Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondjak tesómnak, hogy...

Mit mondjak tesómnak, hogy ráeszméljen, ezzel csak túlterhelné a gyereket? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Tesómat elkísértem szülői értekezletre, elsős a kislánya. Ott mondta a tanítónő, hogy a gyerek figyelmével vannak problémák, gyakran elkalandozik és nem összpontosít a feladatra kellőképpen, de amúgy jó képességű gyerek és érdemes vele otthon is foglalkozni, mert hajlamos lehet majd unatkozni is előbb-utóbb az órákon, viszont ha felső tagozatba kerül, ami már sokkal nehezebb lesz, ott érhetik meglepetések (stressz, nehezebb feladatok, kihívások). Na már most, tesóm ebből azt vette le, hogy zseni a gyerek és be akarja íratni külön zseniknek való délutáni iskolába, mert hogy az a közeg majd kielégíti a képességeit. Szerintem neme ezt mondta a tanító, de javítsatok ki. Velem veszekszik, mert szerinte én nem értem, milyen potenciál lakozik a gyerekben. Imádom az unokahúgomat, nekem is van gyerekem, tehát van viszonyítási alapon, véleményem szerint egy teljesen átlagos kisgyerek, okos, tanulékony, érdeklődő (egy bizonyos szintig), de ennyi. Órák után sportol is minden nap, tehát mire hazaérnek vele, nagyon kifárad, biztos nem bírná még a különórákat is. Leckét nem szeret otthon írni, panaszkodik, hogy fáradt, nincs kedve hozzá, nem motivált az iskolán kívüli tanulásra. Mit mondhatnék tesómnak, hogy ha ezt erőltetni, szerintem csak árt vele a gyereknek? Én még várnék ezzel pár évet, korai lenne még ilyen szerepbe beleerőltetni.

2023. febr. 2. 08:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom mit mondj,mert az ilyen szülők egész életükben arra vágytak,hogy IGEN valaki kimondja,hogy az ő gyerekük aztán jobb,mint a többi. Én egész alsós koromat végig unatkoztam, nem értettem,hogy lehet egyáltalán nem ötöst kapni,olyan könnyű minden. Aztán,amikor a matematika egyre nehezebb lett,bejött a fizika és kémia, és a humán tantárgyakból is sokat kellett tanulni,na ott már voltak bajok. Hatodikban voltam utoljára kitűnő,utána 3-as a reál tárgyakból és 4-es vagy 5-ös a humánokból. Szóval az alsós anyag általában nem fog ki a kicsit is okos gyerekeken,unatkozhatnak. Ha 6.,7.,8. osztályban is szín ötös és halálra unja magát, akkor majd lehet gondolkodni,hogy zseni a gyerek. Nekem a testvérem amúgy ilyen, de nem mindenféle zseniképzőbe jár,hanem orvosi egyetemre készül és különórákra, versenyekre jár emiatt.
2023. febr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
19%

Mondjuk eleve nem értem mi a jó eget keresel te, mint vadidegen egy szülői értekezleten, de mindegy.

A testvéred azt csinál a saját gyerekével, amit akar. A tanár szavait lehet akárhogy ertelmezni.

2023. febr. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Érdekes a testvéred. Az, hogy a figyelme elkalandozik, az egyáltalán nem dícséret. A feltételezés is meredek, hogy azért csinálja, mert unatkozik.
2023. febr. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

Melyik az a délutáni iskola, ami zseniknek van?


Mondjuk pár hétre egy hónapra be lehet íratni, hátha segít neki otthoni tanulás helyett, ha a tesód nem akar vele tanulni. Ha meg nem, akkor talán észreveszi magát és kiveszi.

2023. febr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Második: mivel van, hogy én megyek a gyerekért, ismernek a tanítók, én kint vártam volna tesómat a folyosón, de mondták, hogy ha szeretnék, üljek be én is, hát ennyi. Tényleg ez a lényeg? :D meg "vadidegen"? Komoly :D


Harmadik: Tesóm úgy értelmezi, hogy ha elkalandozik a figyelme, az azért van, mert mindent tud már és unatkozik... Nem tudtam vele megértetni, hogy nem ezt mondta a tanár.

2023. febr. 2. 09:12
 6/21 anonim ***** válasza:
8%
Nos, nyilván nem ez a lényeg, ha menne az értő olvasas fel is fogtad volna. Csupán konkrétan vadidegenkent semmi közöd hozzá, hogy mi történik a szülőin. Igen, vadidegen vagy, hiszen nem vagy a gyerek szülője.
2023. febr. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ötös: összeszedett a neten egy pár "zsenisulit" (szó szerint így hirdetik magukat), azokról az oldalakról küldözgeti a részleteket, hogy milyen csodagyerekek vannak (fejben köbgyököt von a 10 éves, meg ilyenek) és hogy vannak délutáni foglalkozások, ahol magasabb szinten folyik a tanítás, mint egy "mezei" általánosban, szerinte ez való a gyereknek.
2023. febr. 2. 09:17
 8/21 A kérdező kommentje:
*Négyes, bocsi
2023. febr. 2. 09:20
 9/21 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem lesz semmi baja, ha beíratja. Ahogy néztem azok is teljesen átlagos gyerekek, akiknek kicsit másképp tanítják a matekot heti 1x2 órában.
2023. febr. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az túlzas,hogy semmi baja nem lesz,előbb utóbb lehet baja a maximalizmustól. Nekem kötelező volt kitűnőnek lennem, 16 évesen már anorexiás voltam,a főiskolából fél évet birtam,utána elmentem dolgozni, annyira gyűlöltem már az iskolát.10 év volt,míg újra rászántam magam a tanulásra,de addig majdnem elpatkoltam az evészavar következményeiben. Ennyit a maximalista szülőkről.
2023. febr. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!