Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól viselhetnek...

Hány éves kortól viselhetnek gyerekek kontaktlencsét? (Meg is indokolhatjátok válaszotokat.) Elmondjátok, hogyan kell k.lencsét a szemekre felhelyezni?

Figyelt kérdés

Szerencsére még nem volt dolgom kontaktlencsés gyermekkel, mivel fogalmam sincs, hogyan kell felhelyezni, elmondjátok a módját?


Ha egy gyermek szeméből kiesne a lencse, mit kell tennem?


Pl ha piszkos lesz, mivel szabad tisztítani? Víz? Vagy az nem elegendő?


És ha ragadós anyag kerül bele, pl olaj, ragasztó?



2023. jún. 23. 19:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Ahol megvizsgálják a szemét, ott meg is tanítják, hogyan kell berakni, kivenni a lencsét. Itt nemigen lehet leírni mindent, amire figyelni kell.

Nem szabad sima vízzel megmosni, van hozzá egy speciális folyadék, azzal lehet lemosni, és ha kiveszi a szeméből, ebben a folyadékban kell tárolni.

Szerintem ha olajos lesz, vagy ragasztós, akkor még lehet próbálni a folyadékkal megtisztítani, de szerintem az inkább már kuka.

Valahol egyszer olvastam, vagy hallottam, hogy 14 éves kortól szokták ajánlani, de van, akinek előbb, ebben nem vagyok biztos.

2023. jún. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
14 év alatt nem ajánlott
2023. jún. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Ha egy gyermek szeméből kiesne a lencse, mit kell tennem


Neked semmit.

2023. jún. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Elég meredek, de volt már szerencsém kontaktlencsés csecsemőhöz, de nem ez a jellemző.

Barátnőmek (39 évesek vagyunk most) 12 éves korától volt.

Optikusunk nekem is ezt mondta alsó ajánlott korhatárnak, de sok múlik a gyereken, hogy mennyire képes betartani a higiéniai előírásokat...stb.

De ugye tudod, hogy nem mindenkinek lehet felnőttként se kontaktlencséje?

2023. jún. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves előző, ez most nem releváns, hogy felnőttek közül se mindenkinek lehet kontakt lencséje...


Elmondom, miért aggaszt a dolog.


Kisebb-nagyobb gyakorisággal, de pár évtizede foglalkozom pici gyerekekkel, kettő évestől 10 évesekig.


Ez a válasz megütöttem a szemem, idézem:

"Elég meredek, de volt már szerencsém kontaktlencsés csecsemőhöz, de nem ez a jellemző."


Na most, mivel én magam se tapasztaltam még tíz év alatti gyereknél kontaktlencsét, fogalmam sincs, mit kellene tennem, ha hordana és mondjuk kisene a szeméből, lévén egy kisiskolás még esélyesen vissza tudja tenni magának, na de egy óvodás??


Mondom még egyszer: eddig azért nem merült fel bennem a kérdés, mert ezek szerint igen ritka lehet 10 éves kor alatt a kontaktlencsés gyermek, azaz nem volt dolgom ilyen esettel soha.


Na de ha mégis egyszer csak "kezem alá kerül" pl gyerekcsoportban konktaktlencsés ovis??


Keressek leírást neten, ovisnak hogyan kell a szmébe tenni a konktaktlencsét? Soktényezős mire kell ügyelni? Vagy egyszerű művelet?

2023. jún. 23. 21:00
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
18 év alatt nem ajánlotta a gyerekszemédz. Amíg nő a szeme is változik.
2023. jún. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

A kontaktlencse nem tud kiesni! Sírással sem mosódik ki.

Nekem 16 éves korom óta van (több mint 20 éve)

Fiamnak 18 éves kortól ajánlották, még 2 évet várnia kell.

Én is tudok 5 éves kontakkencsésről.

Részleteket sajnos nem tudok...

Mivel kontaklencsében nem lehet aludni, így el se tudom képzelni csecsemőnek pl.

Régebben persze volt heti viselésű lencse, amiben lehetett aludni. Most a napi viselésű havi vagy egyszer használatos van.

2023. jún. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy miért forgatod magad ezen: ha valaha a "kezed alá kerülne" egy kontaktlencsés kisgyerek, FIX, hogy a szülők ellátnának minden szükséges információval, semmi értelme előre felkészülni bármire is.

Főleg mivel ritka mint a fehér holló.

2023. jún. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Így van, előző, csak hát a napokban valahol olvastam a kontaktlencsékről, és tudatába kerültem, hogy sose volt dolgom ilyesmivel még, így belegondoltam, mit kellene tennem, ha gyermek kontaktlencsés, amennyiben foglalkoznék ilyen gyermekkel. Gondoltam, itt rákérdezek, sokféle ember, sokféle tapasztalattal.

2023. jún. 23. 22:10
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kontaktlencsés ismerős mondta, hogy általában van a pótszemüveg hozzá.


Ha egy gyerek szeméből kijön a lencse, szerintem alapvetően ne nyúlj hozzá, főleg ne a szeméhez. Kivéve, ha mást beszéltél meg a szülővel. Ha le tudja mosni és visszatenni magának, jó, ha nem, kellemetlen, de belehalni nem fog. Ha van rá mód, a kiesett lencsét a megfelelő folyadékba teszitek.

2023. jún. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!