Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan adjam be neki?

Hogyan adjam be neki?

Figyelt kérdés
A lassan négy éves kisfiamnak 5 napja nincs széklete. Már próbáltuk a laevolac szirupot, szilvalekvárral megkent teljes kiőrlésű kekszet, kamillateát, de semmi nem használ. Ingere szerintem van, csak visszatartja, és nem akar a wc-re ülni. Korábban sosem volt ilyen gondunk, nem tudom miért fél, lehet az oviban történt valami. Egyszer 1 éves korában, amikor nem tudott kakilni, a glicerin kúp segített. Most is van itthon, igaz, felnőtt kúp, de abból csak egy felet adnék neki. Valakinek van valami trükkje, hogyan adjam be? Az előbb erősen magához ölelte a párom, de végig ordított, rugdosott és annyira összeszorította magát, hogy képtelenség beledugni.

2023. márc. 5. 12:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Inkább felhívnám az ügyeletet, hogy nincs- e más alternatíva.

Nekünk amúgy 3 évesünk van és prednisolon kúpot még mindig szokott kapni néha, de szerencsére neki be lehet adni. Lefektetjük, megbeszéljük vele mi lesz és miért, aztán beszélünk hozzá amíg beadjuk gyorsan, nem szokott gond lenni.

2023. márc. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi is pont így csináltuk. Sose volt gond. A kúp nem fáj. Ha normálisan csinálják persze. Minden a szülőn múlik szerintem.
2023. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Rengetegszer adtam kúpot, sajátnak és a bölcsiben is, soha nem gondoltam túl fel a láb be a kúp, nem mutogatom mondom, kb észre sem veszik.
2023. márc. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
LaxaClean glicerines mini klizma gyerekeknek.Sokkal humánusabb, mint a kúp,a gyerek is jobban fogadta és kb fél óra alatt teljesen kipucolta.Ha ma van a 4 nap én holnap már orvoshoz vinném,mert már csak alulról lehet kiszedni a beszaradt kakát, felülről már hiába lazitanad.És azért egy jó kis bélcsavarodas gondolom senkinek sem hiányzik
2023. márc. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellene próbálni a mini beöntést amit 4-es javasol. Nálunk ha kúp után nem volt széklet mi is adtunk a pici labdával.
2023. márc. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat! Holnap mindenképpen veszünk mini beöntőt...Remélem azt jobban fogja viselni...
2023. márc. 5. 19:39
 7/13 anonim ***** válasza:
Hajrá! :)
2023. márc. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szeretném megjegyezni,hogy a teljes kiörlésű gabona hihetetlenül hasfogó! Hiába kensz ra szilvalekvárt. Ez a reform étkezes maga a halál,én felnőttként sem bírom,már leszoktam ezekről a gabonákról,zab,műzli, kásák,mind felejtős.
2023. márc. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Sokan jutottak erre a megállapításra.
2023. márc. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Mi lett végül a megoldás?
2023. márc. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!