Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Etkezes 2 evesnel...kb semmi...

Etkezes 2 evesnel...kb semmi zöldseget nem hajlando enni. Tippek?

Figyelt kérdés

o hol vannak azok az idök amikor az egesz gyerek uszott a spenotban meg markolta a brokkolit erdeklodve.


2 eves, 1 honapos a kislanyom. Teljesen atlagosan szepen fejlodik, nem tul köver nem tul sovany. Baba husis...de a gyerekorvosunk abszolut meg van elegedve.


9 honapos koraig csak anyatejet kapott utanna kezdte erdekelni a mi etelunk es vehetett amit akart amikor egyutt ettünk..kostolgatott mindent tetszett is...aztan valahogy kb tavasz ota atcsapott az etkezese...

vajas kenyer, teszta, rizs, joghurt, mozzarella, hal, rantott husi panirral csakis. sültkrumpli neha.

Gyümölcs barmi.


De ennyi. Csinalok egy jo spenotot, lecsot, levesek, barmi ami amolyan normalisabb etel lenne nem eszi...sot dühroham kerülgeti (ok tudom ez ebben a korban eleve normalis)

Probaltam minden formaban a zöldseget. repat vajon piritani, olajban, sütöben, kis mezzel... nem nem. ha csak latja a szinet akkor mar nem keri.


Max ami megy, rizsbe reszelni akkor nemtunik ugy fel neki.


Kicsit felek, nemszeretnem hogy valogatos gyerek legyen ennyire es szamomra igenis fontos hogy jol egyen sok zöldseget, mivel eleve mi is igy eszünk. Ritkan panirozunk, sütizünk stb.

NEM nem akarok emiatt vitat nyitni mindenki ahogy akarja de nalunk ez a szokas.

Nem arrol van szo sajnalom elöle de ha allandoan vajas kenyeret ker...anyakent persze hogy aggodom meglesz e minden vitamin hosszutavon.


Van akinek szinten ilyen gyereke van vagy volt? Tippek? Tapasztalatok? Elmulik? :-D


Köszönöm


ja..annyit hozza tennek Szeptember ota oviban van, ott nagyon egeszsegesen esznek (külföldön elünk es ebben az oviban salata, zöldseg, hal, hus van heti 4x es egyszer kapnak egy desszertet penteken mindig) es allitolag ott bezzeg mindent megeszik...


dec. 5. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az öcsém is ilyen volt, semmi zöldség semmi gyümölcs.A banánt szerette meg az epret ennyit.Óvodába sem ette meg a leveseket. Másodikból a rízst tarhonyát tésztát imádta hússal.Majd ezt kinőtte általános iskolába már megette a leveseket stb.most 15 éves nem egy nagy gyümölcsrajongó a szőlöt imádja a zöldségeket meg megeszi levesben.Teljesen egészséges.2 évesen virslin élt meg kakaóscsigán meg a rántotthús, rízs tészta stb.
dec. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Ez normál. Sok gyerek így van vele :) majd kinovi

Viszont ha aggódsz akkor puresitsd le neki.

dec. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1es... haha :-D ok akkor megnyugodtam.


2es köszönöm a tippet. igy sem lehet kicselezni. huzza a szajat

dec. 5. 22:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg. Ne csinálj ügyet belőle. Kínáld, de ne tukmáld a zöldséget. Ha nem utáltatod meg vele, ki fogja nőni ezt az egészet. Lássa, hogy ti boldogan eszitek, és trükközni is lehet (karfiol pizza, rizs közé keverve, krumpli-karfiol püré vegyesen, zöldséges fasírt sütőben sütve, krémleves levesgyönggyel, paradicsomleves, paradicsommártás, zöldséget is tartalmazó házi pizza, én ezeket próbálnám).


Egyen gyümölcsöt, azokban megvan minden vitamin, ami a zöldségekben.


És tényleg, a legfontosabb, hogy ne húzd fel magad rajta. Főzöl, kaphat, ha nem kell van vajas kenyér, kész. Legjobb ha mihamarabb megtanítod kenyeret kenni, hogy könnyebben függetlenítsd magad lélekben.

dec. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Okos Tímeát nem tudom ismered el, ő a magyar blw-s.

Ő azt mondja, hogyha a gyerek nem akarja megenni, ok semmi baj, legyen mindig olyan a tányérján is amit tuti megeszik meg az egyéb olyan dolog amit nem eszik meg!

És kitartóan addig addig adni neki míg egyszer megnem eszi. Lehet hogy 50x felkell ajánlani ugyan azt, nem baj, a lényeg, hogy ne tukmáld, mert azzal elveszed a kedvét tőle.

Enyèm a husokat nem igen akarja megenni, de ez mindig így volt(2 éves 4 hós)

Viszont azért vakamennyit megeszik belőle, ici piciket mondjuk, de mindegy nem zaklatom miatta, valamennyit eszik belőle s ez így elég is.

dec. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ennyire kis gyerekre főzni eléggé szerencsejáték. Fontos a kaja színe, szaga, állaga, a gyerek pillanatnyi kedve, az időjárás, még a MOL részvények ára is. Ha valamelyik épp nem stimmel, akkor a gyerek nem fogja megenni. Ha nem görcsölsz rá, akkor talán kinövi.
dec. 6. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Életkori is, hogy ennyire válogat. A mindenevő, szintén BLW-s, igény szerint szoptatott/hozzátáplált babámból 2 évesen még ugyan nem, de most 3 évesen már egy válogatós, fujjogós (az ovi egy kicsit elrontotta ezen a téren szerintem) gyerek lett, aki a sajtos kiflire is húzza a száját, bezzeg a száraz toast kenyér vajjal, az az igazi gourmet menü :D Nem erőltetem, majd kinövi. Néha meglepetésszerűen rakok valamit a tányérjára, ha megeszi, megeszi, ha nem, nem. Néha van, hogy régi kedvencek (pl paradicsom, egy időben azon élt, aztán hónapokig nem volt hajlandó rá se nézni) visszakerülnek a pixisbe. De nem stresszelem ezzel, az oviban elvileg megeszi az ebédet, és oké, hogy nem egy Michelin-csillagos séf főz nekik, de saját konyhájuk van és viszonylag jól főznek, minden nap van gyümölcs tízóraira, reggelihez/uzsonnához valamilyen zöldség, a főétel meg szerencsére még sosem darás tészta volt, mindig valamilyen leves és hús+köret valamilyen formában. Szóval én nem dőlök a kardomba, ha itthon nem úgy eszik, ahogy szerintem kéne, majd kinövi.
dec. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Süsd bele muffinba, kenyérbe a zöldségeket pürésítve 🙂 karfiolból és brokkoliból tudsz "rizst" is csinálni.

Vagy vegyél sütikiszúró formákat és azzal vágj figurákat a zöldségekből.

Nekünk ezek váltak be. De tényleg lutri az egész.



Az, hogy az oviban mindent megeszik otthon meg nem, az meg szerintem normális. Itthon a 3 évesem csak a megszokott dolgokat eszi és az első falatért akkor is könyörögni kell neki. Aztán rájön, hogy éhes. Az oviban meg repetázni is szokott.

dec. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Még annyi, hogy nem fog vajas kenyéren megöregedni.

A fiam 2-2,5 éves kora között csak üres tésztát és háztartási kekszet volt hajlandó enni.

Ma már itthon is egyre több mindent megeszik, az oviban meg mindent.

Szerintem minden gyereknek van ilyen időszaka. Ne idegesítsd magad rajta túlságosan, kinövi 😁

dec. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes anyuka batorito szavat. Megnyugodtam elegge :)
dec. 6. 20:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!