Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rajzolás, színezés mikor...

Rajzolás, színezés mikor fogja úgy igazán érdekelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kisfiam márciusban lesz 3 éves.

Szinezget, meg festeget, de nem igazán szépen fogja az ecsetet vagy a ceruzát.

Mutatom neki többször is hogy kell, de nemtudja még, így nem is erőltetem.

Nem marokra fogja már, hanem szebben, de mégse úgy ahogy kell.

Firgálgat, néha rajzol egy kört is.

Tanuljuk hogy a vonalbol ne menjen ki, de azt még nemtudja, így azt se erőltetem rá.

Engedem had essen úgy ahogy akar.

Mikor alakul ez ki a gyerekeknél hogy jobban oda figyelnek?

Hogyan tanithatnám?

Félek majd hogy az oviba nem fog tudni színezi.



dec. 1. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szinezni? Na azt majd nagycsoportban, főleg ha nem is érdekli, hamarabb nem fogja elkezdeni. De szinezni az iskolaban is szineznek elsőben, az nem a 3 évesnek való időtöltés. Rajzolni már van aki rajzol ennyi idősen, de nincs mindenkinek kedve és szerintem felesleges erőltetni. Oviban majd fognak rajzolni. Tanitod a 3 évesnek, hogy ne menjen ki a vonalból? Bocs, de nem csodálom, hogy nincs kedve hozzá! Ezt iskolakezdés előtt kell tudni, nagyon messze van a finommotorikája attól, hogy ezt meg tudja csinálni.
dec. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm szépen a válaszod.

dec. 1. 15:01
 3/7 anonim ***** válasza:
A fiam 5,5 évesen kezdett színezni, rajtolgatni. Előtte abszolút nem érdekelte, és nem származott belőle hátránya. Nagycsoportban vannak már ilyen szintű “elvárások” de ez is csak azért hogy könnyebb legyen a váltás ovi és suli között. Ne erőltesd, mert csak elveszi a kedvét ;)
dec. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Inkább só-liszt gyurmázzatok vagy segítsen pogácsát szaggatni. Krorsztályának megfelelő finommotorika feladatokat adj neki.
dec. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A helyes ceruzafogás elsőben is gondot okoz ANATÓMIAILAG néhány gyereknek. A kézcsontok alakulnak még. Nem tesz jót ha túl hamar akarod olyan helyzetbe kényszeríteni amirenincs megérve

Éplúgy ahogy nem is ültetjük a babát a gerince miatt

dec. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

3,5 éves a fiam, úgy szinez, hogy nagyon ritkán megy ki a vonalbol. Talán mert megmutattam neki hogy kell és nem mondtam, hogy te ehhez kicsi vagy, majd nagycsoportban?!

Olyan hülyének nézitek a saját gyerekeiteket. Egyutt szineztunk mindig, el nézte, siker élménye volt. Ja, hogy ehhez foglalkozni kell velük.. Hát igen.

dec. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6 Szomorú, hogy egy ekkora barom is nevelhet gyereket. Nem hülyének nézzük hanem nem érett még rá! Mint ahogyan az 1 évest sem tanítjuk írni, mert semmi haszon nem lenne belőle, majd megtanulja, amikor kell 6-7 évesen.
dec. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!