Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit játszotok egy 2,5 éves...

Mit játszotok egy 2,5 éves gyerekkel? Mennyi fejlesztő játékot játszotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kisfiam 2,5 éves, és hát eléggé kifogytam a játék ötletekből.

Tudnátok segíteni?

Szoktunk puzzle-t kirakni, építő kockázni, gyurmázni, festeni.

Mondókázni, énekelni, tud már jó sok éneket is.

Tudja a színeket, tud szépen számolni 10-ig,fel is ismeri a számokat.

Miket kell még ilyen korba tudni?

Jövő szeptemberbe megy majd oviba, addig miket tanítsak meg neki?

Szépen eszik egyedül.

Az öltözéssel még bajba vagyunk, nem nagyon akar egyedül se fel, se le öltözni.

Néha a nadrágot, zoknit Boxert elveszi és annyi.


dec. 16. 14:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Szabad mozgás, szaladgálás, játszóterezés, ismerkedni a környezettel, futóbicikli, csúszda, hinta....
dec. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
Oké, 1-es, tél van, ha nem tűnt fel. Én kétszer is kimegyek 1,5 órát az ekkora gyerekemmel, tegnap játszótéren is voltunk, de azért a januári-februári hidegben ez nem olyan buli, most már az én örókmozgó fiam is mondja 1 óra után, hogy menjünk be, pedig amúgy nem lehet berángatni.
dec. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

Tél, igen. Olyan enyhe tél hogy csak na. Évek óta egyre enyhébb.

Amelyik gyerek 1 óra után bekívánkozik, az 30 fokban se bírja kint elfoglalni magát és/vagy nem visel megfelelő ruhát.

Én most beteg vagyok, így nem mentem, de a gyerekek ma is 4 órát voltak kint az apjukkal. Bicikliztek (egyik futó-), játszótereztek, majd lerakták a bringát és elsétáltak a karácsonyi vásárba, vettek finomat és hazahozták nekem. Nem fáztak egy percet sem. -1 van itt, enyhe idő.

dec. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

"Amelyik gyerek 1 óra után bekívánkozik, az 30 fokban se bírja kint elfoglalni magát és/vagy nem visel megfelelő ruhát."


Pedig az én gyerekek tavasztól kora télig kint van kb. egész nap. Nem 2 órát, nem 4-et, hanem ebéden kívül szinte végig.


És rendesen fel van öltöztetve, harisnya, overál, kesztyű, mégis bekívánkozik a hidegben. Nem ma, de most a mai nap kifejezetten enyhe, amúgy sokszor 1 fokok voltak már nappal is, a következő 2 hónapban főleg.


De te nyilván látatlannan jobban ismered más gyerekét is.

dec. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Tökmindegy hogy neked mi a jó, a kérdezőnek ment a tanács, nem neked.

Egy 2,5 évesnek nem a fejlesztőjátékok kellenek, hanem környezetből felvehető ingerek.

dec. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

#3! Baromságokat beszélsz. Nálam pl.25foknál kezdődik az elviselhető időjárás és nem volt ez másképp gyerekkoromban se. Az egész nyarat kint töltöttem, télen meg 5 perc is sok volt. Nem minden gyerek szeret fagyoskodni.

Csak remélni tudom, hogy -1 fokban nem egy szál pólóban és sortban van kint a gyereked. Csúszdázni, mászókazni, meg úgy mindent csinálni egy fokkal kényelmetlenebb nagykabátba gagy overállba bebugyolálva.

dec. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Szerepjátékok: boltos, orvosos, kiskonyha, anyukás-apukás. Duplo. Akadálypálya.

Egyébként semmi extrát nem kell megtanítanod oviig az evőeszközzel evésen, szobatisztaságon és öltözésen kívül.

dec. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk a szerepjátékok mennek nagyon, a legtöbbször ,,bölcsiset" játszunk, gondolom mert ez az inger éri a legtöbbet. De szeret orvososat is játszani, most meg a Barbie-jait ,,kivitte" a karácsonyi vásárba. Sokféle szituációt kitalál, valamelyik nap a plüssei bábszínházba mentek (mi is nemrég voltunk), nyilván a vele történő eseményeket dolgozza fel legtöbbször. Főzőcskézik a kiskonyhájában. Nagyon szeret fogócskázni-bújócskázni, illetve szereti, ha eldugjuk a plüsseit és megkeressük együtt. Sokat olvasunk, énekel, táncolunk. Duplóból épít házat az állatkáinak, vagy versenyzünk ki tud magasabb tornyot építeni. Egyszerűbb társasokat is megért, van Aldis dobókockás játékunk, de pl. memória, Fekete Péter is megy. Imád motorozni, de a hideget nem szereti, egy óra bőven elég neki kint. Mióta bölcsis, a kézműveskedés háttérbe szorult, itthon kevesebbet színez, gyurmáz, mert úgy veszem észre, hogy a bölcsiben kiéli ezeket a dolgokat, ott sokat alkotnak, itthon nincs hozzá kedve. Amúgy a gyerektársaságot jobban kedveli már nálam, a legeslegjobban az foglalja le, ha a szomszéd egykorú barátnőjével kint az udvaron sarazhatnak, meg szaladgálhatnak, egész nyáron kint voltunk délutántól estig.


Amúgy öltözzéssel mi úgy állunk, hogy egyedül veszi fel a csizmáját, benti szandiját teljesen, illetve fürdés előtt leveszi a bugyit, nadrágot, zoknit, beteszi a szennyesbe. Pulcsi-pólóban segítenem kell. Öltözni utál, úgyhogy azt reggel úgy szoktuk, hogy ő könyvet olvas közben, én meg öltöztetem, hogy haladjunk, mert így is elkések sokszor a munkából.

dec. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Csúszdázni, mászókazni, meg úgy mindent csinálni egy fokkal kényelmetlenebb nagykabátba gagy overállba bebugyolálva."


Jó ruhában, cipőben semmi se kényelmetlen. Sőt!

Egy softshell overál jobban csúszik a csúszdán, mint a csupasz bőr nyáron a rövidnadrágban, ezért kényelmesebb abban.

dec. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk még a matricás konyvek jottek be nagyon :)
dec. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!