Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen időközönként leped meg...

Milyen időközönként leped meg a gyermeked apró megepetéssel?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy mondjuk elmész vásárolni és meglátsz egy kisautót vagy egyéb apróságot.

Gyakran keresgélek neten minőségi használt játékokat is a bolti ár töredékéért, de egyszerűen nem találok “megfelelő alkalmat” arra, hogy odaadjam, mert valójában nem szeretném elkényeztetni. Lehet kicsit ellent mondtam magamnak, de ezeket jó vételnek tartom..

Lényeg a lényegben ti milyen időközönként adtok a gyerekeiteknek meglepetéseket vagy ezen a téren mi számít nektek túl soknak, elkényeztetésnek?



2023. jan. 28. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Mikor hogy. Pl egy matricás kifestőt bármikor megveszek. Vagy egy bubifújót. Ez nem téma.

Kifejezetten játékot szülinapra vagy karácsonyra kap.

Könyvet évközben is,mert sokat olvasunk.

7 éves ovis kislány.

2023. jan. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Babakorában, kis totyogó korában gyakran kapott játékot, ahogy fejlődött, még úgy sem értette, hogy mi az ajándék, így elkényeztetni sem lehetett.


Most 3 éves, nagy játékot csak karácsonyra kapott, majd februárban szülinapjára kap rollert és egy babócás társast.

Annyi játéka van hogy a háromnegyedével nem is játszik, most hogy ovis lett, amíg itthon van max 1 játék kerül elő... Pl LEGO (abból karácsonyra annyit kapott hogy több nem is kell).


Viszont foglalkoztató füzetet, könyvet, ilyeneket veszek neki, ha meglátok valami jót. Mama is hozza neki kéthetente az újságokat :D


Nem érzem, hogy kellene neki több játék egy jó ideig, az évek során mindent kapott már amivel szívesen játszik. Szerencsére a boltban is tudja a helyét, ha pl olyan helyre megyünk, ahol játék van, mindig mondom hogy megnézheti, de nem vesszük meg mert ez itteni. Sose szokott ezen hisztizni.

2023. jan. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Elég sűrűn. Tegnap kapott egy biciklit, mert a régit már kinőtte, és most láttunk egyet akciósan.
2023. jan. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

2,5 éves a kisfiam. Nincs senki akitől bármilyen játékot örökölnénk, szóval mindent mi veszünk neki.

Most pl elkezdték érdekelni a társasok, a héten jártam adomány boltokban, találtam pár társast, ezeket szép lassan megkapja. Kifestőt, matricás füzetet, könyvet, abróbb dolgokat is szokott kapni időnként, férjem mindig ad neki valamit a "szülihónapján". Kisautók mindig vannak itthon, ha pl ügyintézni kell mennem vele egyedül, vagy hosszú útra akkor szokott kapni egyet-egyet.

Nagyobb játékokat karácsonyra, szülinapra kap.

Szerencsére nem látom rajta hogy el lenne kényeztetve, ugyan úgy örül a kisebb dolgoknak is.

2023. jan. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Eddig minden szart megvettem, de kb semmivel nem játszik, így lebeszélem magam hogy felesleges
2023. jan. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
4.5 éves a fiam. Apróságokat szoktunk venni alkalomtól függetlenül. Pl. ha elmegyünk vásárolni és meglát egy 500 forintos játékot, akkor azt megkapja (ez nem napi szinten van). Boltból szoktam neki hozni pl. pudingot, de ezt se naponta teszem.
2023. jan. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyibe kerül, miaz, milyen gyakran van ilyen, mennyire szereti ezt, ő szokott-e nekem meglepiket készíteni, oviból/suliból haza hozni nekem/nekünk ezt, meg még sok mindent fel tudnék sorolni.


Kisautó, ha gyűjti, szereti, ha látványosan örül neki, akkor megveszem neki. Mennyivel rosszabb, mint mondjuk egy tejszelet vagy valamilyen csokoládé? Annyi, hogy akkor nem csoki, keksz, gumicuki vagy gyümölcspüré jutott most a boltból neki, hanem kisautó. Most 10-ből egyszer miért ne kaphatna?


Meg kell tanítani neki azt is, hogy az egyik szeretetnyelv az ajándékozás. Nem csak "jeles alkalmakkor", de néha, csakúgy is adunk egymásnak ajándékot. Mert szeretjük a másikat, gondolunk rá, örömet akarunk neki okozni. Ez a párkapcsolatban is fontos lesz később, amit otthon fog megtanulni. A gondoskodás, a szeretet kimutatás fontos része. (Ami persze nem mindig arról szól, hogy menj és vegyél valamit neki, hanem pld csinálsz neki egy kávét/teát, ha arra jársz hozol neki egy szelet süteményt, stbstbstb)


Nem kell rá alkalom. Suli/ovi után oda lehet adni, hogy hoztál neki egy kisautót, mert szereted őt / gondoltad, hogy örülne neki.


Minden héten ne legyen ajándék, de havi egyszer egy-egy dolog belefér, nem? Mi felnőttek is veszünk magunknak ezt-azt.

2023. jan. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!