Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3éves kisfiam nehezen nyílik ?

3éves kisfiam nehezen nyílik ?

Figyelt kérdés

Sziasztok ,

Kisfiam 1-1.5 évesen ha közeledett felé egy gyerek ijedten elrohant tőle ,ekkor még azért úgy voltam vele ,hogy ezt is neki meg kell szokni stb. Idő közben bölcsis lett, az ottani gyerekeket meg szokta de inkább csak egyedül játszik ,keveset kommunikál velük. 3éves elmúlt ma már egy -egy momentum van ,hogy beszél idegen gyerekekkel vagy együtt mászókáznak de kb 3perc után másik irányba fut ,nem tud elmélyülni ,becsatlakozni a vele egy korú gyerekekkel a játékban ,néha mintha nem is érzékelné hogy hozzászólnak . Az idegen felnőttekkel ugyanez a helyzet ,sokszor van hogy futólag valaki hozzászól stb. Nem válaszol nem köszön inkább menne a másik irányba de ha huzamosabb ideig együtt vagyunk akkor összehaverkodik azért de nagyon lassan ,van akivel viszont egy áll talán nem sikerül meg barátkozni .

Igazából nem tudok ki igazodni ezen a viselkedésen,kedves anyukák valaki járt már hasonlóan?



2023. jún. 3. 19:16
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Néha kicsit úgy érzem mintha szorongna a társasagban , ezért félek vajon ezt le fogja vetkőzni?
2023. jún. 3. 19:23
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Az én kisfiam már 4 éves, de kb ugyanez. Ilyen típus, nehezen nyílik meg, szeret inkább megfigyelni. Szerintem ezzel semmi gond nincs, nem lehet minden gyerek könnyen barátkozó. Ráadásul nem tudom nálatok hogy van, de nálunk sem én, az apja meg pláne nem egy barátkozós típus. Szóval van ebben genetika is. De az is lehet, hogy oviban majd szépen kinyílik a kisfiad, és szerez majd barátokat :)
2023. jún. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igen ,én ilyen vagyok az apja viszont szöges ellentétem …

A nagyobbakkal könnyebben haverkodik a kisebbekt pl 1-1.5eves gyerekektol akik meg gagyognak vagy par szot tudnak azoktol mai napig elrohan ijedten … ebben bizom ,hogy oviban “ertelmesebb” gyerekekkel hamarabb sikerül meg barátkozni .

2023. jún. 4. 06:23
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Én fiam ugyanez, bár még csak 2 éves, de van gyakran látott rokon/gyerek ismerős vagy felnőtt, velük tök cuki és kezdeményező, mindenki más elől elbújik vagy sírva fakad, ha nagyon erőltetni próbálják a kommunikációt.

Tulajdonképpen magamra emlékeztet, én pont ugyanilyen voltam, és eszméletlenül gyűlöltem, hogy "kedvesnek kell lenni mindenkivel" attitűd volt akkoriban. Úgyhogy a fiamra nem erőltetem, mert nem akarom, hogy neki is az jöjjön le, hogy az embereket gyűlölni kell, mert belemásznak a pofádba, ha akarod ha nem.

Aki türelmes vele, és hagy neki időt, azzal szinte kivétel nélkül szívesebben is barátkozik, aki mászik bele az arcába, azt meg elküldöm helyette, hogy hagyja már békén.

2023. jún. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Igen, az a baj, hogy elvárják a gyerekektől. hogy cuki legyen, meg mosolyogjon, holott, mi felnőttek sem szimpatizálunk mindenkivel.

Nem értem egyesek miért nem tudják elfogadni, hogy nem minden gyerek egyforma.

2es voltam

2023. jún. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Erre oda kell figyelni!Pláne ha szorongást veszel észre rajta!

Ez akár az autizmus egyik jellegzetes jele is lehet, pl. Asperger szindrómáé.

Saját kisfiam példájából kiindulva írom. Nekünk is feltünt, az óvonéninek is, megnézték ( majd 1 év, pszihopedagógusok, pszihiáter, pszihiáterek),és ha csa egy kicsit is, de a fiam autisztikus jellemzőket is mutat, ezért más a szocializálodás menete nála.

2023. jún. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Utolsó ,kifejtenéd?
2023. jún. 4. 18:23
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez egy spektrumbetegség, túl sok "színe" van.

Az én fiamon alig észrevehető, de még csak 5 es fél éves.

Például: neki meg kell tanulni az érzelmek helyes kimutatását, és teszem azt fel kell ismernie egy másik gyermeken. Ezt is tanulnia kell, valamelyest, néha félreértelmezi azokat. Ez bizony megnehezítheti a beilleszkedést, a társketesést.

Vagy például egy bizonyos dologban, játékban szívesen elmerül, elvan a társaival, de míg a többiek esetleg megunják és abbahagyják a játékot, ő azt folytatná tovább, nehezen vált át.

Késleltetés! Beszélgetsz a szomszéd bácsival, doktornénivel, postással, akárkivel. Odajön és simán elkezdi mondani a magáét, mindegy hogy éppenhol tart a beszélgetésed, ő nem vár, mondja amit akar. Ezt is tanulnia kell.

Empátia. Nem kárörömböl nevet ha valaki elesik a biciklivel, vagy sír mert homokot öntöttek a fejére, hanem mert vicces a jelenet. Nem érzi át, hogy biztos fáj a keze annak aki elesett, és a lelki dolgokat sem, hogy rosszul eshet ha leöntenek homokkal. Tudja, de nem érzi át.

Ezek mind akadályozhatják a kinyílásban.

Az én fiamnál ezek igen enyhék, de egy idő után mégis feltűnik..

Csak ezért írtam,nem árt ezekre odafigyelni. 1-2 év és talán kiderül ilyesmi, nem árt foglalkozni vele. Kamasz korban roßz irányt vehet a dolog, és az udvarlás sem lesz az igazi.

Valaki leél egy életet anélkül hogy tudná, maga is denne van.

Egy szomszédomról mostanában derült ki, hogy autista, 37 éves!

A neten rengeteg infót találsz egyébként.

A te kicsid 3 éves, mostantól kell odafigyelni, mert ha 2 éven belül nem indul változás,vagy még társul egyéb is, nem szabad legyinteni, hogy majd kinövi!

Segíteni kell!

Minden jót nektek!

2023. jún. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8-as megkérdezhetem, hogy mikor kezdtetek gyanakodni, hogy vmi van? Vannak esetleg más dolgok is? Gondolok itt olyan tünetekre, amik tipikusak. Ragaszkodás bizonyos dolgokhoz,rituálék? Szemkontaktus hiánya? Kisebb korában volt vmi, amire esetleg visszamenőleg mondod, hogy "ez is egy jele volt"?

Köszönöm ha válaszolsz (akár privátban is)

2023. jún. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm ,hogy leírtad .

Elolvastam már sokmindent ,adhd spektrumzavar, aspenger , auti stb … semmi rá utalót egyébként nem találtam .


A szorongást arra értettem h pl van a csoportjában egy kis fiú aki egy időben próbálgatta magát és elkezdte meg ütni a csoport társait és akkor láttam a fiamon ,hogy fél /szorong a közelében de ezt meg értem . Még talán mikor kezdte a bölcsit akkor volt még ilyen picit szorongó érzed de elmúlt, viszont a többiek ugye sokkal hamarabb meg szokták a bölcsit mint ő ,úgy mondanám picit nehezebben veszi az akadályokat .Az én fiam nagyon lelkis , ő kifejezi az érzéseit ilyen nincs ,hogy kinevet ha fáj valami tegnap odajött és meg simogatta a hasam es megölelt mikor mondtam neki ,hogy fáj a hasam .


Inkább picit introvertált személyiseg illik rá egyelőre ,de még pici nagyon nem várom el tőle ,hogy ő legyen a középpontban csak szerettem volna ha másokkal tudok erről beszélni akiknek hasonló a gyermekük ,nem gondolnám ,hogy lenne valami nagyobb baj .

2023. jún. 5. 06:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!