Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyereknek hány centinek...

2 éves gyereknek hány centinek kell leni? Nektek hány centiméter a 2 éves gyermeketek? El vagyok keseredve!

Figyelt kérdés
Az én fiam 79cm,és 51 cm-el született.Csecsemő kórában voltak gondok.Nem volt jó a tápszer,és inkább fogyott nem hízott mire 3 hósan rájöttem mégsem jó a tápszer.De én végig mondogattam, a doktornőnek,védőnőnek szerintem ez a táp nem jó.Akkor semmit nem hízott,inkább fogyott nőni meg nem nőt a 3 hónap alatt.Hiányzik neki az a 3 hónap.Most meg szurkálni akarják kivizsgálni,pedig szép kisfiú 12 kg.Én nem akarom ezt!!
2010. okt. 18. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]


szerintem nincs okod elkeseredni, ez alapján csak 2 centivel marad el az alsó átlagtól. Súlyban is jó, teljesen átlagos.

2010. okt. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a tápszer miatt lenne, ha egyébként egészséges, de még ha így is van, ezen már kár rágódni.


A kiló nem tűnik vészesnek, a centi viszont kevés.

Ha az orvos azt mondja, hogy kezelésre van szüksége, akkor fogadd el!

Férjem biokémikus és részt vett abban a növekedésvizsgálatban, ami alapján a táblázatot csinálták, hogy mennyi idős korban mekkorának is kell(ene) lenni. (Kb. 22000 gyereket mért meg)


Ha kicsinek bizonyul, akkor kisgyerek korban van itt az ideje, hogy hormonális lökést adjanak neki, ha túl van a kamaszkoron és akkor lesz törpenövésű, akkor már nem lehet majd mit tenni. Különösen egy férfinak nem mindegy, hogy mekkora!


Viszont lehet még várni is egy-két évet, erre kérdezz rá az orvosnál, hogy szükséges-e már most, mert két évesen még pici, és lehet, hogy egy-két év múlva behozza.

(Ti milyen magasak vagytok?)

2010. okt. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet pajzsmirigy zavar is, engedd kivizsgálni, mert ha kap rá gyógyszert ,beindul a növekedési hormon. Fiam 93 cm és 11,5 kg. 2 éves lesz a hó végén. Ha ti nem vagytok alacsonyak, 165 cm alattiak, akkor vizsgáltatsd ki. Nem hiszem, hogy vérvételnél nagyobb vizsgálatot végeznének. Ne keseredj el, beszélj róla a gyerekdokival!
2010. okt. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

anya:155cm,apa:172cm

Csak olyan hideg zuhanyként ért,és féltem a fiúcskám.Mert lelkileg olyan kis ingatag,ha valami kis stressz éri akkor síros lesz.Attól félek,hogy éli meg ezt a kivizsgálást.El sem tudom neki magyarázni mit miért tesznek vele az orvosok.

2010. okt. 18. 15:52
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az természetes, hogy rosszul érint, amikor megtudod, hogy "valami beavatkozás" esedékes a gyermekednél.

Az a legfontosabb, hogy ne csináljanak semmit addig, amíg pontosan nem értitek, hogy miről van szó, és mit miért tesznek. Ha megvan a kellő információ, akkor a kicsit is fel tudjátok készíteni, és hát amire szükség van, arra szükség van, az ő érdekükben...


Szerintem nem vagytok nagyon magasak a férjeddel, így tényleg lehet, hogy nem is lesz szükség semmilyen hormonális beavatkozásra, mert a gyerekek nem fejlődnek lineárisan, így könnyen lehet, hogy behozza. Viszont lehet, hogy a kivizsgálás nem hátrány, mert így kiszűrhető sok minden. (Pl. gluténérzékenység egyik tünete is lehet az, ha nem növekszik/gyarapszik egy gyerek, de különben teljesen egészséges).


Valószínű, hogy csak egy vérvétel lesz, de mindet pontosan magyaráztass el az orvossal, és akkor megnyugodtok ti is. A vérvétel meg nem olyan nagy szörnyűség (én rosszabbul viseltem, mint a lányom :o)


Legjobbakat nektek!

második

2010. okt. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ami a táblázatokban van, az az átlag... ha ennél csupán picit tér el, az nem gond. Persze, nem árt a kivizsgálás, de nehogy már így látatlanban valaki amiatt a 2cm miatt rögtön törpenövésűnek diagnosztizáljon egy kisgyereket... Nekem volt 3 éves óvodásom (fiú), aki 85 centisen kezdte az ovit...ma már huszonéves és nem kicsi, úgy 180 cm körül kocog... Egyébként a kisfiad súlya tökéletes, ne kell, hogy guruljon.
2010. okt. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2 vagyok még1x:

Nem hinném, hogy az orvos "törpenövésűnek diagnosztizálná", itt nem erről van szó, természetes ebben a korban erről még nem is beszélhetünk!

Egyszerűen csak annyi, hogy figyelmes arra nézve, hogy mekkorának kell lenni, és megnézi, hogy van-e valami szervi/hormonális ok a háttérben, vagy egyszerűen csak annyi, amit Te is írsz, hogy kicsinek még kicsi volt, aztán behozta.

Viszont ez az orvos felelőssége, hogy utána járjon.

Ez egy rutinvizsgálat minden valószínűséggel. Olyan, mint amikor egy felnőttnek érzékeny egy foga, és megnézeti, hogy nem lyukas-e...

2010. okt. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!!Meg néztem mindenképpen elviszem kivizsgáltani akkor.sosem volt jó evő,mindig voltak ilyen problémák is vele.Majd meg írom,hogy alakultak a dolgaink!Még 1x köszönöm!!
2010. okt. 18. 16:20
 9/12 anonim ***** válasza:
2 éves és 2 hós: 94 cm és 17kg.Kislány.
2010. okt. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem ötéves unokaöcsém 17,5 kg és nem vékony! Akkor mekkora darab lehet az elöttem irt 2 éves lány.... Szerintem is normálisak az általad irt adatok annak tükrében, hogy a szülei sem sztárkosarasok valószinüleg:) egy vérvétel és remélhetőleg kapsz megoldást!
2010. okt. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!