Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Manapság a családban miért...

Manapság a családban miért nem olvasnak mesekönyvből a gyereknek otthon?

Figyelt kérdés
Sokan veszik ezt a Disneys hangszórós dolgot ami mesét mond ha ráteszik a figurát. De nem jobb rendes könyvből olvasni? Mi értelme van ennek?
febr. 6. 09:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem legtöbben mesekönyvől olvasnak. Nekem minden ismerősöm olvas, és csak igazi könyvből. Mi is abból olvasunk.
febr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
Most, hogy mondod rákerestem én nem is tudtam, hogy van ilyen. Szerintem ember plusz helyzet függő. Van olyan ember nem szeret olvasni. Nekem mindig olvasott anyukám vagy apukám és én is elkezdtem venni pár könyvet. Amint idősebb lesz a gyerek mi olvasunk neki. A helyzet kérdést meg úgy értem, hogy van olyan anya/apa nagyon fáradt hosszú munkanap és néha inkább használja ezt. De biztos van olyan aki meg azért használja, mert neki kényelmesebb/modernebb stb.
febr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%

Nekünk van a hangszórós (az első 20 a szériából - már nagyobbak a gyerekek), de ettől függetlenül minden nap olvasok is a nekik. Miből gondolod, hogy a kettő kizárja egymást?

Azokat a Disney könyveket egyedül lapozzgatták, úgy, hogy hallgatták közben. A másik 100 könyvet én olvastam/olvasom nekik, illetve maguknak olvasnak már.

febr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom melyik családra gondolsz, mert nálunk min nettó 1,5-2 órát olvasunk minden nap. A férjem állandóan azzal jön hogy egy könyvtárban élünk.

Egyébként ugyanazért csináljak amiért tv-t és YouTube-ot nézetnek a gyerekkel >> nem nekik kell foglalkozni addig a gyerekkel és van idő másra pl főzni. Annyi előnye van még, hogy nem olyan mint a tv amit bambul, hanem megindul a belső film a hallottak alapján. Szerintem nem ördögtől való.

febr. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a hangszórósat,de a lányom amúgy sem tűr semmi elemes cuccot.

Van minimum 100 mesekönyve, valamint 3 éves korától járunk könyvtárba és kölcsönzünk neki könyvet.

Újszülött korától olvasunk neki minden egyes este.

febr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
Az emberek nagyja továbbra is olvas a gyerekének. Amúgy mi értelme van beleállni ilyenekkel bárkibe?
febr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
47%

Ez szerintem azokra az anyukákra jellemző akik pár hónaposan beteszik a tévé elé a gyereket, meg mikor nagyobb a kezébe nyomják a telefont. Csak legyen csendben és ne legyen vele gond. Nekik ez ilyen kis lelkiismeret nyugtató. Hogy a gyerek hall mesét nem számít hogy nem ő olvassa.

Pedig igenis számít. De el se kezdem magyarázni mert aki ilyen az úgyse érti meg.

Én olvasok a kisfiamnak. Könyvtárba is járunk. Imádja nagyon

febr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
50%

Manapság miért teszel fel ilyen hülye kérdéseket?.Mi a fasz közöd van hozzá, hogy ég egy családban miből, mikor, hogyan olvasnak az anyukák?

Hány anyukát láttál vásárolni ezt a Disneys hangoskönyvet?50-et 100-at? Ez neked a mindenki?

Nem unod meg itt az anyákat, családokat lenézni?

febr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem szoktam, mert ő szeret beszélni a képekről, és inkább beszélgetni szoktunk. Néha felolvasok neki, de azt nem annyira szereti.
febr. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%
Én szívesen olvasnék, de sajnos csak a nagyoknak tudok, mert a kicsi nem viseli el, ha nem ugyanúgy olvasok mindent, vagy pl köhögök közben stb. Ráadásul azt sem viseli el, ha csak külön van a mese, szóval én felovasom a mesét és azt játszom le nekik esténként. Tudom, nem pont ideális, de ez van. A nagyobbaknak szoktam külön olvasni, ha kérik.
febr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!