Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A nővérem kislánya fél a...

A nővérem kislánya fél a férjemtől. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
5 éves óvodás van egy 2 éves öccse is. Nekünk 2 lányunk, 2.5 éves és 8 hónapos. Ismer minket sokszor vannak itt, jóban vagyunk, de ha a nővérem nincs itt csak a gyerekek akkor a férjem nem lehet itt mert sír. De minden férfival ezt csinálja. Tegnap itt volt az anyukám is meg a gyerekek a nővérem nem és megint sírt a kislány. Pedig nyáron amikor sokat voltak együtt még játszott is a férjemmel, jót bohóckodtak. De akkor a kislány szülei itt voltak ugye. Mi lenne a teendő? Hogy tudnánk mégis megkedveltetni a férjemet a kislánnyal? Vagy majd megoldódik ha nagyobb lesz?
2010. okt. 4. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
nézd, amire én gondolok, azt te nem nagyon szeretnéd hallani...de én a nővéred helyében elvinném egy gyereknőgyógyászhoz a gyereket...és mivel minden férfitól fél, ezért nem feltétlen a férjedre gyanakodnék :S
2010. okt. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Kinövi majd. Az én lányom is félt a bajuszos férfiaktól, és az öreg néniktől. Szegény dédi kétségbe volt esve, hogy ha náluk voltunk, mindig sírt a kislányom, ha a közelébe jött. Ez aztán szépen elmúlt. Nem kell mindjárt rosszra gondolni, szerintem sok gyerek fél valamitől, vagy valakitől.

2010. okt. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha kisebb lenne én is azt gondolnám, hogy esetleg a férfiak hangja, vagy magasága, bajusza, szakálla rémíti meg. De egy 5 éves szerintem már nem kéne, hogy ilyesmitől féljen.
2010. okt. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, de nekem is egyből az jutott eszembe mint az elsőnek. Szerintem is jobb lenne szakemberhez fordulni. Max. tényleg nincs semmi rossz és ennyi. A lányom pár hónaposan félt 2 embertől a családba és nem is nagy gyerekpártiak, de most 2 éves és próbál velük is játszani ill. most a kisebbik lányom fel sem veszi ezeket a dolgokat, de egy 5 éves már elég nagy.
2010. okt. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Amit az első és a negyedik válaszoló írt az nagyon durva, de hát mindenki magából indul ki. Egyébként nekünk is van 2 lányunk mint írtam, és ők nem félnek más férfiaktól. Amúgy sosem volt a kislány és a férjem egyedül egy percre sem. Szerintem valami lelki problémája van a gyereknek csak nem tudom mi a jobb ha a férjem eltűnik olyankor, vagy megpróbál vele játszani.
2010. okt. 4. 18:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszadó is azt irta, hogy NEM a férjedre gyanakodna. Valami történhetett vele, amit férfiakkal köt össze (akár az is amit az első emlitett, vagy egy pasi elvett tőle vmit, vagy rákiabált, bármikor, bárhol), ezért fél minden férfitól.
2010. okt. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja tényleg félreértetted, nem azt írtuk, hogy a TE férjed, hanem, valamit a férfiakkal kapcsol össze.

4. voltam

2010. okt. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok, ahogy írtam, nem a férjedre gyanakodnék, hiszen írod, hogy nyáron nem volt probléma köztük...amúgy ne legyél naiv, sajnos a világ ilyen....nem mellesleg, ha nyáron, még játszott a férjeddel, most meg fél tőle ill. minden más férfitól, akkor a trauma, ami érte nyilván újkeletű...


de ha nem is szexuális jellegű a trauma, ami érte, akkor is érdemes lenne pszichológushoz vinni a kislányt, mert ez nem egy 5 éveshez illő viselkedés :(

2010. okt. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!