Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 10 éves fiam bepisil, mit...

10 éves fiam bepisil, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Egy hónapja költöztünk, új környezet, új suli stb. valószínüleg ez az oka, de nem tudom, hogyan lehetne ez ellen küzdeni, hogy ne csinálja.

2022. nov. 30. 21:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Orvoshoz lehet vinni
2022. nov. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%

Azt ugye tudod, hogy nem tudatosan pisil be?

Egyébként első sorban beszélgess vele a környezetváltásról, aztán ha nem múlik, akkor pszichológus.

2022. nov. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
16%
Talán még a pelenkát is megpróbálhatjátok, ha ő is szeretné.
2022. nov. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
2-es: természetesen rengeteget beszélgetek vele erről, sajnos ő nem az a können alkalmazkodó típus
2022. nov. 30. 21:38
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

Addig amíg nem szokja meg, nem törődik bele nem fog változni.

Itt maximum a pszichológus segíthet.

11 éves koromig bepisiltem.

Orvoshoz is vittek.

De semmi bajom nem volt

Egyik napról a másikra múlt el az éjszakai bepisilésem amikor megszűnt a környezetemben a probléma forrása.

Valószínűleg a stressz okozza neki is ezt.

Idő vagy pszichológus a megoldás.

2022. nov. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Maximum iskolapszichológus jöhet szóba, magánra nincsen pénzem, de holnap felveszem az iskolával a kapcsolatot ez ügyben.
2022. nov. 30. 21:42
 7/24 anonim ***** válasza:
97%

Meg kell "szeretnie " az új helyet

Megszokni az új sulit

Barátokat szerezni

És utána megoldódik

Csak sajna ez idő

Támogasd

És kezeld úgy a bepisilést hogy ez "nem probléma ", hogy tudod hogy ez azért van mert új neki minden, megérted őt stb stb

Ne mondj neki ezzel kapcsolatban semmi olyat hogy ez baj, vagy bármi ilyesmi

Mert erre is rá fog stresszelni hogy ő bepisil és nem fog aludni sem illetve nem akar majd aludni nehogy "baj" történjen

2022. nov. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
40%

Egyáltalán nem biztos, hogy pszichológus kell a gyereknek, tessék felkeresni a háziorvosát, simán lehet szervi baja, de ha pszichológiai, akkor is a hàziorvos adhat beutalót


Ingyenes háziorvosi ellátás van Magyarországon, tessék leszokni arról, hogy a gyereket diagnosztizálod! Plàne a gyk-s vèlemények alapján.

2022. nov. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%

Adj neki egy időt, valószínűleg magától abbahagyja, ahogy alábbhagy a stressz. A 7 èves, hosszú évek óta ágytiszta gyerekem nyáron 4x bepisilt éjjel. 2x nyàr elejèn, 2x nyár vègèn. Sok volt a stressz a csalàdban, költöztünk is. Nagyon aggódtam èrte, gondolkoztam azon, hogy kivizsgàltatom. De aztàn -lekopogom- ùjra stabilan àgytiszta.

Lehet, hogy a te gyerekednek is csak egy kis idő és nyugalom kell.

2022. nov. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást, sajnos az én fiamnál ez rendszeresebb sajnos, nagyon sajnálom
2022. nov. 30. 23:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!