Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiam 4 éves. Szeret pörgetni...

A fiam 4 éves. Szeret pörgetni, ha valami olyat talál. Meg ha valahová megy, megtalálja a kukát, megörül a ventilátornak, a klímának. Verekedett az oviban, de ez már nem áll fenn, egyre többet játszik a többiekkel. Ráírhatják, hogy autista?

Figyelt kérdés
Ha hozzánk jönnek gyerekek, nehezen kapcsolódik velük. Amúgy szerintem más tünete nincs ilyen, csak folyton zizeg. Többször kell szólni, hogy pl. öltözzön már fel, mert csak beszél, elterelődik a figyelme. Vannak elmaradásai, de meredeken fejlődik a tsmt hatására. Csak ma mondta a doktornő, hogy vannak ezek a letapadásai és ez autisztikus tünet. De tök okos, értelmes, csak nehéz neki a társas élet akiket nem ismer. De szerepjátékozik, énekel, mondókázik, ölelkezik. Evés, alvás tökéletes. A váltás egyik tevékenységbe nehéz, de ha tudja, hogy ma pl. mire számítson, nem gond. Itthon csak a pörgetés furcsa. Az se feltűnő, csak a tesója nem csinálja.
2023. ápr. 4. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ráírhatják, hogy autista?"


Csak így kapásból nyilván nem. Maximum, ha a gyanú felmerül, kivizsgálásra küldhetik.

Szerintem egyébként nem az, de nem vagyok szakember, meg a leírtakból nem is lehet ítélkezni.

2023. ápr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Adhd gyanú miatt járunk pszichiáterhez. De megcsináltatták velünk az auti tesztet is. A pszichiáter szerint nem lesz autista, de még nincs eredmény.
2023. ápr. 4. 14:42
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Akkor mi a kérdés?

A vizsgálat már megvolt, amikor meglesz az eredmény, akkor tudni fogjátok, az-e a gyereketek.

2023. ápr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Inkább adhd-nek tűnik, de ha úgyis jár orvoshoz, majd kiderül.
2023. ápr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Ahhoz hogy megállapítsák, hogy autista, összetett vizsgálatra van szükség, így nem fognak senkit sem autistának diagnosztizálni. Ha a pszichiáter azt mondta, valószínűleg nem az, akkor nem. Ő azért ért hozzá.
2023. ápr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez még adhd-nak se tűnik.
2023. ápr. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Ezek olyan sztereotip baromságok, amiket felsoroltál. Például én diagnosztizált autista vagyok, mégis megöleltem a szüleimet. Rámutatok tárgyakra, képes vagyok szerepjátékra. Bele tudok nézni mások szemébe és kisegítőbe való hülye sem vagyok. Ha ennyire retteg valaki az autizmustól, akkor legalább naprakész információkat gyűjtsön. A magyar szakemberek tudása több, mint szánalmas. A segédanyagok is elavultak.
2023. ápr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
Szia, szerintem nem autista. Én nevelt fiam ő autista. 6 éves. Nembeszél, pelusos,dudis. Már egeszen pici korától tudtuk hogy az lesz. 1 eves kora utan egyik napról a másikra elfelejtett mindent amit addig tudott. (Pá-pá és társai). Kisegítő óvodába kell járnia. Egésznap búgó hangot ad ki. Hisztirohamai vannak. Szóval szerintem nyugi biztos teljesen egészséges a gyermeked :)
2023. ápr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es! Megkérdezhetem,hogy hány éves vagy? Mikor diagnosztizáltak és milyen tünetekkel?

Illetve, hogy a diagnózisból származott e vmilyen hátrányod? Sokszor olvasom,hogy a diagnózis, főleg ebben az országban egyfajta bélyeg, ami skatulyába szorítja a gyerekeket

2023. ápr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!