Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindenképpen gondot jelent ha...

Mindenképpen gondot jelent ha a 4 éves (most lesz középsős) gyerekem nem játszik más gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Ha játszótérre megyünk azt mondja inkább arra a részre,ahol nincsenek gyerekek. Az oviban minden kis társa nevét tudja,szokott róluk mesélni is, de az óvónő elmondása szerint csak figyelgeti a többi gyereket, 1-1x az udvaron szaladgál, fogócskázik velük.

Ha kérdezem miért nem játszik a többi gyerekkel, vagy nem válaszol, vagy azt mondja fél tőlük, vagy hogy nem azt játszák, amit ő szeret.

Egyébként itthon sokat játszik velünk, vidám, okos, folyton beszélő gyerek. Képzeletbeli barátai vannak.

Gondolom számít az is,hogy az apja sem barátkozott az oviban, ma is elég magánakvaló típus :)


2023. aug. 14. 07:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A fogócskazás nem jatek?
2023. aug. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem probléma. Ő egyszerűen ilyen.
2023. aug. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egész nap gyerekek között van, persze, hogy délután/hétvégén/szünetben azt igényli, hogy végre ne kelljen másokhoz alkalmazkodnia. Kövesd @ovis_elet_eszterrel accountját az instagramon, nagyon hasznos ilyenekre, hogy jobban megértsd, mit miért csinál az ovis gyereked (és erről a konkrét dologról is van bejegyzése).
2023. aug. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki olyan hogy sülve főve együtt van más gyerekekkel, ha néha fogocskaznak az már társas játék es elég az. Én is mikor megyek a gyerekemert oviba sok kicsit látok aki egyedül tesz vesz a csoportban/udvaron.
2023. aug. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Nincs vele gond, csak egyre több a hülye. Én sem szólok a munkahelyemen 1-2 embernél többhöz. Gyermekkoromban a gyerekek szintén ugyanez. Az állat különb társaság sokszor
2023. aug. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amikor apuka gyerek volt, lehet nem volt ennyi lehetőség szakemberekkel egyeztetni. Ha saját gyerekem lenne, elvinném helyi családsegítőbe, hogy felmérjék. Alapból az Ő korában még ennek könnyen kellene menni. De nem vagyok szakember, csak két gyerek anyja. Ha elviszed, az nem árthat. Az, hogy valaki arra hivatkozik, hogy felnőtt korában nem bírja a többi felnőttet talán más, mint ha gyerek teszi.
2023. szept. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os vagyok újra. Engem a fél tőlük rémisztene meg picit. És ezen próbálnék segíteni.
2023. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6,7-es nem hiszem, hogy valóban félne, azóta már kérdeztem, de azt mondta nem fél. Meg látom, ha pl odamegy hozzá egy gyerek, kérdez tőle akkor válaszol, vagy ha úgy van,ő is kérdezősködik.

Azt is megfigyeltem, hogy a nagyon rámenős gyerekekkel nem tud mit kezdeni, őket inkább otthagyja 🤷‍♀️

2023. szept. 1. 22:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!