Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdemes ezen vitatkozni? Gyer...

Érdemes ezen vitatkozni? Gyerekek miatt "haragot" tartani?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmmel a gyerekeink egy idősek,2 hónap különbséggel szültünk.A lényeg,hogy most a gyerekeink 4 évesek,nekem lányom neki fia van.Az "nevelési módszereink" különbözőek.A kis fia (szerintem!) nagyon rossz,nem eleven hanem neveletlen,rossz.Többször vigyáztam rá,de sosem fogadott szót,szét tört néhány képkeretet,porcelánt,a bútorokra firkált,karcolt,könyv lapokat tépet ki stb. annak ellenére,hogy többször elmondtam,hogy a gyerekszobában lehet játszani.Meg elégeltem és elmondtam az anyjának,hogy többet nem fogok rá vigyázni,kérje meg az anyukáját ha felügyeletre van szüksége,mert mindig az a vége,hogy a férjemmel vitatkozunk.Az anyukája 4 háznyira lakik tőle,de Ő nem vállalja a kisfiút.Azzal jött,hogy miért nem pakoltam el a képeket,meg miért van elérhető magasságban a törékeny dísz? (Nállunk elvi dolog volt,hogy semmit sem rendezünk át a házban a kislányunk születése után sem,megtanulta,hogy mi az amihez nem szabad hozzá nyúlni.) Amikor át jöttek hozzánk a férjével meg a kis fiúkkal, a férjem megjegyezte,hogy nem normális dolog az,hogy a kisfiú megüti a szüleit és,hogy a földön fekve vergődik,semmi napi rend vagy szabájok,emiatt van az,hogy kiküldik a boltból őket,meg,hogy nem mernek elmenni vele sehova,és később talán még nehezebb dolguk lesz vele.Ezen nagyon meg sértődtek,mert szerintük mi nem tudhatjuk milyen egy fiú gyereket nevelni,nekünk könnyebb mert a lányok jobb gyerekek.Az nap a kisfiú többször megütötte a lányunkat,a férjem elmondta a kisfiúnak,hogy ezt nem szabad,a fiúcska pedig hisztizve meg akarta ütni a férjem,aki elkapta a kezét és hangosabban azt mondta neki"na barátom ezt itt nem játszod el" és haza küldte a barátnőméket,mondta,hogy nincs harag,de jobb ha elmennék mert erre a jelenetre nincs szükségünk. Elmondtam a barátnőmnek,hogy a férjem azt kérte,hogy úgy jőjjön hozzánk,hogyha a férje vigyáz a fiúkra,mert látjuk,hogy a kicsik nem tudnak együtt játszani,mindig az a vége,hogy a mi lányunkat megüti a fiúk,és nem box zsák a mi gyerekünk.

Most a szemében én vagyok a világ szemete,mert "tiltom a lányom a fiától,pedig tudom,hogy Zolinak nincs más játszó társa a lányomon kívül"

A férjemmel nem akarok emiatt vitatkozni,és én is úgy látom ahogy Ő.Többször ütötte már meg a lányom,rongálja a házunk.Az oviban ha csoportos séta volt,felhívták,hogy menjen Zoliért vagy kísérje el a csoportot mert az óvónők nem vállalják a vele való sétát.



2023. aug. 17. 12:13
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
81%
Úristen, hát itt akkor a szülőkkel sincs minden rendben.
2023. aug. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
3%
Nem muszáj találkozni velük. Ez ennyi. Viszont más nevelésébe se muszáj belepofázni. Arra megvan a jogod hogy ne engedd össze a gyerekeket, de ne lepődj meg ha sértődés a vége. Arra viszont nincs jogotok hogy megmondjátok mit csináljanak a saját gyerekükkel. El kell engedni ezt az összejárkálást
2023. aug. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
13%

Fiuk, az Isten áldjon meg, azt úgy írjuk,hogy FIUK.

A fiúk legalább ketten vannak.

2023. aug. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
64%
13: a kérdező leírta a szabályokat pontos j-vel, és téged a fiúk szó zavar?! 🤣
2023. aug. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
91%

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez a barátság teljesen egyoldalú. Csak te érzed a barátodnak, az a nő egyáltalán nem tekint a barátjának. Sőt, igazából mélységesen kihasznál, mert SENKI MÁS NEM VISELI EL. Te elviseled, én a helyedben rövid úton megszakítanám a kapcsolatot, és keresnék egy nektek való.


Azért a férjednek is birkatürelme van, te meg ezt jól kihasználod, egy generációkon át öröklődő, nagy becsben tartott örökséget tönkretesz az a kisgyerek, a többi bajkeveréséről nem is beszélve, és te még mindig vigyázol rá????? MIÉRT????

2023. aug. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
77%
A "nállunk" 2 l-el került leírásra kétszer is, azt nem vetted észre? 🤣
2023. aug. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

#12-es az alapján amit írta,hol jött le az neked,hogy bele szólok a nevelésébe? A saját házamban nem szólhatok ha valami nem tetszik?


#13-as jogos amit írsz, viszont ha érdekel telefonról írok,és bele javít, ha észre veszem át írom,ha a szemem átszalad rajta elküldöm, mivel nincs olyan opció gyk-in ,hogy módosítás mint az fb posztoknál.

Minden esetre azért jó,hogy jelezted,így legközelebb elkerülhetem a hozzád hasonlók figyelmét

2023. aug. 17. 13:17
 18/33 anonim ***** válasza:
3%

#14, #16 Nem, ezek is feltűntek, viszont ezekre még okkal-móddal ráfogható, hogy nehezen érzŕkelhető közöttük a különbség egy rossz nyelvérzékű ember számára ('írom ahogy mondom'.

+a fiuk-fiúk probléma lassan kb. minden kérdésben felbukkan.

De majd mindjárt kimagyarázza a kérdező, hogy a szabáJ meg a náLLunk is autocorrect volt, figyeld meg.😉

2023. aug. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

A barátok többnyire azért barátok, mert rendkívül hasonlóak. A világról alkotott véleményük, az életvitelük, hasonló dolgokat szeretik. Ebbe beletartozik az alapvető nevelési módszerük is, (bár szerintem a barátnődnek nincs ilyen, mert egyáltalán nem nevel).

A másik, hogy a barátomnál nem teszek tönkre semmit, vagy legalábbis igyekszem. Nem bántom, nem ütöm meg.


Egyszer is bocsánatot kért? Kifizette a kárt?

Nem hinném.


Ti nem vagytok barátok.

2023. aug. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

#18

Igazad van,értelmetlen magyarázkodni :)

Valószínűleg diszlexiás vagyok

Bízom benne,hogy azért még válaszolhatok,nehezen értelmezhetően de válaszolhatok.

2023. aug. 17. 13:26
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!