Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki panelben lakik egy vagy...

Aki panelben lakik egy vagy több gyerekel ,hogyan telik a nyara ?

Figyelt kérdés
Nehéz lekötni őket ? Programok ?
2023. jún. 16. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól. Bár nyugis a kislányom, minden játék leköti.

Napi 2szer pedig sétálunk, hinrázunk, bevásárolunk. Így a mozgás is meg van.

Erkélyen pedig mini medence, azzal is elszórakozik.

2023. jún. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi ,igen most még lelehet menni napi kétszer .

Tavaly ilyenkor 35 fokok voltak, szinte egész nyáron ,egész nap ültünk a panelban és vártuk,hogy mennyen le a nap.Nekem kettő van,ovis korúák hát nem volt könnyű.😊

2023. jún. 16. 11:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért délelőtt meg késő délután lehet jobb is kint mint bent nagyobb melegekben nem?
2023. jún. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Nem panel, de lakás, amiben élünk.

Eddig nincs okom panaszra idén, igaz, hogy nem is volt még dögmeleg. 5,5 és 2,5 éves gyerekeim vannak. Elég jól le tudom őket kötni a lakásban is, ha kell. Órákig képesek rajzolni, festeni, gyurmázni, színezni, az ilyesmik felé nagyon lelkesek. Amiket a nagyobbam csinál az oviban, azokat is szívesen próbálja ki itthon, pl. krepp papírozás, ragasztgatás, kavicsfestés. Ezek nálunk mindig minimum 2-3 órát vesznek igénybe.

De most pl. két órája duplóznak. A duplózás, építés fa építőkkel, sima legózás is legalább ennyi ideig érdekes nekik, de inkább több.

Segíteni is nagyon szeretnek, úgyhogy kb. a wc pucoláson kívül mindenbe be vannak vonva.

Mászkálunk is azért, de gondolom, a benti időtöltésre vonatkozik inkább a kérdés.

2023. jún. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen ! De jó volt olvasni köszi 😊
2023. jún. 16. 12:05
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Panel lakás, erkély nélkül, most lesz 2 a gyerekem.

Reggeli után egyből lemegyünk. Lent vagyunk, amíg nincs hőség. Árnyékos játszókat választok vagy Dunapartra megyünk vizezni.

A nagy hőségben úgyis itthon alszik. Itthon vizezős játékok, pucérkodás. Napközben nek főzök, csak este - igyekszem heti kevésszer.

Délután, mikor alábbhagy a nagy hőség újra lemegyünk. Lent is vizezünk amúgy, a homokozóban. Mezítlábazunk, sok ivás, vizezem a fejét/sapkáját.

Van légkondink, de nem használjuk túlságosan, tényleg csak extra hőségben alvás előtt kicsit lehűtöm a lakást, hogy legalább el tudjon aludni, utána kikapcsolom.


Túlélhető :)

2023. jún. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ovis volt a gyerekem, 3-4 hét szünet volt, akkor mentünk nyaralni, strandra, stb. Egyébként a nyár nagy részében dolgoztunk, a gyerek pedig oviban volt.
2023. jún. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem panel, hanem tégla, de lényegtelen.

Amíg otthon voltam velük (előbb ugye 1, majd 2 gyerekkel), remek volt. Reggel 7-kor már kint voltunk, bejártuk a szűkebb-tagabb környéket, 11 körül zartunk a házunk előtti árnyékos parkban. Ebéd, a kisebb aludt, a naggyal (3 év korkülönbség) játszottunk, olvastam. Este 6-7 körül még lementek az apjukkal is játszani.

Amióta dolgozok, csak 2-3 hét jut rám egyedül (annyi szabadságom van, most össz 8 hetet kell felosztani, ebből 1 hét közös nyaralás, a többit férjemmel felváltva), ilyenkor "extrább" programokat csinálunk. Strandolunk, kirándulunk.

2023. jún. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ovis korukban a nagy melegben napközben kismedencét tettem az erkélyre (árnyékoltam azt a részt), vagy kádban eljátszottak. Ebéd után szerencsére alvás volt, uzsonna után mentünk ki a játszótérre.
2023. jún. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!