Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Problémás gyerekkel barátkozik...

Problémás gyerekkel barátkozik a fiam. Mit tehetek, hogy kerülje a társaságát?

Figyelt kérdés

Tudom, ez genyán hangzik, nyilván tiltani nem akarom tőle, de valahogyan arra kéne terelni a fiam, hogy mással is barátkozzon. 4 évesek, egy óvodába járnak. Mióta barátok, a fiam kifordult magából, agresszív, ennek a kisfiúnak a dolgait utánozza.

Valami probléma van a kisfiúval, konkrétan nem tudom, hogy mi, de kapott kódot nem régen. Más is panaszkodott rá, fiamat is bántotta, de mióta össze vannak nőve a fiamat nem bántja, már együtt gonoszkodnak. Az óvónőtől minden nap panaszt hallok, kivagyoj, kérlek tanácsoljatok valamit, hogy oldhatám meg ezt.


2022. nov. 16. 07:09
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Semmit. A barátait maga választja meg az ember.
2022. nov. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Vidd át másik csoportba, mást nem tudsz tenni.
2022. nov. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Ha a gyerekedre nem hatnak a normális nevelési módszerek és nem lehet ebből kihozni, akkor vele is gond van.
2022. nov. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Másik óvoda, másik csoport esetleg? Lehet hogy ez a barátság csak ideig-óráig tart, de ha ennyire zavar, akkor keress mást neki. Sajnos a gyerekek hajlamosak eltanulni a rosszat, még ha nem is barátkozik össze mással, és kód nélkül is lehet egy gyerek ilyen. Tehát még az sem biztos, hogy jó megoldás, ha máshová viszed, mert ott is lehet problémásabb gyerek.
2022. nov. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Beszélgess vele mindig arról a viselkedésről, amiről panaszkodnak az óvónénik. Hogy hogyan is volt szerinte és hogy miért nem szabad másokat bántani és hogy az adott szituációban mi lett volna helyes. Nálunk is volt problémás haver mindig, oviban, suliban is (olyan is, akit eltanácsoltak aztán), az enyémek meg simán rászóltak egy idő után és van, akivel mégis barátok is maradtak.
2022. nov. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is felesleges máshova vinni, problémás gyerek mindenhol van.

Én leülnék vele beszélgetni, és elmondanám, hogy nagyon kedves dolog tőle, hogy ezzel a szegény Pistikével ilyen kedves. De kezelje kritikával az ötleteit. Nagyfiú már, ő el tudja dönteni, hogy mi a helyes, és mi a nem. És ha azt látja, hogy az a fiú olyasmibe akarja belevinni, ami az ő saját megítélése szerint helytelen, akkor mondjon határozottan nemet. Még ezzel jót is fog tenni Pistikének.

2022. nov. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4 évesen nem sok mindent tehetsz,nem érti az észérveket. Általában a problémás gyerekek mindig népszerűek, később is sajnos. Ugye az menő,ha nem fogad szót. De az ovonoknek kellene kezben tartani a dolgot, azért a 4 éveseket még helyre tudják tenni. Hozzánk jött egy délutános ovono most, azota nem panaszkodott a gyerekem, hogy bántják, az ovono elég szigoru.
2022. nov. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én beszélnék az óvónőkkel, hogy próbálják valahogy más felé terelni a gyereket. Tudom, hogy kevesen vannak sok gyerekre, nem tudnak egyre figyelni nonstop, de na...
2022. nov. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!