Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7eves lányom nem hajlando...

7eves lányom nem hajlando maga utan elpakolni.Hogy lehet ezt “belenevelni” hogy takaritson maga utan ossze?

Figyelt kérdés
Minden egyes napom azzal telik, hogy fegyelmezem, hogy takaritson ossze maga utan. Mindent elovesz es ott hagyja, ossze vissza vag papirokat az egesz haz hot gane.. egy ora konyorges es fenyegetes utan nagyjabol elpakol, de utana kezdi elorol, egyszeruen sehogy sem lehet ra hatni. Probaltam szepen, probaltam megvonni tole jatekokat buntibol. Semmi nem hat. Belevagyok faradva, hogy egesz delutan munka utan csak kiabalok vele, illetve hetvegen ugy erzem sokkal jobban elfaradok a vele valo harcban, mint a munkaban. Nagyon rendetlen. Tenyleg mindent csak kipakol es ott hagyja a nappali kozepen. Mig fozom a vacsorat a nappali kaosz lesz, kezdhetem a 2.muszakot. Es nagyon faraszt h harcolnom kell vele folyamatosan? Illetve a kapcsolatunk emiatt elegge megromlott mostanaban. 7evesen illene felfognia, hogy elkell pakolni maga utan. Masnak a 7evese elpakol maga utan?
márc. 16. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Megfogod, amit szethagyott és kihajigálod. 1X szólsz, hogy pakolja el vagy kuka minden, ami nincs a helyén, aztán nyugodtan dobáld is ki. Meg fogja tanulni. Én totál megértem, egyszerűen lehetetlen minden percben pakolni utánuk, nálunk egy 6 és 4 éves van, borzalom, amit hagynak maguk után néha, ilyenkor allítok időzítőt a telefonon, szépen elmondom, ami csörgésre nem kerül a helyére, arra nincs szükségük és ki is dobom. Nem érdekel kié, honnan van stb.
márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell egy órát könyörögni minden nap. Nem csinálja meg?


Akkor fogod, összepakolod a dolgait, nincs mese, barátnőzés, mittudén, mi fontos neki.


Nyilván ezt a fajta következetességet nrm 7 évesen kellene elkezdeni, hanem kiskorában. Még az is beleférne, hogy néha könyörögsz, velem is megesik, bármilyen következetes vagyok, hisz emberből vagyunk, de mindennap, ne már....


Holnap megmondod neki, hogy figyelj Juli, most szépen szedd össze a doogaidat. Ha nem teszed, akkor XY (amit célravezetőnek találsz) és komolyan megcsinálod. Ha kell, kirakod a játékait ideiglenesen. Nem törsz meg, csinálod.

márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

10 éves lányom is ilyen.

Olyankor kinyitom az ablakot és kidobalom rajta a cuccait.🤷

Kertes házban élünk, egy szintes.

Nem esnek nagyot a holmik, neki pedig csak az udvarra kell kibandukolni összeszedni.

Nála semmi nem használt, a szép szó sem, a hangos szó sem.

Tudja, hogy kétszer szólok, harmadszorra már repülnek a cuccok 🤷Már ott tartunk, hogy elég egyszer mondanom, és pakol.

Nemsokára remélem már szó nélkül nekiáll.

10 éves, elvárható tőle, hogy legalább a saját dolgait elpakolja, és rendet tartson a szobájában.

márc. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

Nem tudok tanácsot adni, csak együtt érzek.


Az enyém még csak 3 éves, de attól tartok nála is megmarad ez a probléma később. Pedig 1 éves korában magától elpakolta a játékait! Előszedte a fa puzzle-t, kirakta, visszatette a fiókba. Teljesen önállóan. Én nem is szóltam közben semmit, csak figyeltem, és a végén megdicsértem.

Ehhez képest, most még velem se hajlandó pakolni. Hiába kérem meg bármire. Csak ha fenyegetem, kilátásba helyezek valami büntetést, vagy ha kiabálok.

Hogy lett ilyen? Nem értem.

márc. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Nekem kisebb a lányom de nála az vált be hogy mérem az időt milyen gyorsan tud rendet rakni. Neki ez tetszik 🤷🏻‍♀️ egyszer ez ugrott be mikor nem akart pakolni azóta folyamat azt kéri mérjem az időt hát úgy vagyok vele ha neki ez jó akkor csináljuk így. De van olyan is hogy együtt pakolunk rá hagyom a több pakolást.
márc. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Thunderfairy ***** válasza:
36%
Én neten olvastam egy olyan módszert hogy fogadni kell vele. Például fogadsz vele hogy 20 percen belül szerinted nem képes elpakolni. Ő be akarja majd bizonyitani hogy igen. Te kitartasz hogy úgysem tudja megcsinálni, mutassa meg ha tudja. Mivel hogy ő bizonyitani akar majd igy el kezdi a helyére rakni a dolgokat. Tehát pszihésen átvered ezzel a kis trükkel. Próbáld ki. Lehet hogy bejön majd.
márc. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19%

Lehet,hogy több figyelmet akar,hogy beszélgess vele, néha öleld meg. Hogy érezze, hogy fontos. (Elkényeztetni minden megvételével nem kell, csak biztosítsd őt róla, hogy szereted.)

Amúgy pl lehet,hogy a lelkében is ilyen rendetlenség van. És ez jelenik meg, ennek a kivetülése látszódik fizikailag.

márc. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
16%

értjük, tehát te nem foglalkoztál vele, eszedbe se jutott pici korától tanítani, hogy hogyan kell rendet rakni, de idegbeteg állat módjára őrjöngsz minden egyes nap, és azt várod, hogy ettől varázsütésre megoldódik a dolog, és mindent úgy csinál, ahogy te akarod.

mondjuk keress fel egy pszichológust, és próbáld meg rendszerezni az indulataidat, aztán kérj szakszerű segítséget a gyereknevelésben is, mert neked sem megy ez sajnos.

márc. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekem mondták, aztán mégis olyan rendetlen vgayok, mint a franc :D Na... kedves nyolcas.
márc. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!