Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen becenéven szoktátok...

Milyen becenéven szoktátok hívni a gyereketeket?

Figyelt kérdés

Használtok nevetek mint pl. "kicsim" vagy "baba" vagy csak simán a nevén szólítjátok hogy pl "József"? esetleg a nevét alakítjotátok át pl "Józsi, Józsika"


A gyerek melyikre hallgat? Melyiket szereti vagy nem szereti?



jan. 28. 11:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Neveket* bocsánat elírtam
jan. 28. 11:16
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Elején babának szólítottam. 6 hónapos státuszon már hallgatott rá, de nem emlékszem pontosan mikortól.

Utána kezdtem el a nevén szólítani. Utána már mindkettőre hallgatott.

Azóta is néha babázom, le kellene szoknom róla, de reflex.

Ő jelenleg a nevét még nem mondja, babaként utal magára. De könnyebb is kimondani mint a nevét ☺️

Már 1.5 éves

jan. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Jajj én le leszek pontozva, mert itthon egymás között mindenféle módon becézem pl: kicsikém, kicsim,babám, szerelmem (lehet szornyulkodni) , eletem, eletke stb.
jan. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Még csak pocakban van, de a neve összes létező ( és nem létező 😅) becenevén szólítom már! Emellett nudli meg pisze/turcsi orrú manócska, mert ennyit láttunk belőle az UH-n!
jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#3 szerintem aranyos, nem pontoztalak le. Az én szüleim is sok néven hívtak anno :)
jan. 28. 12:35
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Van a nevükből eredő becenevük, alap a maci és a nyuszi megszólítás, de a húspogácsa, bárányszőr, marcipán, akasztófavirág, büdösbogár, csibike és bármi, ami eszembe jut használatos. Mindenre hallgatnak. 9 és 7 évesek.
jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Manó és husi, amit a leggyakrabban használok, de előfordul még a baba, maci és tökmag is. 3 éves a fiam. Mindre hallgat.
jan. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A neveikből fakadó becenevek, és a baba, a muci(ka) a leggyakoribbak. De néha van életem, édesem, kicsikém és társai is. 1 és 3 évesek, mindenre hallgatnak, bár amikor éppen huncutkodnak, szerintem a megfelelő hangsúllyal ejtett "krumpli!" is ugyanazt a hatást érné el :D
jan. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1.Vagy a teljes keresztnevükön, ami 2 szótagos.

2. Vagy a nagyot -cska, a középsőt -ka helyett-kus, a kicsit -ci végződéssel a nevükön, amitől hosszabb és idétlenebb lesz, de marha büszke vagyok magamra, hogy mindháromnak saját becéző formulája van :D

3. Vagy Kiscica, Nyuszka, Életem, de az utóbbi nem a nevük, csak olyan, mint a drágám, szívem, apjuk a páromnak :)

Mindre hallgatnak, és nem szoktak panaszkodni.

jan. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bárhogy, ami épp eszembe jut, és amilyen kedvem van. Keresztnév, becézve 5 féleképpen, vagy ilyenek, hogy nudli, krumpli, husi, bogyesz, kicsim, édes egyetlen drága virágszálam nyuszifül hercegnő anyának virága bármi.. vagy mostanában néha mínuszkettőnek(iqra utalva), ha valami butaságot csinál, egyébként értelmes gyerek.


Néha gyerekem, vagy gyermekemnek is, ez is mostanában lett gyakori, úgy érzem magam olyankor, mint valami pásztor, aki terelgeti.

jan. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!