Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Teljesítenéd a gyereked...

Teljesítenéd a gyereked kívánságát, ha az utolsó pillanatban találná ki, hogy mit akar a Jézuskàtól?

Figyelt kérdés

Tegyük fel már mindent beszereztél, a kért cucc húszezres tétel, csak rendelni lehet, nincs a sarki tescoban.


Elméleti kérdés, nem engem érint.


2022. dec. 17. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
99%

Ez elég sokmindentől függ.

Elvből, csak hogy "tanulja meg, hogy nem az utolsó pillanatban kell szólni" biztos, hogy nem utasítanám el. Viszont ha pl. már nem fér bele a keretbe, nem érne ide, hülyeség a vágyott dolog, amire nem akarok ennyi pént kiadni, akkor nem venném meg. Ha megoldható, és van értelme, akkor megvenném.

A fiam pl. idén iPhone-t kért, a lányom tabletet, nem kapnak. A iPhone-ra akkor sem adnék ki ennyi pénzt, ha lenne, a tabletre költenék, de ilyen árak mellett ezt most nem. Megértették.

2022. dec. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Ha van rá keret, akkor persze.


Egyebként ha "elméleti kérdés" és "nem téged érint" akkor mi a kérdés?!

2022. dec. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem.

Én úgy neveltem a gyerekemet eleve, hogy nem kiscsikó, meg 400 ezres gép stb., hanem hogy a karácsony a szeretet ünnepe. Évközben is megveszünk mindent ami fontos, ilyenkor már csak kisebb ajándékok vannak, sőt, általában egy ajándék, egybegyűlések, nagy evések, közös társas, vagy épp kirándulás valahova.

És nem azért, mert csórók vagyunk, vagy vallásosak. De pont az ilyenek miatt mi következetesek voltunk.

Szóval nem, ha már meg van az ajándék, nem vennék neki pluszban 20 k-ért semmit. Eleve nem erről szól az egész.

2022. dec. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem.


Elsősorban azért, mert nem az utolsó pillanatban fogok vakarózni az ajándékokkal, másrészt ha már meg vannak a gyermekemnek szánt ajándékok, akkor letudtam a ráeső keretet.

Nem vagyok az a fajta szülő, aki szarásig meg vesz mindent a gyerekének ész nélkül, amit csak kiejt a száján!

2022. dec. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ. Még van egy hét karácsonyig, ez még azért sok ajándék szempontjából nem az "utolsó pillanat".

Ha pl. kicsi még ahhoz, hogy átlássa, hogy milyen logisztika ez, akkor ha elérhető lenne, megvenném, ha így túl soknak tartanám az össz ajándékot, akkor ha a már megvett elrakható a következő ünnepig, elraknám.

Ha viszont csak csapongásnak gondolnám, amit ma kitalált, és holnapra el is felejti, akkor nem venném meg, főleg, ha nagyobb, és átlátja, hogy ilyenkorra már a szülők általában megvették már az ajándékokat. Kivétel, ha azért most kéri, mert mondjuk most szerzett tudomást róla, mert most látta valahol.

Ami az ajándék értékét illeti, mi nagy dolgokban eleve nem gondolkozunk, ilyesmi nem jön szóba. Ami nagy értékű, és kell, azt mindenki megkapja év közben, ami meg nem kell és indokolatlanul túlárazott, azt ilyenkor sem.

2022. dec. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem, ilyenkor mindig leszereltem a gyereket azzal, hogy bocsi, azért a Jézuska sem tud a semmiből ajándékot varázsolni ide 2 perc alatt, idő kell neki is, hogy elmenjen bevásárolni, majd jövőre esetleg.
2022. dec. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

2, komolyan magyarazni kell?

Az elméleti kérdés olyan, ahol a döntés már megszületett, a válaszok nem befolyásolják, csak kíváncsiság vezérli.

Kiváncsi vagyok, hogy mások mennyire táplálják a "karácsonyi csodát" azzal, hogy a gyerek minden kívánságát figyelembe veszik.

Kinél hol a határ.

Főleg olyan korosztálynál, ahol a gyerek még hisz a Jézuskában, nem tudja, hogy a szülei vásárolnak és a pénz értékével sincsenek tisztában. A játék még nekik darab-darab.

2022. dec. 17. 12:00
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
Nem venném meg. Nem az értéke miatt hanem azért mert én ilyenkorra már megveszek és becsomagolok mindent. Ergo a gyerek ajándéka is átadásra készen várakozik. És nálunk nincs 8 ajándék. Egy van mindenkinek
2022. dec. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Lehetséges, több dologtól függ.

Nálunk nincs ilyen kérdés sosem, a Jézuska ajándéka meglepetés.

Az időbe igazából még belefér, nem túl sok plusz munka beszerezni és becsomagolni valamit. Ha a keretbe is belefér, szerintem megvenném. Nálunk több ajándék van ünnepekkor, mert ünnepen kívül szinte nincs ajándékozás.

2022. dec. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

En mar november elejen megirattam a gyerekekkel a levelet a jezuskanak. Utana elkezdtem beszerezni az ajandekokat. Most a heten a kicsi (5 eves) uj levelet irt, tok mas tetelekkel. Kitette a levelet de a jezuska nem vitte el. Mobdtam neki hogy sajnos csak 1 levelet visz minden gyerektol.

Ugyhogy maradnak az eredeti kivansagok. Sok penzt elkoltottem rajuk, nem fer bele egy ujabb ajandek..

2022. dec. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!