Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tartós beteg igazolást be...

Tartós beteg igazolást be kell mutatni a munkáltatónak a gyerekek utáni pótszabadság igényléséhez?

Figyelt kérdés

Vagy elég "büntetőjogi felelősség tudatában" nyilatkozni.

Nem szívesen mutatnám be a papírt a munkáltatónak, de a mák adatbázisban úgyis benne van.

Vagy az emelt csp-s igazolast kell csatolni? Azon rajta van a "fogyaték" kódja? Még folyamatban az igénylés



nov. 17. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Le kellett adnom a szakorvosi lelet másolatát és az emelt csp határozatot is. Így kaptam meg a plusz szabadnapokat.
nov. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vagy rá jogosult, ha emelt csp-t kapsz, azt kell bozzá igazolni. Mt.
nov. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

#1 Munkáltató soha semmilyen szakorvos leletet nem kérhet. Soha. Azon érzékeny egészségügyi adatok vannak, amihez semmi köze.


(Még az üzemorvosi vizsgálatról is csak annyit tudhat meg a munkáltató, hogy alkalmas vagy vagy sem.)

nov. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk az emelt családiról szóló határozatot kérték eddig minden évben.
nov. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a tartós beteg igazolást. Igen, le kell adni, a bemondás nem elég.
nov. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az igazolást a rajta szereplő határideje miatt kérték. #1-es voltam
nov. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mind a két szülő kapja a plusz szabadságot?
dec. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Megvártam az emelt csp határozatot és azt mutattam be. Azt is visszaadták az érzékeny adatok miatt.

Az iskolai étkeztetési kedvezményhez viszont a tartós beteg igazolást kérték. Próbálták viszont ott is diszkréten kezelni, visszaadták a kedvezmény rögzítése után.

Igen, mindkét szülőnek jár.

dec. 16. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!