Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szerettessem meg a...

Hogyan szerettessem meg a másfél évessel a medencét?

Figyelt kérdés

A minimedencét szereti, a vizezést imádja, az esti fürdés is a kedvencei közé tartozik. Tavaly gond nélkül bejött velem a medencébe, lubickolt az úszógumiban, nagyon élvezte. Most végre leér a lába, hónaljáig ér a víz (direkt, hogy jó legyen neki)és üvölt, mint akit ölnek, csimpaszkodik rám, nem nyugszik meg. Nem tudom mi baj van.

Van egy hamarosan 4 éves testvére, miatta is (meg magam miatt is, nem bírom a hőséget), jó lenne ha megszeretné. Tegnap mást sem csináltak, mint hisztiztek, egyik hogy anya gyere a vízbe velem, másik, hogy menjek ki, ne legyek a vízben. Akkor is üvöltött a kicsi, mikor kint volt én meg lehűtöttem magam egyetlen percre (anyaaaa gyejeeeee). A víz 28-29 fokos volt tegnap, úszógumi, karúszó, medencés játéka van és még az sem zavarja, ha le van locsolva. Mit csináljak?


2023. jún. 20. 07:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Pacsiii

1.5 éves a lányom, 4 éves a fiam.

Mi pont ezért a nagymedencét idén elő se vettük.

Egy kb 2x1.5m-es, kb 30-40cm magas medencénk is van, azt tettük ki.

Abba a nagy is elpacsál, én is beférek melléjük és a kicsi sem ordít.

Majd jövőre ujra ki lesz téve a nagy.

2023. jún. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%

Elöször is ne eröltest, mert egy végleges gátlást építesz ki benne.

Másodszor ekkora gyerekre nézve a "hónaljig érö víz" kifelejezetten veszélyes, ha elcsúszik, könnyen belefullad.

Most ne a saját kényelmeddel törödj, hanem a gyerek legyen az elsö.

2023. jún. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Nyugi, kisgyerekkorban minden átmeneti. Erőltetni semmiképp se szabad. A nagy menjen be akkor más felnőttel vagy egyedül, 4 évesen még bőven jó akkora víz is, amiben a kicsi se fél.

Remélem, nem akarod, hogy a kicsi egy életre rettegjen a víztől.

2023. jún. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
A hónaljig érő víz nagyon sok egy másfél évesnek, hát gondolj már bele, ha te még most tanulnál önállóan állni, és a hónaljadig érne a víz, nem szarnád össze magad????
2023. jún. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
Mi a baja.... Hát fél basszus. Mi lenne.
2023. jún. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Vegyél neki vizi jatekokat,kis malmot, úszógumit stb. Annyi féle van.Vagy tegyél neki műanyag lavórba meleg vizet, az lesz az ő saját medencéje,míg te a nagyban vagy. Az enyém imádta. Én a másfél évesemnek már nem ugráltam minden hisztijére,meg kell tanulnia,hogy nem minden róla szól,ha program van.
2023. jún. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ne menjetek át parasztba. Köszönöm.

Nincs erőltetve rá semmi. Miért szarná össze magát? Javarészt egyedül vagyok velük itthon, a nagy babaként is és másfél évesen is imádta a vizet (ugyanilyen mély volt), ahogy a kicsi is tavaly. Váratlan volt a nagy hiszti.

2023. jún. 20. 08:23
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem hagyok másfél évest felügyelet nélkül a minimedencében sem. Egyébként írtam, hogy van neki kicsi medence, játékok, minden.
2023. jún. 20. 08:25
 9/19 anonim ***** válasza:
78%

Ha az van, hogy mindenképp ordít egy gyerek, akár kint vagyok, akár bent, akkor ebben nem az ő igényeiket nézném... Ha medencézni akarok a naggyal, bemegyek, ha nem akarok, kint vagyok. Az egyik úgyis cirkuszol... Ha bent vagy, hátha idővel a kicsi is kedvet kap, mert úgyis ott akar lenni veled folyton. Ha meg nem, akkor nem.

Akarata ellenére nem vinném be a vízbe, mert az csak ronthat a helyzeten.

Nekem a fiam amúgy 1 évesen, amikor még épphogy csak járt, úgy ment a nyakig érő vízben a Balatonon, mintha mindig ezt csinálta volna :D Ha elesett, felállítottuk azonnal és ment is tovább :D Szóval nem minden kisgyereknek ijesztő a hónaljig, nyakig érő víz. A belefulladás meg akkor történik meg, ha felügyelet nélkül vannak a gyerekek, de nyilván egy 4 és egy 1,5 éves még fél percre maradhat egyedül.

2023. jún. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%
Ez van a kisebbik nem szereti a vizet. Marad a pancsoló mini medence. Nem minden gyerek ugyanolyan,neki ijesztő hogy hónaljig ér a víz.
2023. jún. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!