Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A túlmozgásos (hypermotil)...

A túlmozgásos (hypermotil) gyerekeknek idegrendszeri károsodása van?

Figyelt kérdés
Most voltunk egy dokinál más okból,de nézegetem az ambuláns lapját és az is rá van irva,hogy hypermotil. Már 7 éves lassan, persze nagyon mozgékony gyerek, de eddig még nem merült fel,hogy konkrét baja lenne. Nagyon ügyesen táncol, korizik, úszik, hosszú verseket szaval,kreatívan rajzol..nem úgy néz ki,mint akinek baja van, mint aki nem tudja koordinálni magát. Néha kezelhetetlenül viselkedik (melyik gyerek nem?), néha meg olyan komoly, mint egy kis felnőtt. De akkor miért írta ezt a doki? Mondjuk a rendelőben épp kivágta a hisztit... (Most az orvos szabin van, nem tudom megkérdezni)
2022. nov. 21. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rákeresve angolul a hypermotily tünetei szinte csak emésztéssel kapcsolatosak. Nem a hiperaktivitással kevered?
2022. nov. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
#1vagyok. Véletlen nem amiatt voltatok orvosnál mert emésztési gondjai vannak?
2022. nov. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#1, a túlmozgásos, megülni nem tudó stb. gyerekeket is mondják hipermotilisnak. Ez gyógypedagógiai szakszó is, az emésztéssel kapcsolatban pedig egy tök másik tünet.


Kérdező, nem kell erre úgy gondolni, hogy "agykárosodott", vagy ilyesmi. Lehet, hogy eltér az idegrendszere az átlagtól. Ennyi. Nem is feltétlen külső károsító hatás okozza ezt, valamiért így fejlődött. Csak ugye az átlagtól eltérni sok esetben kellemetlenségekkel, problémákkal jár, szóval ezért van rá diagnózis, ezért lehet szüksége egy kis segítségre. De semmi katasztrofálisra ne gondolj.

2022. nov. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nincsenek emésztési bajai, egy régebbi dolog miatt voltunk kontrollon. Most jön 2 foga egyszerre,elèg ideges, vibráló lett a viselkedése a napokban. Amúgy meg tök nyugodt is tud lenni, ha nagyobbak vannak körülötte,inkább az ő társaságukat keresi és nem a kicsikkel rohangál.

De valamiért csak ráírták a lapra..milyen segítségre lehet szüksége?

2022. nov. 21. 18:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd kérdezz rá az orvosnál, de pl.: minél több szabad mozgás, rohangálás, ilyesmi, ahol kiengedheti a feszültséget (sportfoglalkozás nem feltétlen jó például, ahol szigorú szabályokat kell betartani). Olyan tanítót kéne neki keresni, aki nem ordítja le rögtön a fejét, hanem próbálja valahogy lekötni. Szóval inkább később lehet ennek nagyobb jelentősége.
2022. nov. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A sport órákat nagyon szereti, ott tud igazán kiengedni és nagyon büszke,ha elsajátit valamit. Én kifejezetten a különórák ellen voltam, ő szeretett volna táncolni es korizni is mert mesében látta.
2022. nov. 21. 21:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk még szerencsénk volt. Értelmesebb az átlagnál, ennyi :) [link]
2022. nov. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!