Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21 hónapos kislánnyal mit/mike...

21 hónapos kislánnyal mit/miket lehet játszani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék érdeklődni, hogy egy 21 hónapos kislánnyal miket lehet játszani?


Röviden a történet, páromnak van egy kislánya az előző párkapcsolatából és kb. két hetente nálunk van a pici lány.

Nekem sajnos nincs gyerekem, egykeként nőttem fel így nagyon nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban :/


Eddig ha nálunk volt leginkább a tv nézése érdekelte, pedig vettünk már neki ide lovacskás meg babás játékot de nem sokáig érdekli :|

Az apukájával szoktak fogócskázni meg bújócskázni még de ez is egy ideig megy.


Arra gondoltam, hogy valami készségfejlesztő vagy logikai játék lenne már nekik esetleg? Bocsánat a hülye kérdésért, de tényleg nem tudom milyen értelmes dologgal lehetne lekötni ami fejlesztené is őt.


Egy extra kérdés: Esetleg van olyan dolog amivel a beszédjét is lehet fejleszteni? Sajnos eddig 2 szón kívül nem beszéli a nyelvünket és én szeretném ha tőlünk, mégha kevés időt is vagyunk vele, de “tanulna”.


Köszönöm a válaszokat előre is! :)


2023. márc. 21. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyurma,rajzolás festés,könyvek,mese.

Játszótér, udvaron ez az virág ültetés :)

Belevonhatod a házimunkába is szeretnek segíteni.

Nemsokáig köti őket méglesemmi :)

Képes kártyákkal tudod fejleszteni állatos könyvekkel..

Mondjátok mimicsoda

2023. márc. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt amit ti csináltok. A fiam imád takarítani, bepakolni a mosógépbe, kipakolni a mosogatógépből, port törölni. Van neki kis porszívója, azzal jön-megy. Itt a jó idő lehet homokozni, hintázni, csúszdázni. Vegyetek zsírkrétát. A beszéd úgy fejlődik, ha sokat beszéltek hozzá, mondókáztok, énekeltek. A tv-t felejtsétek el. Nem ördögtől való, de ha ennyire pici időt töltötök együtt ne erre pazaroljátok. És egy személyes megjegyzés: nagyon dícséretes, hogy így igyekszel, kívánom hogy nagyon jó kapcsolatotok legyen a kislánnyal!
2023. márc. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon pici még, nagyon kevés időre köti le minden a figyelmét. 5 percnél több időt, nemhogy egy tevékenységgel foglalkozni. Próbálkozhat rajzolni, gyurmázni, festeni ujjal, szivaccsal. Képes könyvek, állatokkal, tárgyakkal. Jön a jó idő, kismotor, hamarosan futobicikli is menni fog neki. Kinti játékok, hinta, csúszda, jástzóterezés, séta, szeretnek kint bogarászni, gyűjtögetni. Hamarosan utanzó játékok is jöhetnek, kiskonyha, edények, babák...
2023. márc. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Enyém imád mindenféle könyvet, főleg bogyó és babócát,illetve játszótéren a homokozó tetszik neki. Szeret rajzolni,zenére táncolni,játékkonyhában főzni.
2023. márc. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen pici gyereket 5 percre kot le valami ( vagy annyira sem ), ugyhogy 5 percenkent uj dolgot kell kitalalni neki. Ezert mondjak, hogy rohadt faraszto a gyerekneveles, es 24 oras feladat. Persze nem neked, hanem a szuleinek.


Menjetek jatszoterre, foleg, hogy jon a jo ido, homokozni , ha szerencsetek van 20 percre is lekoti. Hinta.Babakocsizas, seta, kirandulas.

Jatszohaz, mi soklat jartuk vasarolni, plazaba. Elnezelodott a babakocsiban, a DM-ben meg oll van nalunk jatek asztal.


Olvass neki konyvet, gyurma, festes.


Ugyhogy olyan 30 fele dolog kell minimum egy napra.

2023. márc. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Elozo vagyok, logikai jatek majd 4-5 evesen leghamarabb.
2023. márc. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

Megint az elozo vagyok :)

Beszelni pedig 3.5 eves -4 eves korig kell tudni, ez erettseg kerdese nem fejlesztese. Ha beszeltek hozza, az pont eleg. Lehet enekelni, olvasni, de ez a szokincsben segit, beszelni nem fog hamarabb, es nem is kell.

2023. márc. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó azért elég nagy hulyeseget mondtál. Ha 2 évesen is csak 2 szó lesz a szókincse, az már azért gond. Aki 3,5-4 évesen tanul meg beszélni az már igencsak szakember kompetenciája. Úgy hívják megkésett beszédfejlődés.

Ennyi idősen valójában otthon annyit lehet tenni,hogy sokat beszéltek hozzá, énekeltek, mondókáztok neki. De ugye az ideje nagy részét nem veletek tölti.

2023. márc. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 😁


A kinti dolgokkal kapcsolatban csak azért tartottam eddig mert nem tudjuk mennyire fárad el vagy “lehet-e vele menni”.


Sajnos anyuka nem sok infót közöl vele kapcsolatban, hogy ők miket szoktak csinálni, s ezért próbáltam akkor ötleteket szerezni, hátha akkora eltérések nincsenek foglalkoztatás szempontjából 😁


Most hétvégére már ki is találtam neki így a programot 😁


Köszönöm még egyszer! 😊

2023. márc. 22. 10:32
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#8: “nem beszéli a nyelvünket” - én ebből azt gondolom, hogy többnyelvű gyerekről lehet szó, ilyenkor nem gond a megkésett beszédfejlődés. A védőnőnk szerint többnyelvűeknél még az 5-10 szó sem elvárás a másfél éves státuszon.

Kérdező, mindenképp menjetek vele ki, mert ilyenkor nagyon kell a fizikai aktivitás az agy fejlődéséhez. Ezért mondják azt, hogy jobb elvonni a képernyőktől, mert az a sok ingerével lebénítja és odaragasztja a gyereket mozdulatlanul, és emiatt nem fogja lemozogni a napi szükséges mozgásmennyiséget. Egyébként meg bármi le tudja kötni őket, nekem is 21 hónapos a lányom, ma csak délután tudtam kivinni a városba, ahol egy téren rohangált a játékbabakocsiját tologatva, kilométereket. Amikor már nekem lógott a nyelvem, akkor kitaláltam, hogy most mutassunk meg mindent a játék bárányának, amit eddig tologatott a babakocsiban. Azonnal kapott az ötleten, s fogta a bárányt, én meg mutattam neki, hogy menjünk ide-oda, mert ott van egy asztal - mutassuk meg a báránynak, meg egy lámpa, meg egy virág stb., mindent alaposan megmutatott. Ennyire egyszerű dolgok. Amikor csak tolom babakocsiban, akkor is próbálok beszélni hozzá, megállunk néha, megnézzük, hogy az egy sárga autó, ez meg egy sárga virág, egyes dolgokat megsimogatunk, másokat megszagolunk stb. Fontos, hogy megfogjon különböző tapintású tárgyakat, gyakran adok a kezébe faágat, virágot, hogy amíg passzívan ül a babakocsiban, járjon a keze, tapizza a dolgokat, küldje az agyának a sok feldolgozandó információt :), fejlődjön a “finommotorika”. A lányom nagyon szeret “rajzolni” is, egyszerű zsírkrétával szokott, meg a játszótéren aszfaltkrétával is. Kint fújhatsz neki szappanbuborékot is, a gyerekek imádják, már másfél éves kortól megtanulhatják “elkapni” őket. Ahogy jön a jóidő, lehet hagyni mezítláb menni füvön, homokban (ahol biztonságos), ez is nagyon fontos a mozgásfejlődéshez. Van sok olyan könyv, amiben mondókák vagy gyerekdalok vannak, s leírják, hogy mit kell játszani vele,mialatt mondod/énekeled. Pl.csipkedd, simogasd, tapsoljatok, döcögtesd stb. A Kerekítő vagy a Ringató kötetek a legismertebbek.

Mi vettünk neki egy rollert egy hónapja, mert a játszótéren kiderült, hogy tud rollerezni. :) De a klasszikus műanyag kismotor a sláger ebben a korban. Lehet velük fogócskázni, bújócskázni, persze ha nem beszél még, sok mindenre rá kell vezetni, hogy mi benne a móka.

Egyébként az semmit nem jelent, hogy nem nyilvánul még meg szóban, biztos, hogy nagyon sokmindent megért, próbálj meg minél többmindent “kinézni” belőle, s meg fogsz lepődni, mennyi mindent tud. Nekem is számtalanszor volt olyan, hogy direkt visszafogtam magam, hogy megnézzem, mire jut valamivel, amiről azt gondoltam, hogy ez neki nehéz, s megcsinálta. Nagyon sokszor csak amiatt “nem tud” megcsinálni valamit a gyerekünk, mert mi azt gondoljuk, hogy nem tudná megcsinálni, s megelőzzük, hogy egyáltalán kipróbálhassa… ;)

Az, hogy mennyire fárad el, kitapasztalható. Igazából az az optimális, ha alaposan elfárad, de még nem esik át a holtponton, amikor kezelhetetlenné (túl aktívvá vagy nyűgössé) válik. De jó eséllyel te fogsz hamarabb elfáradni… ;)

2023. márc. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!