Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kaki bajok? Reszletek lent.

Kaki bajok? Reszletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tapasztalatokra volna szuksegem valamint tanacsra.


Kisfiam 3 eves mult, es mostmar a 4. Napja kaki gondok vannak.

Szombaton es vasarnap meg volt rendesen kaki (bar szenvedos volt-nehezen nyomta ki) ,viszont azota csak ilyen pelusba maszatolas(mert hogx kakihoz pelust ker) es bocsanat hogy igy irom de hogy eltudjatok kepzelni ilyen kis higabb keves mennyisegu ami picit maszatolja a pelust,de a pospsijat viszont irritalja. Nem nyalkas meg semmi.


Elozmeny: hetvegen apjanal volt aki nutellaval es dörmivel(csokis) "tomte" ezert hetfon meg azr gondoltam szorulasa van. En a héten kicsit dietara fogtam krumpli pure, joghurt, tehat csak is ilyen konnyebb kajak.amit ugy eszeget is, bar nem egy jo evő. Nagyon valogatos. Kedve jo, de legalabb napi 4-5x felre vonul es latom hogy probal nyomni es akkor utana keri csereljem ki a pelust es latom ezt a maszatolast.

Most ma arra gondoltam hogy lehet hogy egy glicerines kup segitene neki esetleg lehet tényleg van egy kis szorulasa, kaki bent ami nem tud kijonni es esetleg ezek a maszatolasok pukival jonnek? Nem tudom mar mitcsinaljak. Dokival beszeltem.azt mondta Konnyed étrend, sok folyadek.még a hasa sem faj egesznap eljatszogat.

A helyzetem nehezitett, mert nem igen beszel meg a gyerekem (ez fejlesztes alatt) igy tenyleg csak a jelzeseire illetve a sajat megerzeseimre hagyatkozhatok.


Volt valakinel ilyen esetleg ? Mi valt be ??? Segitsetek kerlek!

Hetvege elott napi ket kaki volt teljesen normalis allagu.



Nagyon nagy remennyel varom a tanacsokat es a tapasztalatokat.


Koszonom .



#kaki #kaki gond #Kaki bajok
2023. máj. 18. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Én megpróbálnék egy kúpot, hátha az beindítja a dolgokat és utána már minden normális lesz. Ha nem is fáj a hasa, biztos küzd, ha napi 4-5-ször megpróbálja. Ha utána sem megy, akkor nem adnék többet, visszavinném orvoshoz.

Lehet, de nem biztos, hogy a kakaótól szorul, majd ha már egy ideje minden rendben, akkor újra próbáljatok rá, nem muszáj kizárni ezt az étkezésből, ha nem az okozza.

2023. máj. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

- Laevolac szirup

- glicerines kúp

- szilvalekvàr

- sok-sok folyadék


Ezekkel próbálkozz és egyen változatosan a gyerek! A krumpli diétás a gyomornak, de egyébként megfogja a hasát. Szóval attól pont, hogy nem fog kakilni.

2023. máj. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Még egy szavazat a kettes tanácsaira, annyival kiegészítve, hogy sok rost és sok folyadék.

De Laevolacot adj neki tényleg.

A krumpli, rizs felejtős. Ahogy az alma és a banán is - ez mind székletfogó. Az őszibarack volna a legjobb a gyümölcsök közül, meg hát a szilva.

2023. máj. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi is így jártunk. Csak maszatolt és megfordult a fejemben hogy nem-e szorulása van.

Szerencsére volt itthon glicerines kúp. Egy hatalmas kemény kaki jött ki neki amit nem bírt kinyomni...utána pár hét kellett hogy segítség nélkül újra félelem nélkül kakiljon

2023. máj. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a valaszokat. Az elobb sikerult neki "megszulnie" szegenykemnek ekkora kaka a popsijan 😬🙄😮‍💨🫥😔 nem csoda hogy nem tudott kakilni.


Szoval tul vagyunk rajta, azota pelust sem ker, úgyhogy mostmar csak a popo lyuka koruli irritaciot kell kezelnem.


Halas vagyok nektek Anyatarsaim. Tanacsaitokat megfogadom legkozelebb (remelem nem gyakran lesz ra szukseg)

2023. máj. 18. 16:56
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Ne legközelebb fogadd meg, hanem most rögtön, különben legközelebb ugyanilyen kakidugóval gyűlik meg a bajotok.

Vegyetek Laevolacot (székletlazító, huzamosabb ideig lehet és kell is fogyasztani) és mostantól naponta igya. Emellett sok rost és sok-sok-sok folyadék. És akkor talán nem lesz legközelebb.

2023. máj. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha második napja nem kakil fél adag laevolacot szoktam adni, 3.napon teljes adagot így szinte kivétel nélkül elkerülhető a kúp, vagy az hogy nagyon kemény legyen és fájjon neki a wczes.
2023. máj. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!