Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki küldte el a gyereketeket...

Ki küldte el a gyereketeket hiperaktivitás vizsgálatra?

Figyelt kérdés
Már teljesen ki vagyunk készülve a férjemmel, nem lehet bírni amit csinálnak az ikreink. Reggel 6tol este 9ig meg se állnak, verekednek, veszekednek, ugrálnak mindenhonnan, nem tudnak asztalnál megülni és enni. Semmiben sem fogadnak szót. Szépen elmagyaraztunk mindent, utána kiabálunk, kiröhögnek semmi sem használ. Egyszerűen semmitől se fáradnak el, 5 percnél tovább semmivel se játszanak.
2022. dec. 3. 12:21
 1/6 A kérdező kommentje:
4 évesek
2022. dec. 3. 12:21
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én magamtól indultam meg a pedagógiai szakszolgálathoz mindkét gyermekem esetében ( 7,5 és 5 évesek) , igaz nálunk nem csak az adhd áll fenn. A pedagógiai szakszolgálat is megerősítették az adhd gyanút és tovább irányított a gyermek pszichiátriára. Nagy nehezen sikerült elérnem őket, sajnos nyár eleje óta vagyunk a várólistán! 2 hete hívtak a pszichiátriáról, miután a háziorvosunk megpróbálta megsürgetni a bejutást, hogy sajnos még mindig nagyon sokan vannak előttünk.. Időközben az elsős lányunknak az iskolába tudtam intézni pszichológust, ő újfent megerősítette a gyanút.

2022. dec. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az óvónők szóltak, hogy beszélhetnénk az óvoda pszichológusával. Így is tettünk, aki mondta, hogy ki kellene vizsgáltatni tsmt terapeutával, hátha lesz valami meglátása. Választhattuk volna az ingyenes, de macerásabb utat: pedagógiai szakszolgálattal vehettük volna fel a kapcsolatot, akik kb fél év múlvára adtak volna időpontot. Mi inkább magán terapeutát kerestünk.
2022. dec. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igaz,hogy nem hiperaktivitás, hanem autizmus miatt, de magamtól vittem 20 hónapos korában már a lányom Szakértői Bizottsághoz.


Teljesen egyértelmű volt,hogy autista. Kapott is millió fejlesztést a vizsgálat után.

2022. dec. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak felhívom őket és kerek időpontot? Milyen vizsgálatot kerek? Vagy elmondom a problémát?
2022. dec. 17. 17:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ovit is megkérheted, hogy segítsen. Ők felveszik a területileg illetékes szakszolgálattal a kapcsolatot. A pedagógiai szakszolgálat pedig felhív vagy kiértesít időpont ügyileg.

Vagy magadtóp felhívod a területileg illetékes pedszolgálatot.

2022. dec. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!