Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes dolgozó anyák!...

Kisgyerekes dolgozó anyák! Rugalmasabb munka vagy több fizetés?

Figyelt kérdés

1.5 éve vagyok a jelenlegi munkahelyemen, 5 éves ovisom van. A mostani munkahelyem szeretem, bejárni alig kell, heti 2 napot kell hivatalosan, 3 home office, de valóságban azt a 2-t sem ellenőrzi senki, ha 2 hétig nem megyek be azt se nézik. Ha itthon dolgozok his elérhetőnek kell lenni 8-17 de nagyrésze a munkának végezhető kötetlen, pl ha beteg a gyerek akkor reggel 6-8 majd este 18-21 szoktam főleg dolgozni, nap közben csak minimálisat. Meg sokszor amúgy is..tehát napközben tudok, takarítani, jönni menni a gyerekkel, főzni, pihenni, akármit.

Mostani helyen a fizuk 480e nettó. Egyik ismerősöm felhívott tegnap, hogy a munkahelyére keresnek embert, jóval több fizu, 580-600 nettóra jönne ki. Viszont ott nincs lazaság, heti 5 nap be kell járni, 8-16.30-ig, home office csak nagyon muszáj esetekben és viszonylag sok a munka, néha túlóra is van.

Mondtam neki hogy átgondolom a hétvégén.

Segítségünk nem nagyon van a gyerekkel kapcsolatban, így nekem hasznos ez a laza életvitel, viszont a gyerek nő, nemsoká nagycsoportba megy, nem hiányzik már annyit oviból. Ti mit választanátok inkább, több pénzt vagy lazább munkát? (Állítólag májusban kapunk béremelést a mostani helyemen is, de nyilván ki tudja igaz e meg mennyit)


jan. 13. 00:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ. Mennyire vagytok raszorulva a pénzre? Mikor kéne kezdeni?

Amúgy én maradnék, ez már fix hely, mivan ha a másik nem jön be? Nekem 100.000 forintot meger a szabadságom, halál laza munkahelyed van,en is szeretnék ott dolgozni. 😃 Én tényleg nem váltanek, kevés ilyen hely van, és bármikor tudsz jönni menni a gyerekert.

jan. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Hát azonnal kellene kb mert kevesen vannak, legalábbis max az 1 hónap felmondási időt várnák meg.

Rászorulva nem vagyunk, de nyilván mai árak mellett mindenhol van a pénznek helye. (A férjem 400e keres nettóban, kicsit kevesebbet mint én)

jan. 13. 01:11
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
En biztosan a rugalmast valasztanam. Szerintem a 480 ezer netto is rendben van, osszesen majdnem 900.000 egy gyerekkel teljesen okes, viszont az oriasi aldas, hogy tudsz varialni a munkaidovel.
jan. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Egy százasnál többe kerül majd neked az, hogy keress embert vagy segítséget arra a rugalmasságra, amit most megkapsz. 480 ezer azért nem olyan rossz fizetés, nyilván mindig lehet több, de én addig nem erőltetném a dolgot, amíg a gyerek egyik napról a másikra kidőlhet és nem tudok hirtelen berántani valakit vigyázni rá. Pár év múlva is lehet még jobb karriered.
jan. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

ne válts, nem éri meg, elég szabad vagy a mostani helyeden ,jut mindenre időd . mig a masik helyen ez nem lenne meg,

gyereknek mėg sokåig fontos lesz ott vagy e neki ,akkár egy ovis ünnepsėg késöbb iskolai ünnepség ,ėvnyito, kėsőbb iskolai szünetek stb

jan. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Olyan az én munkahelyem is (majdnem annyit is fizet, csak nem multi? :D), mint a tiéd, csak nekem két gyerekem van, és a nagy is még csak 3, szóval innen nézve eszembe nem jutna váltani egy kevésbé rugalmasra. És ezt a fajta életet nem adnám akkor sem, amikor a gyerekek nagyobbak és már nem miattuk kell a rugalmasság. Nekem felnőttként is jól jön, ha van egy kis mozgástér a napomban, a házimunka nem a gyerekekkel közös időt veszi el, plusz ugye vedd figyelembe a bejárásnál azt is, hogy nem csak az óraidő számít, hanem ugye oda be is kell jutni majd onnan haza, az költség is és idő is, ami nyilván függ attól, hogy mennyire laksz messze az új helytől, meg hogyan tudnál közlekedni, de akkor is szempont, legalábbis nekem az lenne. A hétköznapokban kevesebb idő a gyerekekkel, kevesebb idő magadra, egyéb tevékenységekre (házhozszállított megrendelésnél, villanyszerelő érkezésénél, stb szabit kéne kivenni, vagy hogy kell elképzelni?). Amúgy én is úgy gondolom, hogy egy gyerekkel a majd' 900 nettó teljesen jó, ha közben nem vagytok irgalmatlanul eladósodva, az anyagi céljaitok nagyobb részét már elértétek, stb. Persze, mindig van helye a pénznek és mindig jó többet keresni, de nem bármi áron, legalábbis szerintem. A szabadság bőven megér ennyit, kicsi gyerek ide vagy oda, ha nem lenne gyerekem se mennék olyan helyre, ami ennyire szigorú, akármennyit is fizet.
jan. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

Bocsi,az off-ért:

De milyen munkahely, munkakör az, ahol ennyit lehet keresni, ráadásul távmunkában?

Gondolom,az se mindegy az,ország mely része?

Nekem felsőfokú végzettséggel (mérnök), 23 év munkaviszony után 440 bruttóm van....

jan. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Pest megye, multi, logisztika, fuvarszervezés (légi, tengeri)

Diplomám van nekem is, folyékony angol-német tudás (kell is, mert a munka 80%-a angol/német nyelven megy)

jan. 13. 07:44
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Én tuti maradnék.

Nekem 2 gyerek van. 2 és 4 évesek. Ilyen álommelót vadászok én is, de a környéken semmi.


Most fél 8tól 4ig dolgozok 0 h.o.-al. Ha beteg valamelyik, logisztikázhatok, hogy mi legyen.

Ja és osztályvezetőként multinál kapok netto 400at 🙄

jan. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
A férjemnek viszont se diplomája, OKJ logisztikai végzettsége van csak, sem nyelvismerete, mégis majdnem annyit keres mint én (beszerző olyan cégnél, ahol nem kell nyelvtudás) Szóval nagy a szórás.
jan. 13. 07:46
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!