Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 8 éves lánynál normális...

Egy 8 éves lánynál normális az, hogy rendszeresen maszturbál, illetve rajong az ilyen jellegű témákért? Mit kellene tennünk?

Figyelt kérdés
Mikor először megtudtuk, hogy maszturbált az óvodában (nagycsoportban), akkor csak annyit mondtunk neki, hogy ezt mások környezetében nem illik csinálni. Arra jutottunk a feleségemmel, hogy megtiltani nem biztos hogy célszerű lenne, mert minél jobban tiltott valami, általában azt szokták leginkább szeretni a gyerekek, illetve a feleségem is hasonló korban ismerkedett meg ezzel, és ő is rendszeresen csinálta titokban, szóval rávenni valószínűleg úgy se lehetne őt se, hogy soha ne csinálja. Párszor beszélt vele erről a feleségem akkoriban, többet nyilvános probléma nem is volt vele ezzel kapcsolatban, szóval nem nyúl olyan helyen magához ahol mások is vannak, illetve nem is kérdezget erről másokat. Kivéve minket kettőnket. Általában a feleségemet szokta keresni ez ügyben, úgy beszéltük meg 3-asban ha valami ilyesmi van, akkor tőle kérdezze mert nőként amúgy is jobban ért ehhez + ő is átesett ezen. Csak utána négyszemközt szokta elmesélni, hogy mit kérdezett ez ügyben és hogy mit válaszolt neki. Egész nyáron mióta nem volt iskola, nagyon rá volt pörögve erre a témára. Minden érdekli, ami a szexualitáshoz kapcsolódik. Vettünk egy ilyen rajzolt felvilágosító könyvet, amit közösen elolvastak többször is. Most hirtelen nem ugrik be a címe, de nagyjából annyi volt benne, hogy hogyan lesz a kisbaba és a születés. Ezzel pár hétig elvoltak, de nem elégítette ki a kíváncsiságát. Érdeklik a fiúk, érdekli hogy "babacsinálás" is olyan jó érzés lehet-e, stb. Már egy ideje gondolkodunk rajta, hogy hogyan tovább, de nem igazán tudunk vagy inkább merünk bármit is tenni. Nem hisszük, hogy 7 éves korban ennél jobban bele kellene menni a részletekbe. Viszont azt sem szeretnénk, hogy fals információkkal teljen meg a feje, vagy netán bármi ilyesmit ki próbáljon mivel nem kapott rá választ. Nem tudjuk, hogy mit kellene ilyen helyzetben csinálni. Szerintetek mi lenne a jó döntés? Jobban belemenni vele ebbe a témakörbe, vagy ennyiben hagyni az egészet? Esetleg egy szakemberhez elvinni aki ezzel foglalkozik? (Ez utóbbi egyikőnknek sem tűnt jónak, mert "csinálni" ő sem fog vele semmit, amit meg el tud neki mondani, azt mi is el tudjuk, elvileg. Nem szégyenlős ilyen tekintetben, nem fél megkérdezni bármi is az eszébe jut. Ami alapvetően jó, csak hát nem tudjuk mit kellene neki mondani...)

2022. aug. 28. 16:40
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha rossz kategória. Nem akartam a Szexualitásban feltenni, mert ott nem épp az ő korosztályáról van szó, így ide passzolt a legjobban.
2022. aug. 28. 16:41
 2/39 anonim ***** válasza:
17%
Mégis hogy lenne normális? Egyáltalán nem normális.
2022. aug. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
32%

Régesrég el kellett volna vinni szakemberhez (pszichológushoz). Nem azért, hogy ő mondja el, hogyan lesz a kisbaba, hanem, hogy kiderítse, miért van ez a felfokozott érdeklődése a téma iránt. Ez egyszerűen nem normális dolog.

Nem tudom, miért érdekli ennyire a szexualitás, de sötét dologra tippelek: valaki bevezette már ezekbe.


Vagy a te kamud az egész.

2022. aug. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
27%
Kettes vagyok. Egyetértek a hármassal.
2022. aug. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
87%

"Mit kelene tennünk?"

Hát először is el kellene döntenetek, hogy akkor most 7 vagy 8 éves...

2022. aug. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
73%
Remélem h nem egy pdf fantaziálasa ez....
2022. aug. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy senki nem vezette be ezekbe. Az anyja is ugyan ilyen volt. Őt is érdekelte, minden héten játszottak az óvodában doktorosat (levetkőzve) meg papás-mamásat, illetve az iskolában többször is az egyik fiú osztálytársával megnézték hogy "mije van a másiknak". Szóval ő úgy áll hozzá, hogy a kíváncsisága teljesen normális. Én először azon a véleményem voltam, hogy ez nagyon korai, nem kellene ilyeneken járnia az agyának, de meggyőzött róla a feleségem, hogy sokan ilyen korán kezdik az érdeklődést. Szerintem én lennék a legboldogabb, ha egyáltalán nem érdekelné a témakör. Olvasgattam neten ez ügyben elég sokat. Bár általában idősebbekről (10-12 éves) szóló írásokat találtam ebben a témában, és mindben azt írták, hogy ez normális, nem szabad korlátozni, megtiltani nekik mert rossz hatása lehet ennek később, és hogy elég vele megértetni, hogy ezzel kapcsolatban az otthonon kívül nem szabad csinálnia semmit. Attól tartunk (főleg a feleségem), hogyha egy szakember meggyőzné, hogy ezt nem szabad, kiöli belőle az érdeklődést, akkor ennek hosszú távon rossz hatása lenne (mint ahogy egy 10-12 évesnél is az lenne, hiszen ott valószínűleg nem véletlenül ellenzik ezt).

#5: Múlthéten lett 8. Valahol 7-nek írtam még?

2022. aug. 28. 17:04
 8/39 anonim ***** válasza:
78%

Normális vagy sem, vannak ilyen gyerekek. Az èn fiam is ilyen. Ennyi idősen nekem is ezen jàrt az eszem, csak prűd környezetben nem nagyon volt kivel beszélni ròla. Ahogy kamaszodtunk, és az ismerőseimet is elkezdte érdekelni a téma, akkor sokat beszéltünk szexről.

Gyerekem apja màs közegben nőtt fel, hamar kezde a nemi èletet (iszonyatosan hamar, 10 èvesen, ez túl korai volt szerintem). Tehát lehet, hogy màst is èrdekel a téma, csak nem beszélnek ròla.

2022. aug. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
84%
Én is óvodás voltam, amikor először maszturbáltam, és általános iskolásként nagyon érdekelt ez az egész téma. Pedig abszolút nem így neveltek, nem is bántott senki, igazából fogalmam sincs, hogy miért kezdett el ez a egész foglalkoztatni akkor. Annyi a különbség, hogy én a szüleimet sosem kérdezgettem, nem is tudnak erről. Valahogy ahogy idősebb lettem, magától normalizálódott az érdeklődésem és semmilyen hatással sem lett a későbbi szexuális életemre. 18 elmúltam, amikor elvesztettem a szüzességem, most leszek 32 és egy kezemen meg tudom számolni, hány férfival volt szexuális kapcsolatom (mindegyikkel párkapcsolatban). Szóval nem rontott el a korai érdeklődés, vagy hogy is mondjam. Szerintem majd a ti lányotok is kinövi. De ha kérdez, akkor válaszoljatok, ne mástól kérdezősködjön. Én mondjuk a velem egyidős lány barátaimmal beszélgettem ilyesmiről, de hát ugye egyformán alig tudtunk valamit.
2022. aug. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem teljesen más az érdeklődés az oviban, hogy kinek mije van, és teljesen más amikor maszturbál egy 7 vagy 8 éves gyerek. Nyilván minket is érdekelt, hogy mije van a fiúnak és mije a lánynak de nem nyúltunk magunkhoz ilyen kicsi korban. A fiam 8 éves és hála istennek még nem csinált ilyet. Én is egy szakembert javaslok, akár pótcselekvés is lehet.
2022. aug. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!