Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3.5 éves kislányom bőre télen...

3.5 éves kislányom bőre télen nagyon száraz, szinte ekcémás. Főleg fürdés után, foltokban piros és érdes. Mit használjak fürdéshez és testápoláshoz? Próbáltam már a babét az elég jó volt.

Figyelt kérdés
2008. dec. 28. 05:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Nekem egyébként a gyógyszertári fürdető vált be és a gyógyszetári cremor aquosus nevű krém. Ez olcsó, a patikusok keverik de nagyon jó.

2008. dec. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én is állandóan ekcémás vagyok, stb. az a jonhnson's zselés babaolaj nagyon jó, próbáljátok ki
2008. dec. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sötétkék Nívea testápoló. Az nagyon sűrű és jól hidraltál. Nekem szinte hámlik a bőröm, ha megdörzsölöm vérzik, annyira száraz a bőröm.
2008. dec. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
sztem vmi allergia lehet.
2008. dec. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem írtam de atópiás dermatitisze van, közben visszaolvastam a hasonló kérdéseket is. Igazából valami jó kis gyógyszertári krém kellene hidratálni a bőrét. Találtam egy párat: Babé, Linola Fett, Sanatopic, Halicar. Vélemények? B.U.É.K.
2008. dec. 29. 07:50
 6/11 anonim ***** válasza:

Ès már jobb lett?

Az én gyerekeimnek is ilyen száraz böre van.

De már én is találtam egy két megoldást.

2008. dec. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Két alkalommal fürdött ezzen a linola-fettessel, a szárazságot megszünteti, nagyon jó. De nekünk ekcémánk van és ezek a piros foltok továbbra is ott vannak, de nagyon jól hidratált a bőre. Ártani nem ártok biztos, de lehet hogy orvos lesz ebből mert gondolom erre már gyógyszeres krém kellene.
2009. jan. 1. 09:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én gyermekemnek is atópiás dermatitisze van 3 hónapos korától. A legdurvábban 8 hós koráig tartott, akkor homeopátiával és az étrendem megváltoztatásával sikerült felhozni és szintben tartani az állapotát. Azóta fürdés után főleg, de egész nap a két lábszárán piros száraz foltok vannak. Mi egy darabig a Babé-t használtuk, de abbahagytam. Nagyon jól hidratál, nem is azzal volt a baj. Hanem, hogy nagyon csípte a bőrét ott ahol a foltok vannak, sírt mindig bekenés után.

Így most nívea testápolót használunk. Annyira nem hidratál mint a babé, nehezebben is szívódik fel, nem annyira hatékony, de legalább nem csípi és ezzel a krémmel remélem tartani tudjuk ezt az állapotot és nem lesz rosszabb. Sajnos jobb sem lett tőle.

Reménykedem, hogy kinövi. A lényeg, hogy Őt abszolút nem zavarják a foltok, nem okoz kellemetlenséget és én ezzel tökéletesen elégedett vagyok. Ahhoz képest, hogy pici baba korában véresek voltak a hajlatai és nagyon viszketett.

24 hós csemete anyukája

2009. jan. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

én is ekcémás vagyok sajnos.Ami a legjobban enyhített a viszketésen,szárazságon az a sima Bephanten kenőcs.

Tudom hogy inkább popsikenőcs,de a gyógyszertáros ajánlotta.

Ha a szám kirepedezik(meg hát sajna ott is ekcémás)oda is rákenem.És ami a legjobb: egyáltalán nem csíp.Nincs benne színezék és illatanyag se.Jó zsíros krém.Nekem nagyon jól bevált!

2009. jan. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszod. De képzeld találtunk egy fürdősót, valami Erdélyi só. És ebben fürdik a kislányom, jó a megfázásra, bőrproblémákra... Úgy tűnik ez most nagyon bevált.
2009. jan. 17. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!