Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dackorszak vagy más lehet a...

Dackorszak vagy más lehet a baja a kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom, eddig alig volt vele gond, kivève a rossz alvást. Az alvás javult, ő meg totál megváltozott pár hete tart ez, 2,5 èves. A nyugisbòl egy eleven, direkt rosszalkodòs, idegenek előtt produkálòs, sikìtozòs kis szörnyecske lett, aki ütöget, kiborul, hisztizik, ha úgy van kedve. Mindent egyedül akar, nagyon önállò ès ügyes, aki szuper,de amikor ellenállásba ütközik, bumm. Eddig nagyon jòl terelhető volt, kompromisszumkèpes, de mostanában abszolút nem. Pròbálok türelmes lenni, de sokszor elfogy, ez van, szr anya vagyok, minden nap ìgy nyugtázom a napot, de már humorral sem tudom kezelni, mert feszült vagyok, ma úgy èbredtem ez a nap szebb lesz, de nem lett szrabb lett. Hiába kèrem szèpen, akkor ia rohan ès rohan ès nem áll meg, akkor már ordìtok, mert pl árok közelèben fut ès rohadt gyors is, nèha csak gondol egyet ès elindul, konkrètan amit kèrnek tőle az ellenlezőjèt műveli. Ma vászon cipőben belegyalogolt direkt egy kb 30 centi mèly, sáros pocsolyába, akkor elhoztam a játszòròl, már kiborultam, mikor hazaèrtünk le kellett mennem 15 percre a levegőre, mert nem akartam megint kiabálni. Kezemet sem akarja fogni újabban. Ma vendègeink voltak, de nem viselkedik, hiába vittem ki a szobábòl, kèrtem, hogy játszunk legot, megbeszèltük, okè, de nem ès nem viselkedett, le sem ült egy percre sem.. Direktbe csinálja, ez látszik rajta, mint aki benyomott egy redbullt ès pörög. Aludt 2 òrát, èbredèse òta sem javult, azòta ilyen. Komolyan mondom úgy várom az altatást, mint a messiást, egyszerűen kivagyunk a fèrjemmel, már borozunk kìnunkban, mert nem ismerunk rá. Tudom az elmèletet, tudom mi a dackorszak, de most komolyan ilyet fordulhat a gyerek viselkedèse ?
2023. máj. 26. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, dackorszak. Mi is most kezdtünk bele, a férjem vitt haza orvostól, úgy éreztem magam, mint a rab, akit kivégezni visznek. Próbálok határozott, kitartó és legalább a gyerek előtt higgadt maradni, és remélem, hogy stabil nevelés mellett gyorsabban vége lesz. Kegyetlen. Pedig nem csinál durva dolgokat, de ez, hogy állandóan közbe kell avatkozni, 100% figyelmem és energiám leköti és mellette csinálnom kell más dolgaimat is, ez a nap végére teljesen kiöl belőlem minden boldogságot. Próbálj pihenni, relaxálni, me time-olni amennyit tudsz, fáradtan még nehezebb.
2023. máj. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez szuper - mondana a volt bolcsis nenink, aki komolyan aggodott anno a 2 eves fiamert, hogy nala meg nem indult el a bolcsiben lathato modon a dackorszak, es megnyugodott, mikor mondtam, hogy de otthon mar igen, mivel ez egy fontos merfoldko. Idegtepo, de normalis fejlodesi allomas. Kitartasf kivanok, mi 2 gyerekkel vagyunk tul rajta (3,5 eves a kicsi, par honapja lett jobb).
2023. máj. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A is közel 2,5 éves. Eddig nyugodt, csendes kisfiú volt, de jó pár hete ő is hasonlóan viselkedik. Igen, ez a dackorszak. Ezen a lányommal már végig mentem, ráadásul nála már 1 éves kor után elkezdődött. Úgyhogy össze tehetem a két kezem, hogy a fiam idáig bírta. 😆
2023. máj. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-mas vagyok, "a fiam is" akart lenni az elején. 😄
2023. máj. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mintha az én lányomról írtad volna, katasztrófa egy hónapja. Pont gondolkodtam, hogy kiteszek már ide egy kérdést, hogy ez meddig normális... Tegnap lefekvés előtt azért nyomott egy fél órás üvöltést, mert becsuktam a könyvét, amiről nem tudtam, hogy nem szabad becsuknom :D Eddig lehetett vele alkudni, kompromisszumot kötni, viszonylag szófogadó volt, most direkt csinálja a rosszaságokat, a héten egyszer már büntetésből hazavittem a játszótérről, mert elszaladt. Nem akar sehová elindulni, nem akar hazajönni se, mindenért megy azonnal a hiszti. Néha harap is, csapkod mérgében, persze ha leállítom, olaj a tűzre. Mindent egyedül akar, kiabál velem, ha segítek, de mérges, ha nem megy egyedül. Nem segít a helyzeten, hogy nemrég lett bölcsis, rengeteget beteg, emellé fogzik... Ajánlom Facebookon a Kapcsolódó Nevelés oldalt, tök jó dolgokat írnak, igyekszem magam ehhez tartani, és extra türelmesnek lenni (magamhoz képest) de sajnos kb. napi 1 kiabálás nálunk megvan, mert van, hogy a szép szóból nem ért.
2023. máj. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!