Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszabb/nehezebb, ha a...

Rosszabb/nehezebb, ha a gyerekek között kicsi a korkülönbség még amikor picik?

Figyelt kérdés

Mondjuk hogy van egy 4 hónapos baba meg egy 2 éves totyogó.

Valakinél, ahol két pici gyerek van, hogy telik egy napotok, tényleg nagyon nehéz így?


2023. ápr. 6. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Őszintén? Igen.

Majd később kifejtem részletesebben, csak most épp rákezdett mindkettő...

2023. ápr. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Néha egész elviselhető, néha csak állok egy helyben, mert annyi mindent kéne egyszerre csinálni, hogy azt sem tudom, hova induljak. Az első gyerekem egy kifejezetten figyelemigényes példány, úgyhogy ő megedzett, két gyerekkel nehezebbre számítottam őszintén szólva. Persze nehéz, hogyne lenne az, de szerintem abszolút kibírható. Nekem a férjem is sokat segít. 14 hónap különbség van köztük.
2023. ápr. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2.5 év van köztük.

Az első 1-2 hónap, míg eszik alszik volt a kicsi, semmi gáz nem volt. Azt egyre nehezebb lett.


Most 1.5 a kicsi, 4 a nagy. Brutál.

En minden estére egy idegroncs vagyok, bőgök.


A nagy féltékeny, irigy. Amióta ovis, szofogadatlan, visszabeszél.

A kicsi dackorszak. Mindenen ordít, visít, földhözvágja magát. Emellett a szepa is tombol, éjjel nem alszunk. Nappal rajtam lóg.



Nekem 1000x nehezebb, mint gondoltam.

2023. ápr. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
19 hónap van köztük. A kicsi most lett 2, a nagy majd nyáron lesz 4. Igen nagyon nagyon nehéz..de főleg az eleje volt az. Újszülött VS dackorszakos totyogo. Brutál.. Két kis pelusossal..akkor a nagy volt dackorszakos, ez a most mindent de azonnal korszak. Türelmet nem nagyon ismerik még ugyebár. Most hogy a nagy kezd több dologban önállóbb lenni, jön ki a dacból, most a kicsi van benne kőkeményen. Nem volt átmenet hogy legalább egy kicsit kifújhassam magam.. de több dologban elég nehéz a kis körkülömbség.
2023. ápr. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk pont az a felállás, amit írsz: 4 hónapos a kicsi, 2 (és fél) éves a nagy.

Nem könnyű, de őszintén szólva én rosszabbra számítottam. Rengeteg minden múlik a gyerekek természetén is. Nálunk dackorszak meg "mindentmostazonnalakarok" időszak mellett is jól, könnyen kezelhető a nagy, a kicsi meg békés, nyugis baba. Később lehet, hogy nehezebb lesz, de (és most lehet, hogy le leszek pontozva) a nagyobbik gyerek születésétől kezdve várom, hogy mikor lesz nehéz, és egyelőre még azt mondom, hogy nem vészes. Nyilván vannak jobb meg rosszabb napok, de összességében eddig tényleg nem az a fajta borzalom, amitől tartottam. Könnyű gyerekekkel úgy érzem, a szülőség is könnyebb, szóval ez szerencse kérdése is talán.

2023. ápr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Nehéz igen. 15 hónap van köztük. A nagyobb rettenetesen figyelmet igényelne. Egyformán foglalkozunk velük pedig...
2023. ápr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nehezebb. Nálunk 4 év a korkülönbség és nem könnyű. Egy kisebb gyerek még nem szobatiszta, nem önálló. A szobatisztasság nálunk nehezen ment, egy baba mellett még nehezebb lehet. Jobb a kis korkülönbség, de az elején biztos nehéz. Mi nem akartunk ekkora korkülönbséget, de nem rajtunk múlt. Remélem a 3. hamarabb érkezik hozzánk. Amúgy a 4 évesem unatkozik egyedül, a baba még nem tud játszani vele. Tudom később 4 év az semmi, de most sok.
2023. ápr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!