Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyósom állandóan le akar...

Anyósom állandóan le akar rázni. Túlreagálom?

Figyelt kérdés

Ritkán jön szerencsére, de akkor mindig mondja, hogy majd én szépen megcsinálom az elintéznivalóim, ő meg addig a gyerekkel lesz. Ez szép, jó, hasznos, de hagy döntsem már el én mit akarok. Régen a 8 hónapos gyerekem kéreczkedett az ölembe anyósom meg eléugrott, hogy "ne anyádhoz menj, ha én itt vagyok". Állandóan azzal büszkélkedik, hogy az ő családját a rokon gyerekek jobban szeretik, mint a rokonság másik oldalát (=a másik nagyszülői párt). Sokszor tett megjegyzést arra hogy a szüleimmel biztos kivételezek a gyereket illetően. (Nem, de bevallom ezek után kedvem lenne hozzá.)


Egyszerűen irritál, na. Mást is idegesítene, ha le akarnák rázni az otthonában? Értem én, hogy unokázni akar, de nem anyás a gyerek, ugyanúgy játszhat vele.



2023. ápr. 12. 17:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Tipikus kellemetlen anyós tulajdonság. Fontosnak, pótolhatatlannak akarja magát érezni. Én azt mondanám, hogy nem azért kivételezek a saját anyámmal mert az anyám, hanem mert nem akar mindig legyőzni. Mondd, hogy neked nagyon fontos, hogy a gyerekednek legyen két szuper nagyija, de sajnos nem sajnos az unokához az anyán vezet át az út.
2023. ápr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Az enyém is ezt csinálja és elképesztően fel tud idegesíteni. Ordít a baba, hogy éhes, elkérem, hogy "éhes, megszoptathatom?", én buta csak költői kérdésnek szántam, erre közli, hogy ne haragudjak, de nem. Ő még játszik vele. Aztán pár másodperc múlva végül ideadta, mert nem tudta megnyugtatni és úgy nem jó játszani vele, de másodperceken múlt, hogy végleg kihajítom a házból. És sok ilyesmi történet van, hogy nem adja ide a gyereket, amikor láthatóan én kellek neki. Az enyém most 9 hónapos, a szeparációs szorongás közepén.
2023. ápr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
2. Ne😆😆😆 ne haragudj, nem téged nevetlek ki, de elképzelem a helyzetet, ahogy közli, hogy nem. Kérlek, mondd hogy legalább az arcodról leolvasta, hogy a nénikédet!
2023. ápr. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%
Másodpercekig csak néztem ki a fejemből, úgy ledöbbentem. Olyan természetességgel mondta, a szeme nem rebbent. Máskor meg mondtam, hogy mostmár leteszem aludni a kicsit, erre azt mondta, hogy még nem, előbb... És elszaladt a kezében a gyerekkel és körbe körbe szaladgált vele a konyhaasztal körül, hátha attól jobb kedve lesz és nem sír, hogy álmos. El nem tudom képzelni, hogy nevelt fel 3 értelmes, normális gyereket. #2
2023. ápr. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Jézusom.😅 Ez az altatás mennyire ismerős. Enyém is elvárja, hogyha itt van ne aludjon a gyerek. A "majd alszik, ha elmentem" megszámolhatatlanul sokszor elhagyta már a száját.😄


Várd még elkezd beszélni a gyereked. Onnantól a "Szereted a mamit?" lesz a sláger vagy, hogy szólítsa nevén, hogy XY Mami. Ha meg kettesben lenne a lányommal akkor jönne a "Melyik mamit szereted jobban?" szerintem.

2023. ápr. 12. 19:00
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Jajjj...XD Akkor úgy látszik, van az én anyósomnál rosszabb is. Kitartást!
2023. ápr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

2. 😅 mintha csak az én anyósomról írnál...😅


Nálunk a legutóbbi az volt, hogy ott volt náluk a férjem a kicsivel (10,5 hós, most kezd szepázni), én valamivel később ugrottam be hozzájuk. A kicsi meglát, megörül - persze nem adja ide. Leülök, kicsi lekerül mama kezéből a földre, fénysebességgel mászik hozzám, fogja a lábam, állna fel - venném fel - erre a nagyi milliszekundum alatt ott terem, felkapja "Hagyd anyát pihenni" felkiáltással. Persze 2 perc múlva már megint ott volt, fel is vettem.

De igen, én is kértem kisebb korában szoptatni sikertelenül. Azóta a férjem elveszi és ideadja. Nem akarom megbántani anyóst, mert egyébként nagyon rendes, tényleg segítőkész, jó ember - de ebben az egy dologban úgy viselkedik sajnos, mint egy ovis.

2023. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Az én anyósom szerencsére külföldön él, egy évben 4-5x jön haza, de akkor nálunk lakik. De már most kérdezgeti, hogy mások mennyit jönnek, mit kap tőlük, mennyit költöttek rá, hogy "versenyben legyen". Simán kinézem belőle, hogy a gyerekkel is kimondatja majd, hogy kit szeret jobban. Napi 80 percet alszik szerencsétlen gyerek napközben. Tényleg nem bír ki annyit nélküle? Főleg, hogy nálunk ilyenkor napokig itt alszik, úgyhogy nincs olyan, hogy majd ha elmegy. Mondjuk a lányom már a nemet használja (mindenre, nem csak helyesen), azért megnézném, hogy kérdezi, hogy szereted a Nagyit? "Mem." :D #2
2023. ápr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát csajok, néha hiányzik, hogy nekem nincs anyósom, de lehet jól jártam. Nem tudom, hogy kezelném ha körbe-körbe szaladgálna a gyerekemmel🤣🤣
2023. ápr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik, ez ilyen anyósbetegség.

Nekem a kedvencem, hogy fogja a kezében a gyereket, valamiért le kellene tennie, de a világért sem adná az én kezembe, inkább bárki máséba aki a környéken van. Mintha ott sem lennék. Meg ha elveszek a gyerektől valamit (szívószálas poharat pl, hogy ne azzal menjen le a lépcsőn) és visít, jaaaj gyere a mamához akkor. Mondjuk eddig ez még nem vált be neki, mert nem ment oda, de szerintem pedagógiailag nem helyes. Felnőtt, értelmes nő nem értem miért érzi szükségét a rivalizálásnak. Velem, aki az unokája édesanyja vagyok. Vajon nekem is így elmegy majd az eszem, ha lesz fiam és megadatik, hogy megajándékoz egy unokával? Remélem nem.

2023. ápr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!