Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért baj az, ha fekete vagy...

Miért baj az, ha fekete vagy sötét színeket szeret használni a lányom, amikor rajzol?

Figyelt kérdés
Életvidám, nagydumás, okos, pörgős lányom van. 5 éves, középsős ovis. Imád mindent ami színes, csillogós, mintás, hercegnős, nagyon szeret táncolni és főleg rajzolni, festeni. De minden műve fekete vagy nagyon sötét színű. Ha megkérdezzük miért, akkor csak a szemét forgatja, hogy "mert nekem ez tetszik". Nekünk mindegy is lenne, csak az óvónők szerint nem jó és valamit kezdeni kellene vele. Ha a fekete festéket eltesszük és csak a többit használja, akkor nagyon élénk képei születnek amúgy.
jan. 23. 14:52
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy nem most kezdte, már bölcsis kora óta szívesebben rajzol, színez sötétebb színekkel.
jan. 23. 14:55
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
A fiam csak feketével és kevés pirossal rajzolt. Sose mondták az oviban, hogy bajt jelent.
jan. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Milyen formakat, figurakat fest, kik szerepelnek rajta, ezek hol helyezkednek el, milyenek az aranyok? Az ovo neni azert mondta azt, amit, mert a sotet szinek alkalmazasa rendszerint mindig valami traumat, problemat jelez.
jan. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Én is úgy tudom ahogy a 3as. De sztem az sem mindegy hogy miket rajzol.

Véleményem szerint nem eltenni kéne hanem inkább kideríteni ha van vlm.

jan. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ez egy baromság,de úgy is megfogják magyarázni. Én világ életembe a sötét színeket preferáltam nőként ruhába is,rajzolni is,tárgyakba is. Attól még szeretem az élénk színeket is,van olyan ruhám is,rajzoltam úgy is. Sosem éltem át depressziót,traumát,szerető családban nőttem fel. Szerintem ezeket nem kéne ráhúzni mindenkire is,mindenbe belemagyarázni valamit.
jan. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
Nem kellene mindig mindenbe vaéamit belelátni. Én pl végtelenül utáltam világ életemben papíron színezni a rajzaimat. A vonalakat megcsináltam, esetleg egy kis árnyékolást csináltam, s annyi.
jan. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
A sötét színhasználat nem csak traumára, lelki problémára utalhat, hanem erős, domináns személyiségre is.
jan. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%

Az is fontos mit rajzol sötét színekkel.


Ha legutóbbi meséből a gonosz boszorkányt akkor az nyilván érthető, ahogy az is ha gyászoló nagymamáját aki épp feketét hord.


De ha mondjuk a mindig talpig rózsaszínbe öltöztetett kistestvérét vagy az élénken öltözködő anyukáját rajzolja le feketével akkor azon már érdemes elgondolkodni hogy mi az oka.


Nincs az óvodában pszichológus? Nem javasolták hogy vizsgálja meg? Pont erre lennének hogy az ilyesmivel foglalkozzanak. Egy szakber pár foglalkozás alatt koderítheti hogy mi az ok.

jan. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Mikor milyen képhez van kedve, úgy helyezi az alakokat. Mind vidám és figyel a részletekre, pl szemüveg, szeplő, göndör, egyenes, rövid vagy hosszú haj stb. Ha a családról rajzol akkor mindenki egymás mellett van és mindenki mosolyog is. Mi az apjával amúgy javarészt fekete ruhákban szoktunk járni. Háttérbe házikót szokott vagy fákat, mostanában várat, egyszarvút. Vidám képek egyébként.

Amikor mikuláscsizmát festettek, ő a sajátját a piros után még fekete színnel is ráfestett vagy most készítettek farsangi maszkot, gyönyörűen kiszínezte és fekete kontúrokat festett a minták köré. Voltunk szeptemberben pszichológusnál már (más miatt, meghalt egy kisbarátja), ő azt mondta nincs semmi gond a gyerekkel, érettebb a koránál egy kicsit és okos. Amit ott rajzolt nála amúgy egyáltalán nem is használt sötét színt. Szerintünk simán csak ez tetszik neki

jan. 24. 09:54
 10/16 anonim ***** válasza:
40%

Meg is van a trauma..


Az én gyerekem régen nagyon színesen rajzolt, most halványodott, alig nyomja rá a ceruzát és ő is azt mondja, hogy így szép és jöttek vele együtt a gondok is(kisiskolás) ugyanilyen téren, ahogy az le van írva. Visszahúzódó, csendes, szorongó lett.


Én is foglalkoznék vele, a domináns részen is lehet valami, erről nem tudok, de az biztos, hogy árulkodóak a rajzok(is), mint az öntudatlan dolgok, játék pl, vagy fecsegés.


Egyébként az is számít, hogy kívülálló hogy látja, mert ha itt azt írja valaki, hogy nálam sem jelentett semmit.. az nem sokat számít, az én gyerekem szerint sem jelent semmit, csak szebb úgy a rajz, hogy minden halovány, de én látom kívülről, hogy valami épp megviseli.

jan. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!