Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van 4 éves kor körül olyan...

Van 4 éves kor körül olyan korszak, ami miatt ilyen lett?

Figyelt kérdés

Lassan 4 éves gyerekemet egyik napról a másikra mintha megszállta volna valami pár hete.

Egy álom gyerek volt, most csapkod, rugdal, földhöz vág dolgokat. Olyanokra reagál így, hogy pl. megkérem, hogy vegye a cipőjét fel.

Próbáltam mindent már, hagytam, és kimentem. Elmagyaraztam szépen. Mérges voltam, választási lehetőséget adtam, játékos voltam, tegnap mar kikeltem magamból mikor a szekrényre felmaszott es dobalta le róla a dolgokat indulás helyett. Töltök vele minőségi időt, foglalkozom vele, lefárasztom, még azt se lejet mondani, hogy figyelemfelkeltésből csinálja.

Elegem van a folyamatos egyezkedésből, kérlelésből, úgy érzem szar anya vagyok, és nem tudom hol rontottam el, mert semmit nem csinálok máshogy, mint amikor "normális" volt.


2022. okt. 28. 08:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy óvodában is szóltak, hogy ott is pimasz.
2022. okt. 28. 08:36
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt nálunk is, 4 évesen megbolondult. Nálunk ez egy évig tartott, azóta sincs vele ilyen gond, most 6 és fél éves.
2022. okt. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kezdte az ovit?

A fiam most kezd lenyugodni ovi kezdés óta, pedig bölcsis is volt, de 2 hónap ideg baj volt most 2 hete kezd nyugi lenni

2022. okt. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Normalis, az en gyerekemnek is volt ilyen idoszaka. Majd visszaall par honap mulva, aztan 5 evesen keszulj, hogy ujra johet ilyen. Nalunk az is visszaallt. Most 6,5 eves, kb. 1 eve nem volt semmi ilyesmi.
2022. okt. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De örülök ezeknek a valaszoknak..

Ti hogy kezeltétek ezeket a helyzeteket?


Volt bölcsis, most már középsős, tavaly kezdte az ovit.

2022. okt. 28. 09:04
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Én sehogy nem tudtam kezelni. Próbáltam, de mindenért csak visított.
2022. okt. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk azt mondták h elhúzódó dackorszak. Hát elhúzódott rendesen! Kb 5 évesen hagyta abba ezeket a "kirohanásokat"

Már felmerült bennünk a szakember felkeresése, de nyugalomra intett egy barátnőm (pszichiáter)

Igaza lett. Egyik napról a másikra abbamaradt

2022. okt. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez nálunk is (2,6 vagyok)

Hirtelen kezdődött és hirtelen lett vége, 4-5 éves kora között viszont kezelhetetlen volt.

Talán az lehet még érdekes, hogy neki korábban, 2 évesen kimaradt a "normál" dackorszak

2022. okt. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nálunk se volt dackorszak, egy tünemény volt
2022. okt. 28. 10:54
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Az egyetlen ami beválhat, ha következetes vagy és nem össze-vissza próbálod nevelni ,hol kedvesen, hol mérgesen stb.például ha rossz akkor 2 percig ülnie kell a lépcsőn vagy egy bünti széken és ha elsőre nem válik be akkor is ez legyen a bünti,ne váltogass.
2022. okt. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!