztán helyreállt a világ rendje, 10 perc után előkerültek a mobilok és azt nyomkodták. Még az is lehet, hogy egymással chateltek :-)
2022. aug. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
67%

"Egy tanár ismerősöm sorolta, hogy egy lány pánikrohamot kapott amikor indultak volna osztálykirándulásra és észrevette, hogy otthon maradt a mobilja. "


47 éves vagyok, tehát jócskán nem lány és nem is Z generáció, de én is pánik rohamot kapnék, ha otthon maradna a mobilom. Nem, nem azért, mert folyamatosan azt nyomkodom, hanem mert probléma esetén nem tudom használni, ha nincs ott.

A kedves tanár ismerősöd se épp egy értelmes ember, ha nem jut eszébe, nem csak a chat még a játék miatt kell valakinek a telefon.

2022. aug. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
76%

Ennyi erővel te meg áramfüggő vagy, pedig dédnagyanyáink még milyen jól el voltak nélküle.

Azt a részt meg külön szeretem, mikor a fiatal generációt okoljuk egy viselkedésért, mert ugye magukat kéne nevelni, nem ám az idősebb generációnak megmutatni dolgokat. Nyilván az ő hibájuk, nem is a tiéd...

2022. aug. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
59%
#5: Gondolkodj már! Lehet, hogy a tiéd otthon maradt, de a többieknél ott van, amit elkérhetsz, illetve meghagyhatják az otthoniaknak, hogy ezen-azon a számon elérhetnek.
2022. aug. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
25%

7-es, persze, ha baj van, akkor az ember majd keres egy embert hogy légyszi add már ide a telefonod, fel kell hívni anyut. Teljesen életszerű :D


30 éve is volt lehetőségünk saját magunk hazatelefonálni, mert mindenki vitt magával telefonkártyát, anélkül el sem indultunk

2022. aug. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
91%

Nem a mostani generàciò, hanem a mostani èletforma köt össze s mobillal.

Majdnem 40 èves vagyok, de rengeteget van a kezemben a mobil. Szàmlabefizetèstől kezdve, orvosnàl valò időpontfoglalàson àt az ismerősökkel való kapcsolattartàsig mindent a mobilomon szervezek.

Receptek, zene, jàtèk, hírek, mind a mobilomon.

Talàlkozòkat, adàs-vètelt, ajàndèkozast mindent mobilon szervezek.

Az èrem màsik oladala: munkahelyen nem vagy csak nagyon korlàtozott mèrtèkben szabadna mobilozniuk azoknak is, akikről ìrtàk. Ezt meg kell tanulniuk. Nektek èrdemes lenne evvel kezdeni, hogy munkaidő kezdetèn tegyèk el a mobiljukat, ès csak szünetben vehessèk elő.

2022. aug. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Isti22 ***** válasza:
82%
Általánosságban nyilván igen, hiszen már ebbe a világba szocializálódtak, alapvető dolog. Viszont az ilyenkorú ismerőseim pl. sokkal több időt sportolnak, túráznak, haverkodnak, mint mondjuk én.
2022. aug. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!