Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt aki pszichológushoz...

Volt aki pszichológushoz vitte a gyerekét, mert nem akart enni az oviban, ill. étkezési zavara volt?

Figyelt kérdés
5 éves kisfiam 3. éve lesz ,hogy óvodás és semmit nem akar enni ott. Első évben 1-2 hónap után még csak csak meg kóstolta az ételeket , bár sokat akkor sem evett.. idén meg se kóstolta , amit nagyon ismer azt meg eszi vagyis kb 2 hetente eszik par falatot. A napokban beszéltük, hogy lassan óvoda , mert ő kérdezte mikor megy már.? Mondtam hamarosan, de hozzá tette ,hogy rendben, viszont ő nem fog enni 🙉 hozzá teszem sosem volt az a nagy evő gyerek ...de pl. ha otthon meg eszi a paradicsom levest akkor ott miért nem? Ha kérdezem ezeket a válaszokat kaptam, mert az én főztöm jobb vagy azt mondta nem tudja miért nem eszik ott.

2023. aug. 8. 23:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Megpróbálnám megbeszélni az óvodával(tudom, nem könnyű, mert van egy csomó szabály, de hátha), hogy amit otthon megeszik, azt egyszer hazahoznátok, vagy, te vinnél be belőle házi készítésűt, hogy először derüljön ki, hogy az étkezés helyével van problémája vagy az étel minőségével.
2023. aug. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Ha magamból indulok ki, akkor gyerekként én sem ettem szívesen szar emberek között. Mondjuk ez még mind a mai napig jó tulajdonságom.


Valószínűleg szeparációs szorongással egybekötött "utálom a környezetet ahol jelenleg vagyok" dolog van a viselkedése mögött. Vagy tényleg csak sz@r a kaja.

2023. aug. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Óvodába szeret menni, legalábbis azt mondja és azt is látom..óvónők is azt mondják jól el van , ők is csak ezt az evés dolgot nem értik .
2023. aug. 9. 00:38
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha vendegsegbe vagy etterembe mentek, ott eszik?
2023. aug. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Enyém sem igazán eszik az oviban, max ha valami nyalanksag van pl kalács, tejbegriz... de én elengedtem a dolgot, bőségesen reggelizik otthon, uzsit viszek mikor megyek érte, és vacsorát is eszik rendesen. Az óvónők néha sopankodnak, de én nem idegeskedek inkább miatta, átlagos súlyú gyerek 105 cm 14,5 kg.
2023. aug. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Járt a kisfiam pszichológushoz, de semmit sem segített ezen a téren. Most kiderült róla neurológusnál (impulzivitása miatt vittük), hogy szenzoros, ami megmagyarázza a válogatósságot is. Morepa halolajat adunk neki és szeptembertől tsmt torna lesz a recept, hogy fejlődjön az idegrendszere, hátha azzal picit enyhül ez a szenzorosság/túlérzékenység.
2023. aug. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Otthon eszik, mamánál eszik, étterembe eszik… szóval mindenhol eszik csak az oviban nem. 🤷🏻‍♀️ Szeretném az okát meg tudni , igazából csak olyan szinten aggaszt , hogy reggel 7:30-15:30 ig semmit nem eszik . Szerintem ez nem egészséges, nyilván mikor haza jön az éhség miatt sokszor hisztis , aztán persze miután evett otthon rendben minden. Inni legalább iszik , de enni egyáltalán nem. Mondjuk az tény ,hogy az új ételeket nehezen kóstolja meg, de azért itthon vagy a mamánál előbb utóbb mindig meg kóstolja . Érdekes ,hogy ugyan azt az ételt amit otthon csinálok azt meg eszi ott nem🤷🏻‍♀️ Nem hinném, hogy szenzoros lenne , azt gondolom másban is meg mutatkozna, meg mint írtam máshol eszik.
2023. aug. 9. 10:23
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az èn lányom volt ilyen. Egy falatot sem volt hajlandó megenni az ovis kajából. Mivel nem reggelizett, se nem ebèdelt így nekem megengedtèk hogy csomagoljak neki,ès azt megette az oviban.
2023. aug. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is 5 éves és szintén így vagyunk. Itthon is alig eszik meg valamit. Elküldött az ovi a védőnőhöz, de nem tud vele ő se mit kezdeni. Genetikailag is vékonyka a fiam, nála azért aggódtak az oviban. A nagyobb fiam is ezt csinálta és most 13 évesen eszik rendesen. Vele már végig mentünk ezen, elvittük orvoshoz is, semmit nem találtak. Az ovisom nem szeret az oviban lenni, ez is befolyásolja az ottani evést.
2023. aug. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre buta kérdésnek tűnik, de a wc-re ki mer kéredzkedni?

Nem azért nem eszik, nehogy "nagydolgot" kelljen produkálnia? Szokott pisilni járni az oviban? Kiengedik őket, ha foglalkozás közben kellene kimennie? Erről mit mond?

2023. aug. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!