Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért éreznek egyre többen...

Miért éreznek egyre többen késztetést arra, hogy folyamatosan posztolják a közösségi oldalra a gyereik fotóit?

Figyelt kérdés

Tényleg senki nem gondol bele abba, hogy a gyerekének is vannak jogai? Nem csak a sokszor említett pedofíliával van a probméma, hanem hogy a gyermeknek még nincs akkora belátása, hogy akarom-e azt a posztot facebookra vagy sem. Másrészt később, ha kamasz lesz nagy valószínűséggel zavarni fogják azok a fotók róla a szülei oldalán. Rengeteg a gyermekről való előnytelen kép, vagy ahol a gyermek megalázó szituációban van, akár hiányos ruházatban stb.

És ezek csak az legegyszerűbb ellenpéldák, annyi van még. Miért mutogatják állandóan egyesek a gyereküket?

(Félreértés ne essen, nagyon szeretem a gyerekeket - éppen ezért zavar mindez.)



2023. febr. 9. 17:44
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
70%

Azért, mert önbizalomhiányosak, nem elégedettek az életükkel, nem kapnak pozitív megerősítést senkitől, és azt várják, hogy az interneten mindenki azt fogja látni, milyen f*sza kis gyerekük, boldog életük van és jól esne, ha valaki rájuk is irigykedne.


Ilyen egyszerű, ez az állandó mutogatás oka.


Nyilván van az emberben egy normális, egészséges elfogult büszkeség, ezért esetleg felrak évente 1-2-3 képet, szerintem ez belefér, de aki folyamatosan napi-heti szinten tolja fel a gyerekeit sztoriba meg képként, az egyszerűen beteg, nem egészséges teljesen mentàlisan, kisebbségi komplexusa van.

2023. febr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
62%

Mert szeretik olvasni milyen cuki, gyönyörű stb a gyerekük, és kellenek a like-ok.

Én sem értem miért kell több száz ismerőssel megosztani egy gyerek képét, nem hiszem, hogy az osszesre ratartozik.

2023. febr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
63%
Mert büszke rá. Fotó albumot is mutogatták anno. Az átlag ember meg nem posztok sem előnytelen, sem megalázó fotót a gyerekéről.
2023. febr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem meg csak szimplán nagyon szereti, és azt akarja, hogy lássák ezt mások is. Nagyon nem értek egyet a napi posztolással, de heti egyszer én is rakok ki egy történetet, semmi megalázót, sokszor az arca sem látszik, hanem a program a lényeg mondjuk.
2023. febr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
60%

Túl tolod az aggódást, ha nem tetszik a közösségi média, akkor ne legyél fent rajta.

Miért gondolod, hogy a gyereket majd zavarni fogja kamaszként? Addigra már rég annyi poszt kerül sorra, hogy nem számít az már neki. Sőt lehet ő maga fog majd magáról több képet kiposztolni, mert úgy nő fel. Meg azért a gyerekekért nem aggódsz, akik színésznek mennek és már kis gyerekkorukba beválasztják őket horror filmbe, vagy vmi kőkemény drámába? Azoknak a lelki oldalukkal mi van és az ismertséggel? Ja vagy azok nem fontosak mi?

Sztem meg mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogyan ő szeretné és ha gyerekéről akar posztolni képet, akkor nyugodtan tegye meg. Ha ennyire zavar, akkor ne nézegesd őket, de vicc, hogy ennyire beleakartok szólni a másik életébe, mert ő imád posztolni.

2023. febr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
58%

Hiába hasonlítják egyesek a fotóalbumhoz, az teljesen más műfaj, mert ott csak megtekinthette az, akinek megmutattad, ha kapott is fotót, nem sokszorosította (jobb esetben), nem került fel a világhálóra, ahol bármit, még a legártatlanabb családi fotót is valaki darkweben pedofiloknak továbbíthatja.

És persze, mondhatjuk, attól az illető gyerekének nem lesz baja, hogy valahol a világ túlsó felén, Ohio államban egy 60 éves pedofil arra a képre veri ki, ahol Brendonka fagyit eszik, de belegondolva nem hangzik valami jól, ugye?

2023. febr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
25%

6!


A 60 éves pedofil Alsokismackofalvan is kiverheti Brendonkára, akit épp a játszótéren látott maszókázni.

2023. febr. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
63%

[link]


"Rendszeresen találkozom olyan képekkel a munkám során, amelyek ruhában lévő gyerekekről készültek, és nem tudjuk, hogyan jutottak el az illetőhöz. Feltehetően a közösségi médiából töltik le, ezért a saját ismeretségi körömben egyáltalán nem szoktam javasolni, hogy kirakjanak bármilyen képet a gyermekről, mert az előbb-utóbb akár egy ilyen elkövető birtokába is kerülhet."

2023. febr. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
43%
Szánalmasnak tartok minden embert, aki akár egyetlen személyes fotót is megoszt magáról közösségi médián, nemhogy még a gyerekén is. Barátnőm is ilyen, tavaly peldául eljött velem egy rövidebb motoros túrára és végigrinyálta az egészet, folyamatosan panaszkodott, hogy kényelmetlen, fáj a hátsója, elzsibbadt, ne menj gyorsan stb. Abszolút nem élvezte az egészet, mégis minden pihenőnél rutinszerűen lőtt egy szelfit, hogy mekkora kalandban van része és milyen cool. Közben meg engem átkozott amiért elvittem, de a médiának nem ezt mutatta.
2023. febr. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
56%

Én is teszek fel a kisfiamról. És nem azért mert mentális beteg vagyok vagy kisebbségi komplexusom van, nem varok megerositest sem, sem azt hogy nyalják a seggem milyen szép gyerek.


Tudom, hogy az nem kell másnak is megerősítenie. Egyszerűen csak büszke vagyok rá rettenetesen és nehéz ezt a büszkeséget magamban tartani. Meg miért is kéne? Ha nem tetszik lapozz tovább. Nyílván nem teszek ki pelusos képet illetve olyant amin pucér, mindig ízléses fényképeket posztolunk róla.

2023. febr. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!