Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves miért veszekszik...

2,5 éves miért veszekszik minden reggel? Más is tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés
Felkel reggel és abban a pillanatban sírva, hisztizve elkezd velem veszekedni MINDENÉRT. Miért ez a ruha van rajta, miért gyűrött a takaró, miért húztam ki a függönyt, miért én húztam le a wc-t, miért beszélek, miért mentem ki a szobából, miért mentem vissza a szobába stb. És egész reggel ez megy. Sokszor inkább bekapcsolok neki egy mesét ilyenkor, pedig nem szeretem ha tv-t néz, de egyszerűen korán reggel nem tudom ezt tolerálni. És mással nem tudom ilyenkor megnyugtatni...De ezt ilyen intenzíven csak reggel csinálja, utána többnyire jókedélyű. Más gyerek is csinál ilyet? Miért lehet ez?

2023. máj. 28. 06:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem aludta ki magát?
2023. máj. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, de nap közben abszolút nem látszik kialvatlannak.
2023. máj. 28. 06:23
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Magától ébred vagy te kelted?
2023. máj. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Magától ébred.
2023. máj. 28. 06:27
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 dologtól ilyen a gyerekem amikor ilyen:

1) nyűgös/kezd beteg lenni/fáradt

2) éhes (de volt időszak amikor nem is szólt h éhes, mert belefeledkezett a nagy játékba és utána már sárkánnyá vált)

3) fáj valamije (ilyenből is volt, h ha kimondottan nem kérdeztem rá, nem tudtam volna mert nem mondta)

2023. máj. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

6kor kelne magától a gyerekem, nem ő lenne ilyen, hanem én. Igaz ez rajtad nem segít!


Mikor alszik el este? Hogy alszik éjjel? Napközben mennyit alszik?

2023. máj. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy ,,morning person".

Az én gyerekem idősebb. Kelteni kell. Az első 10 percben elküld mindenkit a ,,búsba".

2023. máj. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 40elmúltam, de ugyanilyen vagyok😂

Gyerekként ütöttem, rúgtam haraptam is, ha ébreszteni próbáltak, később csak üvöltöttem, felnőtt koromra eljutottam odáig, ha senki nem szól hozzám, béke van.

Tudom, te nem ébreszted, de attól még reggel! A reggel pedig sz@r. Tök mindegy, mennyit alszom, vagy hogy.

Unokahúgom örökölte. Most 2,5, ugyanilyen nehezen kell. Nem verekszik, veszekszik, mert a világ legbékésebb gyereke, de nem lehet felkelteni. Egyszerűen hátat fordít és bújik vissza, akkor is, ha magától ébred. Miután nagy nehezen felül, még vagy újabb fél óráig semmire nem reagál, csak bambán bámul ki a fejéből, mintha nyitott szemmel aludna. (Egyébként be nem áll a szája a nap többi részében.)

2023. máj. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Lehet, hogy egyszerűen csak ilyen, de ez számomra nagyon idegesítő minden reggel. Este 9 körül fekszik, még egyszer fel szokott ébredni hajnalban, de hamar vissza is alszik. De volt már párszor, hogy egyszer sem ébredt. 5-fél 7 között kel reggel. Ebéd után 1,5-2 órát alszik.
2023. máj. 28. 19:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy rosszat álmodott? Én figyelmen kívül hagynám, megkérdezném, mesélje el, mit álmodott, de a hisztire nem reagálnék egyáltalán.
2023. máj. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!