Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit rontottam el a fiam...

Mit rontottam el a fiam nevelésében?

Figyelt kérdés
Szeptembertől iskolába megy. Nagyon okos, óvodában is kiemelkedően. Viszont itthon pl az újabb hobby az hogy nem megy egyedül wcre álljak ott az ajtóban, nem segít az öltözködésben, pedig fel tud öltözni, tiltakozó fázisban járunk. Amikor elszáll az agyam akkor erőteljesebben rászólok hogy de igenis menjen és csinálja. Pedig türelmes vagyok, de van amit már én se bírok elviselni az a nyafogás a semmin, mert meg tudja csinálni. Mitől van ez most hogyan csinálhatnám máshogy?
jan. 11. 08:50
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Megkérdezném tőle, mi baj. Mintha hiányolna téged, és ezen az úton oróbál közelebb kerülni, vagy szorong. Talán történt vele valami, amiről nem tudsz? Ha nagyon gyanús, akár pszichológushoz is fordulnék.


Ha csak lustaság lenne, vagy ilyesmi, akkor azt szokták javasolni, ajánl neki nagyfiúsabb dolgokat, miután megcsinálta, ami kora szerint elvárható: "miután felhúztad a cipőd, megyünk focizni".

jan. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla hogy bármi történt volna, változás nem történt az életünkben. Egy ideje fél, de hogy mitől azt nem tudom. De pl a saját szobájában sem alszik, pedig van neki is és a testvérének is. Arra az a válasza hogy az ő szobája távol esik a miénktől. Nagyon anyás valóban. De vannak dolgok pl hogy egyedül nem tudja magát lefoglalni, akkor unatkozik. Pedig tök jó lenne ha nem mindig nekünk kéne őt lekötni játékkal hanem kicsit feltalálná magát is
jan. 11. 09:21
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Hát, akkor lehet hogy tényleg tudna segíteni egy pszichológus, hogy mi lehet az, amiről nem tudsz. Vagy ha életkori sajátosság, azt is meg tudja állapítani.
jan. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem rontottál el semmit (vagy én is elrontottam😄)! Velem is rendszeresen csinálja, ha ott vagyok, hogy önállótlan vagy csak szeretné, ha segítenék, figyelemre vagy időre vágyik. Ha csak apjával van, simán megcsinál mindent maga. Ez neked/nekünk szól. Én se jöttem rá, miért... mai napig tart, 11 éves, bár javult már a helyzet. Ennyire ragaszkodik vagy nem tudom.
jan. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocs, de szerintem túlságosan kiszolgálod. Árulkodó ez a kifejezés: "nem segít az öltözködésben". Egy egészséges nagycsoportos maga öltözik, max. anyuka segít egy nehezebben begombolható nadrággombot begombolni, vagy a cipzárt rendesen összeilleszti, hogy jól legyen felhúzva. Szóval fordítva ültetted föl őt a lóra, és most csodálkozol, hogy fordítva ül rajta és azt gondolja, anya egy univerzális kiszolgáló és szórakoztató intézmény. :-) Persze könnyű ezt a hibát elkövetni, hiszen születésekor valóban teljeskörű kiszolgálást igényel, aztán nehéz megszokni, hogy egyre több mindent maga is tud csinálni, de amit nem tud, azt is egyszer el kell kezdeni gyakorolni, mert a legtöbb dolgot eleve csak úgy tudja jól csinálni az ember, ha gyakorolhatja.


Nagy vész nincs, egy kicsit lazábban kéne kezelned. Ha pl. nélküled nem akar pisilni, akkor ne menjen pisilni. Ha utána bepisil, saját maga áztassa be, mosakodjon le, keresse meg a tisztát.

Van egy sanda gyanúm, hogy ha férjeddel van otthon kettesben, akkor mindezek gond nélkül mennek neki. Igazam van?

jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%
nem rontotad el csak figyelmet akkar. őrülj neki hogy ennyire szeret tėged .
jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!