Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem pisil, ha beteg?

Miért nem pisil, ha beteg?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 éves.

Már előfordult 1x, hogy amikor beteg volt, nem pisilt. Akkor bevittük a kórházba az ügyeletre, mint kiderült, tök felesleges volt, mert nagyjából semmit nem csináltak. Vettek vért nagy nehezen, aztán itatni kellett, és a folyosón ültünk vele órákon keresztül.

Most megint beteg, reggel óta nem volt pisi. Most alszik, általában alvás után mindig van. Ha nem lesz, elkezdem megint fecskendővel itatni, mint múltkor is, az bevált. De nem tudom, miért van ez, hogy ha beteg, nem pisil? Nem lázas. Az elmúlt napokban keveset evett, de azért tápszert iszik, napi 2-3x. Mellette nagyon kevés folyadékot iszik sajnos, de a doki szerint amíg ennyi tápszert iszik, nem baj.

Tudom, gyerekorvost kérdezzem a problémával kapcsolatban. Nyilván holnap rendelési időben fel is hívom, megkérdezem tőle, mi ennek az oka.

Addig is tapasztalatok érdekelnének.


2023. máj. 31. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Mert valójában kevés benne a folyadék. Ellenőrizd tapintással a kutacsát: ha be van húzódva, szomjazik. Mindenképp itassad.
2023. máj. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kérdés egyébként,hogy mennyi folyadékot ivott. Írod,hogy kevés folyadékot iszik,meleg is van,sajnos ez azért nem túl jó így szerintem. Ha továbbra sincs vizelet azért én bevinném. Felborulhat az elektrolitháztartás. Késő délután van már. Igen,ilyenkor itatni kell az ügyeleten,vért,vizeletet szoktak venni,megnézik nincs-e kiszáradva és biztonsággal hazaadható-e. Nálunk egyébként amikor beteg volt,hasmenés, vagy csak szimplán köhögés,ami miatt szintén kell a folyadékpótlás,ezért ahogy indult reggel a napunk kortyokban mindig megkínáltam fecskendővel,ha máshogy nem akart,úgy mindig szeretett inni szerencsére. Nem szabad ráhagyni,nagyon gyakran kínálgatni kell. Utána pedig visszaállt ahogy gyógyult ügyesen a kis ivása. Ő most lesz 11 hónapos.
2023. máj. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2# vagyok, Ja,azt akartam,hogy ha továbbra sincs vizelete,biztosan bevinném. Főleg ha nem is iszik továbbra sem. De úgy is látod majd. Jobbulást.
2023. máj. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Ébredés után volt pisi. Meg azóta is már többször.

Jobban oda kell rá figyelni. Egyszerűen nem akar inni. Tényleg csak 1-2 kortyot. Csak akkor sokszor kell kínálni.

2023. máj. 31. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!