Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehetséges, hogy a kicsi...

Lehetséges, hogy a kicsi gyerekek (3-6 évesek) meg tudják érezni, ha valaki rossz ember ?

Figyelt kérdés
És az ilyen emberek társaságában teljesen leblokkolnak, nem mernek megszólalni pl.

2023. máj. 21. 23:41
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Igen. A gyerekek nem hülyék, csak gyerekek. Ahogy te is látod valakin, hogy rossz, úgy a gyerek is.
2023. máj. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
92%
lehetséges
2023. máj. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Elképzelhető, hogy az agresszív vagy veszélyes kisugárzású embereket egy kisgyerek is felismeri, de itt azon van a hangsúly, hogy mit kommunikál magáról az adott ember. Illetve a kontextusból is érthetik, hogy valami nem okés. De a felnőttekhez képest rosszabbak ezek a képességeik még, hisz biológiailag is fejlődésben vannak és nincs is sok tapasztalatuk még.
2023. máj. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én ilyen gyerek voltam, az illetőnek semmit nem kellett tenniük vagy mondaniuk, rögtön lefagytam ha egy légtérbe kerültem velük, első találkozásra.
2023. máj. 22. 00:00
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Na igen, van ez a mítosz, meg olyan is van hogy az állatok megérzik a gonoszságot az emberben. Engem a gyerekek nem szeretnek, az állatok meg nagyon is, ilyenkor mi van..?


A gyerekek csak simán azt szúrják ki, ha valaki nem olyan, mint azok a felnőttek, akikben bízik (szülő/nagyszülő/óvónéni stb). Tökmindegy hogy miben tér el, megszeppennek tőle. Lehet hogy az illető nem gügyög eleget a gyereknek, lehet hogy más hanglejtéssel beszél, lehet hogy valami enyhébb mentális baja van, pl autista, lehet hogy a külsejében van valami, amit a gyerek idegennek érez, stb...

Szóval ez olyasmi hogy "hé, te felnőtt vagy, de fura vagy, szóval nem tudom hogy bizhatok-e benned", nem pedig "omg itt az Antikrisztus a jelenések könyvéből!!!"

2023. máj. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Ilyen nincsen, hogy semmit se cainál valaki. Az emberek mindig kommunikálnak magukról. Testbeszédükben, hanglejtésben is. A kimondott dolgok jelentésbeli tartalma (verbális kommunikáció) az csak 7%-a (!!) annak az információmennyiségnek, amit kommunikálunk.
2023. máj. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk volt egy pedo csaladi barat, akit imadtam. Visitva tapsikoltam. Evtizedekkel kesobb tudtam meg, hogy serdulo lanyokat fogdosott. Mit ereztem meg? Hogy nagyon szereti a gyerekeket.
2023. máj. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Ez a mítosz úgy, ahogy van, hatalmas ökörség. A gyerekek a lehető legbefolyásolhatóbbak. Főleg ilyen korban. Sajnos ennek sokszor meg is van az eredménye.
2023. máj. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Ők még igen, teljes mértékben.
2023. máj. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Összetett kérdés, nem folynék bele a taglalásába, csupán reflektálnék az ötös válaszra analógiaként, és ez most életkorfüggetlen példa lesz: ismertem egy illetőt, akinek az volt az egyik mániája, hogy a szobanövénye szerinte lekonyul, ha rossz ember lép be a házába.


Nos, önmagában ezt a növény általi reagálást még nem is feltétlen zárnám ki valamilyen értelemben, csak éppen ő -mint sokan mások- elfelejtik, hogy a legtöbb dolog az életben soktényezős!


Ott vanank pl a saját érzelmei, azt bezzeg nem veszi számításba...


Mondok egy példát: belép a házába egy jó ember, és egyúttal az ő számára szimpatikus a vendég, és a virága nem konyul le. Oké. Na de mi van akkor, ha a házába egy másik, szintén jóindulatú személy lép be, de ugyanakkor vele valamiért nem szimpatizál?

Nos, nem kizárt, hogy a virága valóban reagál - akár az ő unszimpatikus érzelmeire, és lekonyul... Onnantól pedig megbélyegzi a jó embert, igazságtalanul...

2023. máj. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!