Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért hazudik az ovi 39,5-ös...

Miért hazudik az ovi 39,5-ös magas lázat, mikor csak 37,5?

Figyelt kérdés

Már többedszer fordul elő. Nem az abaj, hogy el kell hozni, nyilván betegen ne ott feküdjön a sarokban. De miért kell így rámijeszteni ezzel? Nem hiszem el, hogy ennyire mást mérne a hőmérőjük a mieinktől (többel is direkt megmérem).


Az lenne a magyarázat, hogy 37,5-nél még nem küldhetik haza, mert az nem láz, vagy mi lehet szerintetek?



2022. okt. 17. 15:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Vagy fehérköpenyes szindróma ovis kiadásban: valamiért nem szereti az ovit, így ott jobban belázasodik. Vagy ők akkor mérik, amikor a legmagasabb, te meg máskor.
2022. okt. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Közel lakunk az ovihoz, gyorsan ott vagyok erte.
2022. okt. 17. 15:36
 3/16 A kérdező kommentje:
Lemaradt a vége: engem rögtön utána hívnak. El szokták mondani, hogy mikor mérték. Ma is rögtön alvás után mérték, és tudom, hogy meddig van alvás, illetve kérdeztem is direkt, hogy meddig aludt.
2022. okt. 17. 15:38
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Leakarják passzolni, mert annál kevesebb a gyerek. Legközelebb vigyél oda lázmérőt, mérd le és küldd el őket a fenébe.
2022. okt. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Azért ha ott fekszik a sarokban, az igencsak láz.


Mellesleg pedig de, tök mást mutathat egy higanyos, egy fülhőmérő meg egy homlomhőmérő is.

2022. okt. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5, de ennyire? Nekunk van a higanyos újabb verziója, digitális hónaaljban mérős és homlokmérő is, 1, vagy nagyon max. 2 tizedfok eltérés az eredmény. Ezért írtam, hogy többel is direkt megmérem, mármint többféle eszközzel.
2022. okt. 17. 15:55
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
Mert azzal a hőmérővel mérték, amit még a vírushelyzet idején osztogattak az oviknak és iskoláknak (az ajtóban kellett mértni, talán emlékszel). Borzasztóan pontatlan, én ma mértem magamon vele 36.8at, 37.2t és 38.5öt. Egymás után. Nincs lázam.
2022. okt. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem szeretném őket ott helyben meghazudtolni, mert mi van, ha tévedek, másrészt tényleg csak akkor szólnak, ha baja van, tehát az jogos, hogy szólnak, csak a frászt hozzák rám. Ez a magas láz minden ilyen alkalommal már feltűnt, főleg, hogy odamegyek, megfogom a homlokát, és már abból érzem, hogy nem is olyan magas. Igaz, én nem vagyok hőmérő, de azért még anélkül is szoktam érezni a különbséget, ma is láttam, hogy megint ez van.


A megintet se úgy értsétek, hogy hetente beteg, 1-2 havonta szokott 1-3 nap lenni.

2022. okt. 17. 16:02
 9/16 A kérdező kommentje:
7, köszi, az mondjuk úgy érthető, ha rossz az eszköz.
2022. okt. 17. 16:03
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tényleg csak rossz az eszköz. Nálam is a szakorvosi rendelő bejaratánál és anno a piacnál is volt hogy 34 fokos hőt mértek, máskor meg majdnem 41-et. Egyik sem volt igaz.

Amúgy 37,5 foknál is hazavinném szó nélkül a gyerekemet, nehogy betegebb legyen vagy hirtelen belázasodjon. Inkább 2 nap otthon most, mint egy hosszú betegség.

2022. okt. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!