Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a fiam...

Hogyan szoktassam le a fiam az èjszakai tejitalròl?

Figyelt kérdés
Első körben leszögeznèm, hogy már pròbálkoztam sokmindennel, de nem sikerült leszoktatni. Ha bevacsorázik is felkel, tejcsit követelve...általában 3-4 òra tájèkán. Ha megkapja, visszaalszik. Már csak 150 ml-t kap 4 kanál porral. Pròbálom csökkenteni, de ìgyis kel... Azt is pròbáltam, hogy fürdès után vacsiztunk, minèl kèsőbb ugye, aztán meseolvasás, fogmosás, alvás. Ez sem jött be. Somszor mondtam már, hogy már nem kisbaba, a kisbabát tejcsiznek èjszaka, a nagyfiúk jòl bevacsiznak ès alszanak. Nem szeretnèm ordìttatni, de tènyleg nincs más megoldás? Egyik barátnőm fia 3 èves koráig itta, azt mondja hagyjam rá, majd elhagyja... Hát nem tudom, sosem volt a legjobb alvò a fiam, de ha megyek vissza dolgozni szeretnèk már vègre èjszaka normálisan aludni...2,5 èves egyèbkènt
2023. márc. 23. 14:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem adsz neki, ilyen egyszerű. Ha szomjas, igyon vizet.
2023. márc. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos amíg adsz neki, addig mondani hiába mondasz bármit. Kisgyereknél halmozottan igaz, hogy a tettek beszélnek. Ez így tök következetlen, nem elvárható, hogy (meg)értse és tartsa hozza magát.
2023. márc. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ilyen egyszerű? Az nekem nem egyszerű, hogy hajnalban ordìtson ès felverje az apját, a szomszèdokat, akik munkás emberek.. Ha szomjas lenne, mièrt nem fogadja el a vizet? Ma kipròbálom, hogy vizet adok neki a cumisüvegbe, amiből a tejet issza. Pròbáltam már mindent, attòl tartottam mègis èhes lehet, azèrt adtam, de úgy gondolom köze lehet a cumi letètelèhez a dof. Bevágta a kukába kb 2 hònapja, mert kilyukadt. Azòta nem alussza át az èjjelt ès kèri a tejet. Pòtcselekvès vagy nemtudom...
2023. márc. 23. 17:31
 4/17 A kérdező kommentje:
Saját maga döntèse volt a cumi, azòta nem is kereste, mi swm adtunk másikat. Büszke voltam rá. Ezután jött az, hogy kel èjszaka újra.
2023. márc. 23. 17:32
 5/17 A kérdező kommentje:
De ilyenkor mit mondjak, mièrt nem adok? Èszèrvek kellenek, ti mit mondanátok, amivel megkönnyìtem, hogy megèrtse ?
2023. márc. 23. 17:34
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
A lányom ennyi idős volt, amikor leszokott róla. Mondjuk ő ekkor kezdte az ovit, így azt mondtam neki, hogy már ovisoknak nem kell. Egyik napról a másikra abbahagyta. Lehet, vmi hasonlót kéne kitalálni.
2023. márc. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38%

Észérvek? Elfogyott, nincs több, nem veszünk. Cumisüveget is ki..ni. Éjjel felkel, pohár víz.


De ez nem fogja megoldani a felkeléseket, csak az éjszakai zabát.

2023. márc. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

"Ilyen egyszerű? Az nekem nem egyszerű, hogy hajnalban ordìtson ès felverje az apját, a szomszèdokat, akik munkás emberek.."


Hja, két-három éjszakát kibirnak ám. De ha szerinted nem, akkor csak add neki a tejitalt. Majd rajossz egy idő után, hogy inkább egy kis sírás kellett volna.

2023. márc. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
Nem szomjas és nem éhes. Tetszik neki, hogy foglalkozol vele, plusz ízlik neki q tejital. Ha szomjas lenne, elfogadná a vizet is. Ébredni azért ébred, mert raszokott
2023. márc. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
37%
Cumisuveg 2,5 evesen?
2023. márc. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!